PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Dario Kolar vyhrál s projektem Šikovné ruce soutěž Junior Internet

Do lavic Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze (SSŠVT) usedají školáci, kteří již v mladém věku vynikají v oboru informačních technologií nad ostatními. Jedním z nich je absolvent Dario Kolar (19). Student vyhrál se svým projektem „Šikovné ruce“ letošní ročník populární soutěže Junior Internet v kategorii „Junior Web starší“. Zároveň získal „Speciální cenu za uživatelský požitek na mobilech“. Tvořivý portál je směsicí nápadů a inspirací pro každé roční období.

Do lavic Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze (SSŠVT) usedají školáci, kteří již v mladém věku vynikají v oboru informačních technologií nad ostatními. Jedním z nich je absolvent Dario Kolar (19). Student vyhrál se svým projektem „Šikovné ruce“ letošní ročník populární soutěže Junior Internet v kategorii „Junior Web starší“. Zároveň získal „Speciální cenu za uživatelský požitek na mobilech“. Tvořivý portál je směsicí nápadů a inspirací pro každé roční období.

SSŠVT patří mezi nejvýznamnější IT školy v Česku. Tým vyučujících studenty připravuje předáváním teoretických poznatků a širokou škálou praktických dovedností. Dokladem úspěchu jsou žáci, kteří se již na střední škole vrhnou do riskantních vln byznysu, podílejí na mezinárodních projektech a vyhrávají domácí i zahraniční ceny. Jedním z takových studentů je i Dario Kolar. V letošním roce vyhrál jeho projekt „Šikovné ruce“ soutěž Junior Internet v kategorii „Junior Web starší“. Porota ocenila i responzivní design webu, díky kterému se stránky zobrazí na všech druzích mobilních zařízení. Na projektu pracoval sám. Přiznává však, že hodně mu pomohly názory tehdejších spolužáků ale i ochota učitelů na SSŠVT pomoci s některými technickými problémy při vývoji. Soutěž je již 14 let odrazovým můstkem pro mladé internetové nadšence. Pomáhá dospívajícím poznávat internetové technologie, potkávat zajímavé lidi z oboru a prosadit se na internetu.

Šikovné ruce byl podle absolventa SSŠVT Dario Kolara původně jednoduchý blog, na kterém kde lidé z okruhu jeho rodiny a rodinných přátel prezentovali fotografie svých kreativních nápadů. Blog vznikl roku 2006. Zároveň využíval i sociálních sítí. „Změna nastala uplynulou zimu, kdy jsem se rozhodl spustit plnohodnotné webové stránky http://sikovne-ruce.eu/. Impulsem pro změnu byla potřeba lépe prezentovat sdílené fotografie fanoušků ze sociální sítě Facebook,“ odhaluje pozadí vzniku portálu Dario Kolar. Student proto vytvořil kompletní systém na vytváření galerií. Kdokoli se může zaregistrovat, zapojit a pochlubit se svými nápady, tvorbou dekorací, aranžováním, rukodělnými výrobky využívajícími přírodních materiálů na Velikonoce, jaro, léto, podzim nebo vánoční čas.

Úspěch v soutěži byl velkým překvapením
Na myšlenku přihlásit se do soutěže přivedl studenta spolužák, který absolvoval předchozí ročník. Pár dní před uzávěrkou Junior Internet probíhaly horečnaté přípravy, které na poslední chvíli Kolar stihl. Vyplatilo se. Webové stránky vyhrály nejen 1. místo, ale i vedlejší kategorii za responzivní design. Web je snadno přístupný z tabletů i telefonů. Dle jeho názoru projekt vyhrál díky tomu, že má pokročilé technické řešení i tomu, že jej dokázal rychle zprovoznit. „V době hodnocení a vyhlášení výsledků navíc evidoval vysokou základnu uživatelů a byl plný obsahu. Ten nebyl jen nový, ale bylo tam vše, co jsme za uplynulé roky nashromáždili. Tisíce nápadů a inspirací pro každého,“ uvažuje Dario Kolar.

Portál vykazuje návštěvnost 20 000 unikátních návštěvníků měsíčně, více než 5 000 fanoušků na Facebooku a meziročně neustále roste. Uživatelé webu jsou především ženy (maminky s malými dětmi na mateřské, učitelky ve školách a školkách) z Česka i zahraničí.

Šikovné ruce se nyní na podzim budou soustředit na získání dalších uživatelů. „Snažím se celý proces pro uživatele maximálně zjednodušit, nyní se mohou přihlásit i pomocí Facebooku a prakticky na dvě kliknutí sdílet fotky svých nápadů,“ prozradil žák vývoj.

Od Šikovných rukou po Šikovného zahrádkáře
Na základě úspěchu projektu vznikl v létě další úspěšný portál: ŠikovnýZahrádkář.cz. Ten přináší pravidelně aktualizovaný zahrádkářský magazín a nabízí rovněž rozsáhlý zahrádkářský kalendář či poradnu. Pokud má návštěvník nějaký dotaz, může ho zveřejnit a jiní uživatelé mají možnost poradit. Dario opět kladl důraz nejen na kvalitní vlastní obsah, ale i na nějakou možnost pro uživatele, kteří by se mohli zapojit. Celý web je také responzivní.

Studium na SSŠVT mi pomohlo, přiznává Kolar. K úspěchu v soutěži a dalšímu osobnímu vývoji, jako je například přijetí na vysokou školu či přijetí do práce při škole, pomohlo devatenáctiletému Kolarovi podle vlastních slov studium na Soukromé střední škole výpočetní techniky Praha. Vystudoval zde obor Grafické systémy a tvorba webových stránek. Nyní nastupuje na Fakultu informačních technologií ČVUT v Praze. Ihned po odmaturování navíc nastoupil do zaměstnání. Pracuje jako PHP programátor u firmy NETservis.

A co si o výjimečných studentech myslí ředitel školy? „Na úspěšné studenty jsme skutečně hrdí a Dario je důkazem, že připravit kvalitně na život a podnikání, rozvíjet se z praktického hlediska, lze i na střední škole,“ říká ředitel SSŠVT Martin Vodička.


Připravil: rjancar
PC-politika.cz

24.09.2014 07:47 435 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)