Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

zvlastny bug [Vyřešeno]

Poslední aktualizace před 8 měsíci
J
Ked nahram do korena 7.02.07 a necham si vytvorit Db, tak diakritika je OK, ale ked nahram DB zo zalohy, tak diakritika zase blbne (problem je len z " ľ, č, ť " ostatne pismena s diakritikou su OK).
Vsimol som si ale aj to, ked otvorim ulozeny sql subor, ze aj tam je diakritika naprd.

Urobil som este jeden pokus.
Vyssie som spominal, ze mam nainstalovany aj 1 starsi ubuntu 14.04
Webserver Apache/2.4.7 (Ubuntu)
Verzia PHP 5.5.9-1ubuntu4.25
Verzia MySQL servera 5.5.60-0ubuntu0.14.04.1
Verzia PHP-Fusionu 7.02.05
Kde vsetko funguje perfektne (aj diakritika).
Skusil som v tom ubuntu urobit znova zalohu DB (cez phpfusion) a nahral som ju na novy debian (kde diakrituka nefungovala).
Teraz namiesto kazdeho pismenka, kde sa nachadza dlzen/makcen/vokan to da otaznik"?" (predtym to bol hocijaky znak (stvorcek, 3/4 a pod...)).
Verim, ze problem bude niekde v DB.
Pri vytvarani Db som skusil dat zotriedenie utf-8 slovak_ci, ale ani to nepomohlo.
Naozaj uz neviem kde je zakopany pes
RobiNN
Problém je v tom, že ta tvoja stara DB nie je v UTF-8. Preto po nahratí zálohy robí to iste.

Skus toto spustiť cez phpMyAdmin

Toto zmeni celu DB na unicode
ALTER DATABASE databasename CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;

A toto jednotlive tabuľky (treba spustiť pre jednotlive tabuľky samostatne, iba zmeň tablename za názov tabuľky)
ALTER TABLE tablename CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;

utf8mb4_unicode_ci môžeš zmeniť na utf8_unicode_ci alebo ešte utf8_general_ci
J
Tak som to zmenil podla tvojich instrukcii, ale neviem ci je to vsetko OK.
Zaujmave je to, ze niektora diakritika sa zobrazuje OK a niektora nie a dokonca niekde sa zobrazi pekne ľ alebo ť a niekde nie vid obrazok. V lavom menu
Vyh¾adávanie
a ked kliknem na odkaz vyhladavanie, tak stranka s vyhladavanim sa zobrazi korektne aj s ľ.
Vyhľadávanie
Alebo v lavom menu mam
Pridaodkaz
Prida novinku
Prida èlánok
Pridafotku
Prida download

A v pravom menu
Upraviť profil
Odhlásiť
https://imgur.com...

Ked na to tak pozeram, tak az tak strasne vela chyb tam nie je. A kedze som vyssie uviedol, ze v starom ubuntu z php 5.x a strsou mysql sa mi to zobrazuje OK, tak som sa rozhodol, ze tych par news a clankov si zkopirujem z toho stareho ubuntu a pastnem to do noveho ....

Pokial by sa to este nedalo vyriesit inak
RobiNN
Skus zmeniť aj DB sitelinks je to iba databázou. Texty ktoré nie sú v DB sa zobrazia pekne.
J
sorry, ale ako zmenit db sitelinks Usmívající se
RobiNN
Toto si mal spraviť aj s ostatnými tabuľkami
ALTER TABLE PREFIX_site_links CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
J
praveze som to aplikoval na vsetkych 52 tabuliek a vysledok som napisal v predoslom prispevku Zamračený
RobiNN
Aha. Ak budem mať čas skúsim niečo pohľadať. S týmto som nemal nikdy problém.
J
OK dik, nevadi aj ked nenajdes, ja si to uz aj rucne poprehadzujem (to je tak na 30-60 minut)
RobiNN
Stiahni súbor z prílohy a daj ho do rootu. Potom spusti stranka.sk/dbfix.php Nastavi to utf8 kódovanie v databáze a dúfam, že to konečne zaberie.
RobiNN
Stiahni súbor z prílohy a daj ho do rootu. Potom spusti stranka.sk/dbfix.php Nastavi to utf8 kódovanie v databáze a dúfam, že to konečne zaberie.
RobiNN Připojili následující soubor:
dbfix.zip [233Byty / 37 stažení]
J
nemam pristup k priloham (skus to niekam ulozit, alebo tu daj zdrojak), thx
RobiNN
<?php
require_once "maincore.php";
require_once THEMES."templates/header.php";

