PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Blog

Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce

J
Jan Pravda Přidáno před 3 měsíci
Zastavme "Neználky" kteří chtějí řídit naše obce V médiích a předvolebních kampaních se objevují jak houby po dešti nápady kandidátů do obecních zastupitelstev, které na jednu stranu slibují řešení palčivých problémů, nicméně na druhou odhalují v plné nahotě základní neznalost právního prostředí. Zastavme tyto populisty u volebních uren, neboť naše obce svou naivitou a nevzdělaností přivedou lidově řečeno na buben.Díky nečinnosti magistrátu zažila Praha minulé volební období neuvěřitelnou stagnaci. Nestaví se metro, nové dopravní stavby. Problémy mají některé přetížené úseky tramvajových tratí v centru metropole. Špatným technickým stavem jsou "proslulé" mosty, dokonce i ty nově postavené.Díky minimální výstavbě cenově dostupných bytů se lidé, kteří našli práci v Praze, stěhují do okolních obcí a denně dojíždí. Příměstská doprava je v časech dopravní špičky na hranici kapacity a nezřídka kolabuje.Proto mnoho lidí nemá na výběr a usedá do auta, aby dojelo do hlavního města. Po příjezdu do metropole musí zaparkovat, což není jednoduché. Již léta nevznikají nová parkoviště, zejména u uzlů MHD. Místo toho se na ulice rýsují modré čáry a zpoplatňuje se parkování. Prý lék. Zanedlouho se kruh uzavře, modré čáry budou v celém městě. Pokud se nic neudělá, nastane kolaps.Do tohoto prostředí přichází kandidáti do zastupitelstev a slibují řešení, která odporují platným zákonům, namátkou MHD zdarma jen pro pražany, mýtné pro vozidla mimopražských. Vzpomeňte si, jak dopadli Němci, když chtěli na svých dálnicích jen pro cizince. Vzpomeňte si na Slováky, kteří chtěli pro určité skupiny jízdné zdarma.V jiných obcích je podobná situace, jen ji nepopisují celostátní média a proto se ji zde nevěnuji. Přesto platí obecné. Zastavme "Neználky" výběrem jiných. Nedovolme, aby nám vládli ti, co budou při správě měst a obcí nevědomě porušovat zákony.Pokud zmíněné nesmysly plácají kandidáti na placených materiálech, nechme je na pokoji, ať se znemožní sami. Ať vynikne, jací to jsou Neználci.Nicméně mám výtky k předvolebním rozhovorům. Profesionální novináři tyto návrhy, které odporují zákonům, nedokáží "Neználkům" otlouct o hlavu. Nevím, jak to nazvat, je to servilní nebo naivní žurnalistika? Nebo dokonce přátelská, aktivistická, ne li rovnou nezisková novinařina? Pro mě to je "jen" selhání hlídacího psa demokracie. Už se nedivím, že lidé věří kdejakým blábolům z blogů. Zoufalci u koryt a v redakcích jim říkají ruská propaganda.
Jan Pravda 19.09.2018 07:07 742 0 komentářů 0 z celkových 0 hodnocení Tisk

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Video - Update publication ...
v Infuze, panely, vzhledy
44 1 RobiNN
17-12-2018 21:58
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
192 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
715 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
108 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
169 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
411 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
399 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Kategorie
Blog - Archiv
Autoři
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 19 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 19 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 1 měsícem
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky