Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

DPP zrekonstruoval toalety vestibulu stanice metra Můstek A

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes otevřel dvě nově zrekonstruované veřejné toalety ve vestibulu stanice Můstek na lince metra A. Otevření sociálního zařízení je součástí projektu modernizace a bezbariérového zpřístupnění toalet ve vybraných stanicích pražského metra.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes otevřel dvě nově zrekonstruované veřejné toalety ve vestibulu stanice Můstek na lince metra A. Otevření sociálního zařízení je součástí projektu modernizace a bezbariérového zpřístupnění toalet ve vybraných stanicích pražského metra.

Modernizace sociálních zařízení v prostorách stanic metra patří do střednědobých investičních plánů schválených v roce 2013. Dopravní podnik má jednoznačný zájem na tom, aby cestující měli dostupné služby na dobré úrovni. V rámci této snahy se DPP postupně zaměřuje také na toalety ve vestibulech metra, které byly v minulosti předmětem výhrad cestující veřejnosti.

„Prioritou města je neustále zvyšovat komfort cestování MHD a k tomu samozřejmě patří moderní a čisté toalety. Jsem rád, že si toho je Dopravní podnik vědom a ve svém rozpočtu má na další roky vyčleněné prostředky na rekonstrukci sociálních zařízení na klíčových stanicích metra,“ uvedl radní pro oblast dopravy Jiří Pařízek.

Součástí projektu modernizace sociálních zařízení ve vestibulech stanic metra je rekonstrukce celkem 20 až 25 toalet. Do konce listopadu letošního roku bude ukončena aktuálně probíhající rekonstrukce toalet ve stanici metra Můstek B (ve vestibulu Jungmannovo náměstí).

„V příštím roce plánujeme zahájit modernizaci toalet, které se nacházejí ve vestibulech nejvytíženějších stanic metra v širším centru města, mezi něž patří Jiřího z Poděbrad, Anděl, Karlovo náměstí nebo Náměstí Republiky. V následujícím období se zaměříme také na rekonstrukci starších toalet ve stanicích mimo centrum města, které tolik vytížené nejsou,“ dodal Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

Obsluha WC, která je zajišťována externími provozovateli, bude mít v nově zrekonstruovaných prostorách také k dispozici telefonní linku. Bude tak moci v případě nouze přivolat pomoc strážníků policie. Toto opatření má spolu se zavedením turniketů za cíl zvýšit bezpečnost pro uživatele toalet a zamezit, aby se v prostorách toalet pohybovaly osoby, které nezaplatí příslušný poplatek.

V současné době je v provozu ve stanicích pražského metra celkem 57 veřejných WC. Odpovědnost za technický stav veřejných toalet mají jejich provozovatelé, se kterými DPP průběžně řeší také zajištění odpovídajících hygienických podmínek zařízení. Technický stav toalet bohužel velmi často ovlivňuje četný vandalismus a další negativní faktory, které by měla modernizace omezit.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}
Kvido 05.10.2014 10:30 670 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
69 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
82 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
365 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
137 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
180 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4148 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
428 2 Balin50
10-03-2019 08:44