Vítejte na PHP Fusion Czech

PHP-Fusion je webová aplikace psaná v PHP využívající MySQL. Jde o redakční systém s AGPL licenci psaný Nickem Jonesem a jeho developerským týmem. První verze tohoto redakčního systému vyšla v roce 2003 a aktuální stabilní verze je verze 7.02.07. V současné době má PHP-Fusion okolo 20 podpor v různých jazycích. Můžete do něj instalovat různá rozšíření a měnit vzhledy.

Stáhnout aktuální verzi: 7.02.07 [Česky]

Poslední články

Počet článků: 32

silicondoll01:42:43
wude 1 den
James96 2 dny
matze 2 dny
lindsayrobin 4 dny
Počet uživatelů 2140

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
Překlad RC1 PHP Fusion 9
chelty
Hledáme dobrovolníky ohledně překladu a testingu této verze. Zájemci se hlaste zde, děkuji všem. Smile

//Edit 1
Aktuální stav (18.11 2015)
Zahájen překlad verze 9 RC1, tento post se bude aktualizovat s každou změnou.
//Edit 2 - 18.11
Přeloženo [Czech]/Admin (admin_reset.php; )
//Edit 2
Aktuální stav (21.11 2015)
Přeložená administrace a některé kořenové soubory ze složky root/locale/Czech
Upravil/a chelty dne 21.11.2015 19:28

LynX
Nejlepší by bylo to rovnou hodit na https://github.co...PHP-Fusion. Kvido už začal na překladu, ale klidně pomůžu. Verzi 9 testuji na našem projektu, na kterém pak poběží.

chelty
Dobře, děkuji za informace Smile

Kvido
Ahoj, hlásím se.
Poslal jsem Ti SZ.
Verze 9.0 mně běží:
http://www.pc-pol...z/home.php
Ahoj-
Kvido/Kvetos
Upravil/a Kvido dne 17.11.2015 20:20

chelty
Kvetosi zřejmě jsi se překliknu, nic mi nedorazilo a teď jsem testoval SZ a fungují.

Kvido
Jo překlep, už to tam máš odesláno správně.

LynX
Aktuální novinky: Před oficiálním "vypuštěním" 9tky přibude jedna nová theme než tomu je doposud v aktuální beta7. Nové SEF Core - PHP-Fusion Rewrite bude dokončeno na začátku prosince a tím pádem dojde defakto k finální beta verzi.
Upravil/a LynX dne 20.11.2015 20:33

cabadaj
hlásím se na pomoc s překladem. co, kde, jak?

Kvido
To je suprové. Psal jsem Ti na SZ, jak navrhuji postupopvat při překopírování. Good

jana
Prosím o pomoc, chcela som urobiť preklad do slovenčiny, ale nie som taká dobrá v EN a slovník či translátor na toto nestačí, tak som chcela nainštalovať PF9, z funkčného systému skôr pochopím, čo ktoré EN slovo znamená,
ibaže inštalácia sa mi nepodarila, môže mi niekto poradiť ako túto verziu PF9 nainštalovať?
1. vytvorila som DB
2. po spustení PF9 hlási chybu:
Zdroj stáhnutí  Code
Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in E:\web2\www\900rc\index.php on line 31

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in E:\web2\www\900rc\index.php on line 31

riadok 31:
Zdroj stáhnutí  Code
$router = new PHPFusion\Rewrite\Router();

3. skúsila som spustiť index.php zo zložky install/, ale tam mi zase píše ďalšiu chybu:
Zdroj stáhnutí  Code
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING or '(' in E:\web2\www\900rc\install\index.php on line 19

riadok 19:
Zdroj stáhnutí  Code
use PHPFusion\Database\DatabaseFactory;

PF9 mám stiahnuté z github zo dňa 20.11.2015

Apache 2.2.19
PHP 5.2.13
Mysql 5.0.51

ďakujem za každý dobrý nápad / návod

Kvido
1/ Vypadá to, že nemáš na tom E: celou instalaci, tedy všechny potřebné soubory a složky.
2/ Po zadání cesty k instalaci se Ti tedy vůbec neobjevilo grafické protředí instalace s modrými okny atd...?
3/ Máž to odsuď jo? https://github.co...PHP-Fusion

miskith
Podle přiloženého kódu nová verze P-F používá namespacy. Tvoje verze PHP je nižší než 5.3, to znamená, že na tom nové P-F nikdy nerozjedeš. Aktualizuj si PHP.

jana
Kvido:
1. Mám
2. Áno - neobjavilo
3. Áno
ale ďakujem za snahu

ďakujem miskith, tušila som, že to môže byť niečo s PHP verziou, aj preto som uviedla svoju zostavu,
idem na tom popracovať

// Edit: bolo to verziou php, ešte raz ďakujem, miskith
Upravil/a jana dne 23.11.2015 14:42

jirka
Půjde přejít z PHP Fusion 7.02.07 update na 9ku ?
Nebo jen čistá instalace ?

Kvido
Ano, je upgrade ze sedmičky na devítku zabudované. A několikrát v posledních dnech aktualizované novým kódem. Nikdo ještě na Uk podpoře nepsal, že upgrade zkoušel. Je to brzy, pač je vývoj ve stádiu čištění a finalizace.

Já počkám do příštího týdne, kdy bude překlad akceschpný s nejdůležitějšími soubory a pak upgrade zkusím.

Luky
Ahoj, budou se dělat i infusionsy/modefikace do PF9? Díky.

LynX
Samozřejmě. Třeba vývojář Craig z http://www.phpfus... pozastavil tvorbu infusionu do 7mičky a další novinky bude tvořit pro 9vítku.

NetriX a jeho http://phpfusionm... asi taky tak nějak Smile
Upravil/a LynX dne 29.11.2015 20:56

Kvido
Ahoj!
Od zítřka (středa přidávám konečně další překlady Czech). Kdo má zájem, může si postupně, třeba co druhý den stahovat a doplňovat balík.
Czech je na:
https://github.co...cale/Czech

jana
neviem kto to prekladal, ale s takýmto prekladom:
EN (admin_reset.php)
Zdroj stáhnutí  Code
$locale['apw_title'] = "Administrator Password Reset";

preložené do CZ
Zdroj stáhnutí  Code
$locale['apw_title'] = "Restart hesel administrátorů";

nemôžem súhlasiť, ja si to v SK dám takto:
Zdroj stáhnutí  Code
$locale['apw_title'] = "Obnova administrátorského hesla";

, alebo
Zdroj stáhnutí  Code
$locale['apw_title'] = "Obnova hesla administrátora";

v celom EN locale je hodne takých EN slov, ktoré sa nedajú rozumne preložiť, ale toto snáď nepatrí medzi ne

Kvido
Překládám to já - Kvido. Bohužel do toho kopirují i vyvojářiu z podpory TEAM, jako třeba předevčírem Search. Takže mohou být odlišnosti. Ale to je spíš můj nesmysl, podívám se na to. Od dneška každý den přidávám.

Děkuji Ti Jano moc za upozornění. Potřebuji takovými poznatky helfnout. Super.
Upravil/a Kvido dne 05.12.2015 11:26

Přejít na fórum:

Partneři

Apartmány Praha nabízí - levné ubytování v Praze v okolí Karlova mostu. Klimatizace do bytu a klimatizace LG. Automobily Suzuki a Suzuki SX4. Tvorba webu a SEO. Doprava, přeprava, spedice. Nákladní auta a inzerce tahačů. Zastavení exekuce nemovitosti.
Rozvod online, pohřební služby, nebankovní půjčky pro každého. Levné taxi v Brně ušetří peníze. Drink and drive taxi Brno.