PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

upgrade z 7.00.05 na 7.02.07

Poslední aktualizace před 3 měsíci
J
Zdravim
Pustil som sa do upgradu z phpfusion 7.00.05 na 7.02.07.
Upgrade je potrebny, lebo phpfusion 7.00.05 som pouzival na starsom servery, kde bola aj php ver. 5.x
Teraz to potrebujem presunut na novy server kde mam php ver. 7.x
Postup bol nasledovny
Na starsom servery
Ubuntu 14.04
Webserver Apache/2.4.7 (Ubuntu)
Verzia PHP 5.5.9-1ubuntu4.25
Verzia MySQL servera 5.5.60-0ubuntu0.14.04.1
mam nainstalovanu phpfusion 7.00.05 kde vsetko perfektne funguje.
Zacal som postupne robit upgrade na 7.00.06 atd .... ale problem nastal ak som prechadzal na 7.01.x (jednoducho sa to nezdarilo).
Rozhodol som sa prejst z 7.00.05 rovno na 7.02.07.
Stiahol som si 7.02.07 kde je okrem adresara files aj adresar upgrade v7 a upgrade v017.
Takze z adresara upgrade v7 som nakopiroval subor upgrade.php do adresara kde mam web /administration.
Cez web som som presiel do administracie systemu --> upgrade.
Tam som klikol na upgrade.
Potom som z phpfusion 7.02.07 nakopiroval komplet cely obsah do root webu (okrem config.php a setup.php
Uz sa celkom presne nepamatam, ale myslim, ze som menil aj prava na nejake adresare/subory na 777, resp. config.php na 644.
Ugrade sa zdaril a teraz mam uz phpfusion 7.02.07, ktora funguje korektne.
Nasledne som si zalohoval DB a obsah rootu.
Zalohu som nakopiroval na novy stroj
debian 9
Webserver Apache/2.4.25 (Debian)
Verzia PHP 7.0.27-0+deb9u1
Verzia MySQL servera 5.5.5-10.1.26-MariaDB-0+deb9u1
a tak isto som cez phpmyadmin nahral aj DB.
Web samozrejme nefunguval.
Takze som pouzil od RobiNNa PHP7-fix-for-pf7.zip z ktoreho som subory nakopiroval do korena webu (okrem config.php).
Web teraz funguje (samozrejme diakritiku si uz poriesim (to uz sme riesili s RobiNNom v inom vlakne), ale problem mam prihlasit sa.
Resp. prihlasit sa prihlasim, ale ak chcem ist do web administracie, tak ma to nepusti a odhlasi ma to.
RobiNN v mi v inom vlakne radil

RobiNN napsal:

RobiNN - Pozri, či v DB settings je správna url stránky. Niekedy aj kvôli tomu nejde sa prihlásiť.
Ale ani toto nezabera, vzdy ma to odhlasi a napise, ze nemam opravnenie prehliadat tuto stranku
RobiNN
Pozri error log ak tam niečo je pošli screenshot
RobiNN
Skus pozrieť v DB users či máš práva 103 (stĺpec user_level)
101 - užívateľ
102 - admin
103 - hlavný admin
J
Do error log sa pochopitelne neviem dostat, kedze sa neviem dostat do administracie ... jedine ze to vytiahnem z databazy
RobiNN
áno to mi až potom došlo Úsměv pozri tu databázu.
J
Urobil som to takto: kedze som tam mal nejake pozostatky zo starej DB, tak som tabulku vycistil a potom som sa prihlasil.
Davam sem export tabulky (ja tam sice nic extra nevidim).
Nevidim tu nikde button na pridanie prilohy, tak davam sem odkaz na tabulku https://textuploa...
Nic ma nenapada, akurat v DB je posunuty cas o 2 hod dozadu ... dufam, ze to nebude mat na to vplyv

PS ano prava ma hlavny admin 103 a users 101
RobiNN
Ach chceš pridať prílohu musíš kliknúť na "Odpovědět na téma" a potom dole sa ti zobrazí "Možnosti" a "Příloha"

