PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Blog

Vláda jako kočkopes, a co Paroubek?

KvidoKvido Přidáno před 5 měsíci
Vláda jako kočkopes, a co Paroubek? Premiér Babiš s jeho hnutím ANO pod kuratelou prezidenta Zemana "ušili" podivnou druhou vládu jako kočkopsa. Vlastně, bez ministra zahraničí. Přitom lidí je dost, třeba takový expremiér Jiří Paroubek.

Jenže to by se ČSSD nemohla chovat jako ustrašené a vyhaslé stádo. A pan prezident jako ješita a podporovatel přiteličkování s kamarády. Pocheho do vlády nechtěl, naopak ČSSD na osobě Pocheho trvala! Že umí tři světové jazyky? Ale to nestačí. Klidně mohli (a nadále budou moci) navrhnout na chybějící personu ministra zahraničí třeba Jiřího Paroubka, který má ze všech snad nejvyšší politickou zkušenost. A to ČSSD zase ne, neschválili ho ani jako nezávislého kandidáta na senátora za ČSSD Ostrava. Prý se ho vedení bojí. Oni jsou fakt tupí, ale také slepí, vašnostové! A lidem ukazují prstem, jací jsou, že jim nejde o řešení z širšího kontextu veřejného zájmu, ale jen o koryta také svých kamarádů. Odkoukali to od Miloše Zemana a voliči si to zapamatují. Vždyť teď už mají preference jen na necelých pěti procentech. Do sněmovny by se již nedostali...Takový chaos při sestavování vlády totiž ještě Česko ve své historii nezaznamenalo! Jak se tedy zachovají poslanci při hlasování o důvěře vlády 11. července 2018? Vidím to velmi černě. Jak mají schvalovat vládu defacto bez jednoho ministra? I když ho zastoupí předseda ČSSD a ministr vnitra pan Hamáček. Ale to je kotrmelec z řady nej. Opozice z pravicových starn (ODS, SPD, Piráti, TOP09, Starostové) řeknou svorně ne. O tom není pochyb. A jak se zachovají komunisté, kteří touží po skrytem učinkování ve vládě? To je ve hvězdách. Může to však dopadnout tak, že rovněž řeknou Babišově vládě ne.Důsledky vládního chaosu již vystupují na povrch. Domácí měna proti předpokladům najednou oslabuje. V porovnání s koncem ledna je v současných dnech euro o více než padesát haléřů dražší, dolar stojí dokonce o dvě koruny víc (cca 22,40 koruny za dolar). Jak by také né. Bankéři a investoři se obávají nejistoty, že v případě získání důvěry s podporou komunistů bude v Česku ledacos fungovat nejen v politice, ale také ekonomice asynchronně.A je třeba mluvit o tom, že rozdílný pohled KSČM na ČSSD může způsobit nedůvěru Babišově vládě. Včerejší "Prohlášení ČSSD k nominaci Miroslava Pocheho na ministra zahraničí" si nebere servítky. „ČSSD o naši podporu, na rozdíl od ANO, necítí potřebu ani veřejně požádat. Zpět dosud nevzala ani urážku, že jsme ‚extremistickou stranou‘, s níž podle tzv. Bohumínského usnesení nesmí spolupracovat. Lze i to přejít jen mlčením? Jaké záruky kroku, jenž se po nás žádá, máme z této strany? Zvlášť trvá-li na řízení české zahraniční politiky tím, kdo zájmům své země škodí i v otázkách tak zásadní povahy. Politikům, zavázaným Bakalům, Kalouskům, Schwarzenbergům a jejich zahraničnímu zázemí, nelze ustoupit ani o milimetr. Tím víc třeba odhalit celou pravdu o snaze zpronevěřit české lithium, obludném podvodu kolem OKD i dalších kolektivních investic našeho lidu. Teprve pak s KSČM znovu spojí své naděje i ti, o jejichž důvěru a podporu trestuhodně přicházíme.“Puč v KSČM? (aktualizováno 30.06.2018 - 05:40:05)

Komunisté prostě mají průšvih! Jak dopadne budou dnes (30.06.2018) rozhodovat o tom, zda jsou pro toleranci vlády Andreje Babiše (ANO). Šéf strany Vojtěch Filip ovšem vůbec neví, jestli mu jeho spolustraníci kývnou na spolupráci s Babišem. Přibližně šedesát komunistů v čele s Filipovým kritikem Josefem Skálou nesouhlasí se vstupem do vlády. Založili opoziční platformu a chtřějí se v krajním případě z KSČM odtrhnout. Vypadá to, že komunisté nedají vládě Babiše důvěru!!!

13:00:00 - Širší vedení KSČM v sobotu rozhodlo, že komunisté ve sněmovně podpoří při hlasování o důvěře menšinovou vládu hnutí ANO a sociální demokracie. Vyplývá to z informací ČTK a podle slov některých členů vedení.Předseda KSČM je pořád usměvavý, vydrží mu to i nadále. Jeho spolustraníci chystají odtržení z partaje pro nesouhlas spolupráce s Babišovou vládou

Předseda KSČM je pořád usměvavý, vydrží mu to i nadále. Jeho spolustraníci chystají odtržení z partaje pro nesouhlas spolupráce s Babišovou vládou.... Ve 13:00 je jisté, že komunisté podpoří vládu A.Babiše, rozhodlo širší vedení KSČM. Šéf KSČM Filip se může dále usmívat...Dobrou náladu má i expremiér Jiří Paroubek. Ostravští sociální demokraté nasbírali během uplynulého týdne od občanů tisíc podpisů na podporu kandidatury bývalého premiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka do Senátu. Předsednictvo strany Paroubka jako kandidáta nepodpořilo, s podpisy ale bude kandidovat do Senátu jako nezávislý, sdělil včera (30.06.2018).

Foto: Denik.cz.
Kvido 28.06.2018 11:09 723 0 komentářů Tisk

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
255 10 RobiNN
17-11-2018 17:44
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
111 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
168 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
286 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
302 8 grootcz
11-10-2018 18:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
423 1 Kvido
28-09-2018 12:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
411 2 RobiNN
23-09-2018 12:37
Kategorie
Blog - Archiv
Autoři
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.