PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Topná sezoná na severu Čech zahájena

V průběhu letních odstávek vynaložila ČEZ Teplárenská na severu Čech na diagnostické kontroly, údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie 8,5 milionů korun. Všechny provozní jednotky proto hlásí plnou připravenost na zimu, přičemž ve všech lokalitách byla topná sezona definitivně v tomto týdnu zahájena.

V průběhu letních odstávek vynaložila ČEZ Teplárenská na severu Čech na diagnostické kontroly, údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie 8,5 milionů korun. Všechny provozní jednotky proto hlásí plnou připravenost na zimu, přičemž ve všech lokalitách byla topná sezona definitivně v tomto týdnu zahájena.

„Celkové náklady společnosti ČEZ Teplárenská na zachování kvality zásobování svých zákazníků, i přes nutné úspory vyvolané teplou zimou a nižšími prodanými objemy, očekáváme za tento rok ve výši přibližně 50 milionů korun, konkrétně v severních Čechách kolem 24 milionů korun. Jen na letní odstávky byla vynaložena zhruba jedna pětina celkových peněz,“ vypočítává úsilí techniků v posledních měsících Pavel Šušák, technický ředitel ČEZ Teplárenská.

Letní odstávky provádíme za účelem přípravy soustavy centrálního zásobování teplem na nadcházející topnou sezonu. Prováděné kontroly a nutné opravy na zařízení, které nelze realizovat za provozu, jsou vždy pečlivě plánovány a koordinovány tak, aby byly co nejkratší s minimálními dopady na odběratele. Termíny jsou vždy oznamovány s dostatečným předstihem.

V Ústí nad Labem technici během odstávek ověřili celkem 513 komponentů měřičů tepla na 351 odběrných místech, promazali a zkontrolovali cca 300 armatur, vyměnili 40 menších a 2 velké, opravili 122 konzolí pro kluzná uložení a 24 konzolí pro pevné body na parokondenzátním potrubí v úseku 1 km. Dále opravili18 a natřeli 54 nosných sloupů parovodů, realizovali opravu stavební části dvou šachet, chemicky vyčištili10 výměníků na 7 stanicích, a nahradili již dožilý systém přečerpávací stanice kondenzátu.

„V Bílině jsme vyměnili a opravili odvaděče kondenzátu, dále opravili potrubí parovodu na trase Ledvice – Bílina, i čerpadla a čtyři výměníkové stanice. V Teplicích byly dokončeny zbylé povrchové úpravy zeleně na zbývajících místech po projektu Přepojení Prosetic a Šanova na centrální zásobování teplem, díky němuž jsme pro tyto odběratele snížili cenu tepla o 15 procent,“ říká Pavel Šušák.

Na Chomutovsku technici realizovali neodkladné akce v rámci dlouhodobých programů údržby a obnovy spolehlivosti systémů centrálního zásobování teplem. „V Kadani a Klášterci nad Ohří došlo k výměně několika kulových ventilů na vypouštění a odvzdušnění a provedly jsme také provozní kontroly zařízení. V Chomutově a Jirkově jsme vyměnili 2 ucpávkové kompenzátory na tepelném napaječi, dále korozí poškozenou etáž pod silnicí I/13 a odvzdušňovací ventily v ulici Dostojevského,“ uzavírá Pavel Šušák.

Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Tato situace nastala právě mezi 22. až 25. zářím, kdy začaly pravidelné dodávky tepla pro všechny odběratele na severu Čech.

ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje na severu Čech, konkrétně v Ústeckém kraji, teplem města Ústí nad Labem, Trmice, Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří, Kadaň, Teplice, Bílina, Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek. Hlavními dodavateli tepla pro Teplárenskou jsou zde elektrárny společnosti ČEZ – Tušimice (Kadaň), Prunéřov (Chomutov, Jirkov, Klášterec nad Ohří) a Ledvice (Teplice, Bílina), plynové kotelny (Dubí, Krupka, Duchcov, Hrob a Osek) a Teplárna Trmice (Trmice, Ústí nad Labem). Kromě velkých odběratelů v podobě různých firem a společností se celkem jedná o zhruba 89 700 domácností.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

01.10.2014 05:44 426 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
100 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
49 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
98 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
190 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
171 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
243 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)