Tie chyby by nemali mať vplyv na prihlásenie do administrácie. Prihlás sa cez iný prehliadač možno bude chyba v starých uložených cookies a sessions.
J
ee nefunguje ani vo vycistenom prehliadaci (a ani v inom opera/firefox/chrome). Vsimol som si, ze oproti original nainstalovanej 7.02.07 a upgradovanej 7.02.07 z 7.00.05 chyba v tabulke sitehost, ale to asi tiez nebude mat vplyv.
Budem sa s tym dnes este hrat.
Mozno nainstalujem cistu 7.02.07 a poprenasam si rucne tabulky z 7.00.05, ked to pojde.
Kvido
Nemám toto testované, ale myslím, že jsme tu již připomínali, že nelze přes Administraci "Upgrade" skokově ze 7.00.05 na 7.02.07! Musíš proto, číselně postupně. Skoková migrace z nejstarší "sedmičky" na nejnovější, jde jen u toho upraveného souboru RobiNN, jak píšu na:
https://www.phpfusion.cz/articles/10/...70207-a-90
v části dole:
[url]
PHP-Fusion 7xx na PHP - Fusion 7.02.07
[/url]
Konkrétně Bod č.4.
Proto Ti doporučuji čistou instal 7.02.07 a přenést tabulky databáze po předešlé záloze!!!
J
Zrejme na tom nieco bude. Lebo teraz ked lepsie pozeram na ten upgradnuty PHP - Fusion 7.02.07 tak v administracnej sekcii mi to trocha urobilo zmatok vid obr. https://imgur.com... v sekcii modifikacie mam to co by malo byt v nastaveniach (a nastavenia tam nie su vobec).
Ale myslim si, ze inak by malo vsetko fungovat.
Jedine co som si doposial vsimol, tak shoutbox nezobrazuje spravy (v DB su zapisane a aj admin ich moze editovat/vymazat (ale nie je ich vidiet na webe)).
Ako je vidiet z obrazku, tak admin panel je 7.02.07 a robil som to skutocne z verzie 7.00.05 a prebehlo to bez akychkolvek problemov a chybovych hlasok, tak dufam, ze to je skutocne 7.02.07 (ved v PHP-Fusion-7.02.07.zip je prilozeny aj readme.html a upgrade som robil podla neho).

Ako som uz spomenul vyssie na starom servery to funguje OK, ale ak to chcem preniest na novy (kde je php 7.x) tak musim pouzit fix od RobiNNa a tam to uz blbne s tym prihlasenim a vsimol som si napr. aj vo fore ze temy existuju, ale su prazdne (podobne ako shoutbox).
Ak to pojde, tak nainstalujem 7.02.07 na novo a poprenasam tabulky, ale obavam sa aby nenastali nejake komplikacie pri prenose tabuliek.
Kvido
Při nahrávání tabulek může nastat jen problém ve verzi 9.0, 9.0.3 u těch prefixů, kde byla tabulka doplněna o nové sloupce, ale to je, myslím jen ve dvou případech (bude to ale zřejmě právě tabulka "users". Bude to vědět RobiNN. Ale u čisté 7.02.07, na kterou se ptáíš mně to nedělalo žádný problém.

Pokud se týká přenosů starých prefixů na nové, tak u "users" 9.0 a 9.0.03 by bylo nejlepší ponechat nově vytvořený users a k němu nakopírovat/dodat obsah staré tabulky users (všech stávajících členů) bez users 1, tedy starého hlavního admina. Takže se pak již budeš přihlašovat heslem nově vytvořeným adminem a budeš tam mít všechny staré členy. Otázka je, zda to všem bude dobře fungovat.
J
Tak som sa dostal dalej :)
Kedze pri prepisovani tabuliek mi to zacalo blbnut a po nahrati tabulky settings som sa uz nedostal na web, tak som sa na to vybodol a este som skusil jednu vec co ma napadla.
Postup bol ako som uviedol v prvom prispevku (upgrade z 7.00.05 na 7.02.07 a prenos na novy server).
Ako som uz uviedol, vzdy po prihlaseni ma to odhlasi a nie je mozne vstupit do administracie (+ blbne diakritika (+ neviditelny text v shoutboxe a fore)).

Nahral som si tabulku settings z original phpfusion 7.02.07 a teraz sa uz bez problemov prihlasim.
Momental potrebujem vyriesit diakritiku vid obr. https://imgur.com... ale asi to take jednoduche nebude. Aj ked som vo vsetkych tabulkach urobil zmenu na
ALTER TABLE tablename CONVERT TO CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
aj celu databazu
ALTER DATABASE databasename CHARACTER SET utf8mb4 COLLATE utf8mb4_unicode_ci;
tak diakritika ostala nezmenena a toto uz asi rucne nedokazem prepisat, lebo je toho celkom dost.
Kvido
Zajímavé, jak si se s tíim popasoval. Jde skutečně o nestandardní a dosud, myslím, neověřený postup.
J
Funguje to, ale ako som spomenul, nie je vsetko korektne (vo forume a shoutboxe su neviditelne prispevky (realne sa do DB zapisu, ale na stranke ich nevidis (ked das na stranke edit prispevku, tak text vidis, ale ak to ulozis, tak v teme text nevidis))).
A tak isto diakritika je totalne rozhadzana.
Ale uz som sa s tym natrapil dost ako neznaly phpfusion, takze som sa rozhodol, ze si necham zapnuty LXC so starsim ubuntu, kde je vsetko korektne a ked vyjde stabilny 9.0.3 tak prejdem rovno na ten (a tych par clankov a stranok a tem vo fore si skopirujem rucne (nebolo by to potrebne, ale chcem to zachovat (web ma uz 10 rokov a je tam aj nejaka historia))).
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse:Kvido, RobiNN, jany
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
135 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
158 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
235 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
250 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
184 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
227 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
342 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy