PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Další novinky a zajímavosti z konference Oracle Open World

Vylepšená integrace mezi platformou Oracle Mobile Application Framework a sadou Oracle Mobile Security Suite pomůže zákazníkům zabezpečit podnikové mobilní aplikace

Vylepšená integrace mezi platformou Oracle Mobile Application Framework a sadou Oracle Mobile Security Suite pomůže zákazníkům zabezpečit podnikové mobilní aplikace

Vývojáři uživatelské části mobilních aplikací budou moci díky strategii kompletního řízení životního cyklu zvýšit bezpečnost aplikací už ve fázi vývoje, zabezpečení nebude třeba přidávat dodatečně.

Mobilní technologie hrají dnes v podnikovém prostředí stále větší roli, při jejich nasazování je ovšem jako jeden z hlavních problémů vnímáno zabezpečení. Výzkum organizací CIO Strategic Marketing Services a Triangle Publishing Services ukázal, že 93 % respondentů je znepokojeno rizikem úniku dat a dalších bezpečnostních narušení spojených s mobilními zařízeními. Za klíčové riziko je pokládán trend BYOD (používání soukromých zařízení zaměstnanců pro pracovní účely). Mobilní technologie slibují zvýšení produktivity a lepší přístup k informacím umožňující rychlejší rozhodování, na druhé straně ale vystavují organizace bezpečnostním hrozbám.
Společnost Oracle se proto rozhodla zjednodušit vývoj zabezpečených mobilních aplikací a oznámila hlubší integraci mezi platformou Oracle Mobile Application Framework a sadou Oracle Mobile Security Suite, což zákazníkům umožňuje řídit životní cyklus mobilních aplikací. Přístup společnosti Oracle usnadňuje vývojářům tvorbu mobilních aplikací tak, aby nemuseli dělat kompromisy mezi uživatelskou zkušeností a zabezpečením.
Oznámení se uskutečnilo v rámci konference Oracle OpenWorld.

Hlavní novinky a vlastnosti
Nejnovější verze platformy Oracle Mobile Application Framework je těsně integrována se sadou Oracle Mobile Security Suite. Nová funkcionalita znamená, že vývojáři mohou v jediném kroku přidat do aplikací vyvíjených v Oracle Mobile Application Framework ochranu pomocí kontejnerů ze sady Oracle Mobile Security Suite. Bezpečnostní funkce zahrnují autentizaci, šifrování, ochranu proti úniku dat, prosazení firemních politik, selektivní mazání dat i jednotné přihlašování (single sign-on).
Stávající řešení identit lze nyní snadno rozšířit i do nativních mobilních aplikací, což znamená jednodušší prostředí pro koncové uživatele. Přístup na základě kontejnerů v sadě Oracle Mobile Security Suite poskytuje uživatelům zabezpečené prostředí pro citlivá firemní data. Funkce pro řízení identit pak uživatelům nabízejí hladký přístup k mobilním aplikacím, ať už podnikovým nebo soukromým.

Komplexní podpora bezpečnostních technologií
Platforma Oracle Mobile Application Framework umožňuje podnikům zúročit stávající investice do programovacích jazyků Java a JavaScript a vytvářet v nich plnohodnotné aplikace pro smartphony a tablety. Díky integraci se sadou Oracle Mobile Security Suite jsou nyní k dispozici průvodci (wizards) pro zabezpečení jak v prostředí Oracle JDeveloper, tak i Oracle Enterprise Pack for Eclipse. Do mobilní aplikace lze přidat politiky pro jednotné přihlašování, prevenci úniku dat a šifrování. Takto zabezpečené aplikace jsou pak k dispozici v kontejneru na mobilním zařízení uživatele. Integrace s interním rozhraním (API) sady Oracle Mobile Security Suite umožňuje aplikacím založeným na platformě Oracle Mobile Application Framework zabezpečit data prostě tak, že veškerá data uložená na zařízeních v souborech nebo databázích jsou zašifrována.
Platforma Oracle Mobile Application Framework je plně integrována s řešeními pro zabezpečení serverů, především sadou Oracle Access Management Suite. Organizacím to umožňuje využívat průmyslové standardy, jako je OpenID a OAUTH2, a uživatelům nabídnout jednotné přihlašování k mobilním i webovým aplikacím. Sada Oracle Access Management Suite poskytuje centrální řízení uživatelských oprávnění a chrání zařízení před neoprávněným přístupem. Identifikace jednotlivých zařízení brání tomu, aby se k podnikovým aplikacím přistupovalo ze ztracených nebo ukradených zařízení.
Aplikace postavené na platformě Oracle Mobile Application Framework podporují v kombinaci s řešením Oracle Access Management silnou autentizaci. Přístup k citlivým funkcím nebo datům může být omezen zesílenou autentizací, například softwarovými tokeny (jednorázovými hesly), které generuje zdarma dostupná aplikace Oracle Mobile Authenticator. Aplikace sestavené a zabezpečené pomocí sady Oracle Mobile Security Suite lze automaticky nahrávat do firemních „obchodů“ (app store), přičemž je zajištěna integrace s firemními bezpečnostními politikami z hlediska identit i přístupu.

„Data ani aplikace by se neměly zabezpečovat až dodatečně. Vývojáři potřebují mít funkce zajišťující zabezpečení k dispozici už ve svých nástrojích pro návrh a tvorbu mobilních aplikací a nemuset pak bezpečnost přidávat k aplikaci až později,“ uvádí Chris Tonas, viceprezident pro mobilní řešení a vývojové nástroje ve společnosti Oracle. „Integrace mezi nejnovější verzí platformy Oracle Mobile Application Framework a sadou Oracle Mobile Security Suite umožňuje vývoj mobilních aplikací a jejich zabezpečení propojit už od počátku.“Připravil: rjancar
PC-politika.cz

03.10.2014 06:02 421 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
94 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
44 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
96 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
167 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)