dbquery("SET NAMES 'utf8'");
dbquery("SET CHARACTER SET utf8");

require_once THEMES."templates/footer.php";
J
Hmm ... bez zmeny, ale nevadi, ja si to uz tolko prepisem rucne, dik
J
Ak by som ale nezmenil tabulky ako si pisal
ALTER TABLE tablename CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
a chcel by som upravovat rucne ľščťžý .... tak namiesto ľščťžý .... to vsade dalo "?"
Cize som spustil v db sql prikaz
ALTER TABLE fusionA9q1C_admin CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_admin_resetlog CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_article_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_articles CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_bbcodes CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_blacklist CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_captcha CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_comments CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_custom_pages CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_downloads CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_download_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_email_verify CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_errors CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_faq_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_faqs CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_flood_control CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forum_attachments CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forum_poll_options CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forum_poll_voters CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forum_polls CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forum_ranks CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_forums CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_infusions CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_messages CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_messages_options CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_new_users CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_news CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_news_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_online CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_panels CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_photo_albums CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_photos CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_poll_votes CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_polls CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_posts CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_ratings CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_settings CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_settings_inf CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_shoutbox CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_site_links CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_smileys CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_submissions CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_suspends CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_thread_notify CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_threads CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_user_field_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_user_fields CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_user_groups CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_user_log CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_users CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_weblink_cats CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
ALTER TABLE fusionA9q1C_weblinks CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
Obavam sa len aby mi to pri dalsich updatoch nezacalo robit nejaku neplechu.
RobiNN
Sťahovanie by už malo byť OK, boli len zle nastavene oprávnenia v nastaveniach fóra. Povolil som to len pre registrovaných.

Pri ďalších aktualizáciach by sa ti nič nemalo poškodiť. Ale pre istotu zálohuj všetko ak ideš niečo upravovať.
J
Tak nakoniec sa vsetko podarilo, nieco bolo potrebne upravit rucne, ale vsetko funguje korektne ako som chcel.
Takze patri ti velke dik RobiNN.

Teraz ale zistujem, ze mam este jeden web phpfusion v LAN a ten je v7.00.05 (tak to bude asi opruz).
Zatial som ho spojazdnil na
Webserver Apache/2.4.7 (Ubuntu)
Verzia PHP 5.5.9-1ubuntu4.25
Verzia MySQL servera 5.5.60-0ubuntu0.14.04.1
Verzia PHP-Fusionu 7.00.05
funguje vyborne, ale chcel by som si ho tiez preniest do noveho kontajnera.
Co by si odporucil .... Postupne ho upgradovat ??
RobiNN
Ak chceš najnovšiu verziu tak musíš aktualizovať postupne, nemôžeš hneď spraviť veľký upgrade z 7.00.05 na 7.02.07

Tu sú všetky vydané verzie PHP Fusion od v1 až po v9
J
To je mi jasne (preto som napisal "Postupne ho upgradovat"Mrkající
Le sa chcem opytat ci upgrade spociva v prepisovani suborov v koreni webu
RobiNN

Citovat

To je mi jasne (preto som napisal "Postupne ho upgradovat

Ja tu už radšej niektoré veci viackrát spomínam lebo niektorí užívatelia to nepochopia na prvý krát alebo to prehliadnu a potom tu riešia tú istú vec niekoľkokrát.

Citovat

Le sa chcem opytat ci upgrade spociva v prepisovani suborov v koreni webu

Prepísať súbory a spustiť upgrade cez administráciu.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Kvido, RobiNN, jany
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
41 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
84 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions