Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion
Blog

Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce

J
Jan Pravda Přidáno před 5 měsíci
Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce V médiích a předvolebních kampaních se objevují jak houby po dešti nápady kandidátů do obecních zastupitelstev, které na jednu stranu slibují řešení palčivých problémů, nicméně na druhou odhalují v plné nahotě základní neznalost právního prostředí. Zastavme tyto populisty u volebních uren, neboť naše obce svou naivitou a nevzdělaností přivedou lidově řečeno na buben.Díky nečinnosti magistrátu zažila Praha minulé volební období neuvěřitelnou stagnaci. Nestaví se metro, nové dopravní stavby. Problémy mají některé přetížené úseky tramvajových tratí v centru metropole. Špatným technickým stavem jsou "proslulé" mosty, dokonce i ty nově postavené.Díky minimální výstavbě cenově dostupných bytů se lidé, kteří našli práci v Praze, stěhují do okolních obcí a denně dojíždí. Příměstská doprava je v časech dopravní špičky na hranici kapacity a nezřídka kolabuje.Proto mnoho lidí nemá na výběr a usedá do auta, aby dojelo do hlavního města. Po příjezdu do metropole musí zaparkovat, což není jednoduché. Již léta nevznikají nová parkoviště, zejména u uzlů MHD. Místo toho se na ulice rýsují modré čáry a zpoplatňuje se parkování. Prý lék. Zanedlouho se kruh uzavře, modré čáry budou v celém městě. Pokud se nic neudělá, nastane kolaps.Do tohoto prostředí přichází kandidáti do zastupitelstev a slibují řešení, která odporují platným zákonům, namátkou MHD zdarma jen pro pražany, mýtné pro vozidla mimopražských. Vzpomeňte si, jak dopadli Němci, když chtěli na svých dálnicích jen pro cizince. Vzpomeňte si na Slováky, kteří chtěli pro určité skupiny jízdné zdarma.V jiných obcích je podobná situace, jen ji nepopisují celostátní média a proto se ji zde nevěnuji. Přesto platí obecné. Zastavme "Neználky" výběrem jiných. Nedovolme, aby nám vládli ti, co budou při správě měst a obcí nevědomě porušovat zákony.Pokud zmíněné nesmysly plácají kandidáti na placených materiálech, nechme je na pokoji, ať se znemožní sami. Ať vynikne, jací to jsou Neználci.Nicméně mám výtky k předvolebním rozhovorům. Profesionální novináři tyto návrhy, které odporují zákonům, nedokáží "Neználkům" otlouct o hlavu. Nevím, jak to nazvat, je to servilní nebo naivní žurnalistika? Nebo dokonce přátelská, aktivistická, ne li rovnou nezisková novinařina? Pro mě to je "jen" selhání hlídacího psa demokracie. Už se nedivím, že lidé věří kdejakým blábolům z blogů. Zoufalci u koryt a v redakcích jim říkají ruská propaganda.
Jan Pravda 19.09.2018 07:07 900 0 komentářů 0 z celkových 0 hodnocení Tisk

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.


Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
18 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
369 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
136 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
170 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
413 8 RobiNN
10-02-2019 20:23