PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Články

PHP-Fusion v.9

07. 06. 2017 - Základním modulem v PHP-Fusion 9 můžeme označit (podobně jako v předchozích verzích systému) především publikované články pro modul News (novinky), na našem portále se jmenují Technologie.

News jsou zadavány do systému pro automatické publikování na předem definovaných datech. Můžeme tak sestavit celý týden nebo dokonce roky v podobě news, které budou publikovány automaticky po zbytek vašeho předdefinovaného týdne nebo po zbytek celého roku. Totéž umožňuje systém u článků v modulu Blog (u nás Politika) a v modulu Articles (u nás PHP-Fusion).

Nejnázorněji se přesvědčíte o celé funkci všech modulů a navazujících komponent po instalaci systému. Zde je k dispozici podrobnější návod čisté instalace PHP-Fusion Stable 9, zpřístupněné k používání dne 27.04.2017 (po předešlém vývoji 3 roků).

Čistá instalace systému PHP - Fusion 9 Stable

Technické požadavky

1/ Požadavků je více, ale zatím vystačíme se základním, a to, že musí být na vašem localhostu, tedy samozřejmě i na vašem webhostingu nainstalovaná minimální Apache verze 2.2.16.

2/ To platí také o PHP verzi, kterou musíte mít k dispozici minimálně 5.5, nejlépe 5.6.8.

3/ Ověřte si, zda máte PHP limit minimální paměti nastaven alespoň na 128MB, požádejte o to svůj webhosting. Údaje zjistíte v Administrace > Admin systém > PHP. Další údaje pak uvidíte v 2. instalačním kroku: Diagnostika požadavků na strukturu serverů a souborů. O tom v dalším sledu, kde může nastat problém.

4/ Stáhněte si instalační ".zip" PHP-Fusion-Stable-9 a rovněž PHP-Fusion-9 kompletní český překlad. Všechny složky a soubory přeneste (nakopírujte( přes FTP klienta na váš domácí server (localhost), nebo při připravovaném ostrém provozu na Internetu na váš webhosting. Tohle, myslím, není třeba detailně popisovat, všichni dobře víme, jak na to.

5/ Nyní je velmi důležité zajistit, aby požadované soubory, prošly požadavky na zapisovatelné soubory. Tzn. musíte ve FTP klientovi nastavit v adresářové struktůře (root) konkrétním souborům správná práva CHMOD.

CHMOD 777 musí mít před instalací ve vašem adresáři na webhostingu následující složky:

administration/db_backups/

images/

images/imagelist.js

images/avatars/

robots.txt

Infúze (tedy vše co je ve složce INFUSIONS) dodávané s jádrem vyžadují, aby byly také následující složky CHMOD rovněž nastaveny na 777

/infusions/blog/images/

/infusions/blog/images/thumbs/

/infusions/blog/blog_cats/

/infusions/downloads/files/

/infusions/downloads/images/

/infusions/downloads/submissions/

/infusions/downloads/submissions/images/

/infusions/forum/attachments/

/infusions/news/images/

/infusions/news/images/thumbs/

/infusions/news/news_cats/

/infusions/gallery/photos/

/infusions/gallery/photos/thumbs/

/infusions/gallery/submissions/

Někteří hosteři neumožňují nastavení CHMOD 777, pokud vám tedy nefunguje, v takovém případě použijte CHMOD 755.

6/ Pokud máte takto vše připraveno, otevřete svůj webový prohlížeč a do horního URL řádku, pro adresy, napište "Váš_web/install.php", případně "Váš_web/index.php", mělo by se vám otevřtít instalační okno systému PHP-Fusion Stable 9.0.

PHP-Fusion Stable 9.0, instalace, krok 1

7/ V nastavení necháte "English" (doporučeno, později můžete angličtinu přeznačit složkou Czech nahrát český překlad. Je totiž dobré nejprve dodržet bezchybný překlad, který angličtina zaručuje, aby vám web fungoval korektně. U českého jazyka mohou být problémy.

8/ V dalším kroku jsem se setkal s jedinou chybou při instalaci. Nad dalším instalačním oknem se objevila hláška:Warning: Illegal string offset 'severability' in /var/www/vhosts/phpfusion.cz/httpdocs/includes/classes/PHPFusion/Installer/Requirements.core.inc on line 244 (opravené)Diagnostika požadavků na strukturu serverů a souborů byla v instalačním okně prázdná!

9/I když někteří vývojáři tvrdí, že si tohoto řádku nemáme všímat, raději jsem problém vyřešil zakomentováním kódu na řádku 244 takto: (takto sa neopravujú problémy RobiNN Usměj se )

// $requirements['files_check']['sub'][$key]['severability'] = -10;Chybový řádek zmizel a otevřelo se okno se zápisem připravené konfigurace. Dále již postupujeme standardně krok za krokem. Proces skončí kliknutím tlačítka Instalovat jádro. Načež by se vám měl zobrazit v prohlížeči váš nový web pod platformou PHP - Fusion 9. Uvidíte horizontální menu s linkami na substránky, pod ním hlášku Error. Nelekejte se! Je to v pořádku, pokračujte dalším bodem.

10/ Ihned se přihlaste do Administrace podle zadaného loginu Přihlášení a vašeho hesla. Tady pak pozor! Otevře se nové okno, nahoře uvidíte dva info pásy. Červený pás Warning o tom, že máte vymazat na FTP z adresáře instalaci. Jděte tedy přes klienta FTP do root adresáře vašeho webu na webhostingu a vymažte soubor "install.php". Načež v horní části dále uvidíte ještě dotazový pás. Vedle otázky instalovat Nebula Theme Page, klikněte na tlačítko Ne, díky. pokud necete aktivovat standardní HomePage.

11/ Ihned poté jděte na FTP do adresáře a podívejte se zda všechny složky v root adresáři vašeho webu na webhostingu byly automaticky nastaveny na CHMOD 755. Pokud nikoli, nastavte! Pozor velmi důležité - podívejte se zda soubory "config.php" a ".htaccess" mají nastaveno CHMOD, tedy oprávnění 640. Tento postup dodržte! Gratuluji k vytvoření vašeho webu!

Autor: Kvido

PHP-Fusion-CZECH.cz

Kvido 25.05.2017 14:30 8311 přečtení 2 komentáře Tisk

2 komentáře

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
 • Pavel
  Jaký je rozdíl mezi CHMOD 755 a CHMOD 750 ? Jde mi o to aby web nebyl nějak děravý tímto oprávněním
  - 30.01.2018 11:38
 • Kvido
  755 - Návštěvníkům webu dovoluje čtení a spouštění souborů webu, tedy běžné prohlížení. Nemohou však do souborů nic zapisovat. Takže jde o bezpečné nastavení.
  750 - Návštěvníkům webu zakazuje čtení, zápis a také spouštění souborů.
  - 30.01.2018 14:59
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)