PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Blog

Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce

J
Jan Pravda Přidáno před 29 dny
Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce V médiích a předvolebních kampaních se objevují jak houby po dešti nápady kandidátů do obecních zastupitelstev, které na jednu stranu slibují řešení palčivých problémů, nicméně na druhou odhalují v plné nahotě základní neznalost právního prostředí. Zastavme tyto populisty u volebních uren, neboť naše obce svou naivitou a nevzdělaností přivedou lidově řečeno na buben.Díky nečinnosti magistrátu zažila Praha minulé volební období neuvěřitelnou stagnaci. Nestaví se metro, nové dopravní stavby. Problémy mají některé přetížené úseky tramvajových tratí v centru metropole. Špatným technickým stavem jsou "proslulé" mosty, dokonce i ty nově postavené.Díky minimální výstavbě cenově dostupných bytů se lidé, kteří našli práci v Praze, stěhují do okolních obcí a denně dojíždí. Příměstská doprava je v časech dopravní špičky na hranici kapacity a nezřídka kolabuje.Proto mnoho lidí nemá na výběr a usedá do auta, aby dojelo do hlavního města. Po příjezdu do metropole musí zaparkovat, což není jednoduché. Již léta nevznikají nová parkoviště, zejména u uzlů MHD. Místo toho se na ulice rýsují modré čáry a zpoplatňuje se parkování. Prý lék. Zanedlouho se kruh uzavře, modré čáry budou v celém městě. Pokud se nic neudělá, nastane kolaps.Do tohoto prostředí přichází kandidáti do zastupitelstev a slibují řešení, která odporují platným zákonům, namátkou MHD zdarma jen pro pražany, mýtné pro vozidla mimopražských. Vzpomeňte si, jak dopadli Němci, když chtěli na svých dálnicích jen pro cizince. Vzpomeňte si na Slováky, kteří chtěli pro určité skupiny jízdné zdarma.V jiných obcích je podobná situace, jen ji nepopisují celostátní média a proto se ji zde nevěnuji. Přesto platí obecné. Zastavme "Neználky" výběrem jiných. Nedovolme, aby nám vládli ti, co budou při správě měst a obcí nevědomě porušovat zákony.Pokud zmíněné nesmysly plácají kandidáti na placených materiálech, nechme je na pokoji, ať se znemožní sami. Ať vynikne, jací to jsou Neználci.Nicméně mám výtky k předvolebním rozhovorům. Profesionální novináři tyto návrhy, které odporují zákonům, nedokáží "Neználkům" otlouct o hlavu. Nevím, jak to nazvat, je to servilní nebo naivní žurnalistika? Nebo dokonce přátelská, aktivistická, ne li rovnou nezisková novinařina? Pro mě to je "jen" selhání hlídacího psa demokracie. Už se nedivím, že lidé věří kdejakým blábolům z blogů. Zoufalci u koryt a v redakcích jim říkají ruská propaganda.
Jan Pravda 19.09.2018 08:07 427 0 komentářů 0 z celkových 0 hodnocení Tisk

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
93 7 Balin50
18-10-2018 09:38
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
143 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
217 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
229 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
160 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
211 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
324 3 jany
08-09-2018 08:06
Kategorie
Blog - Archiv
Autoři
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.