Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Nová technologie umožňuje řidičům nákladních vozidel viditelnost do všech směrů

Společnost Volvo Trucks vyvinula novou technologii, která může výrazně snížit riziko nehody způsobenou špatnou viditelností v zorném poli. Ta umožňuje provádět sken všeho, co probíhá v okruhu 360 stupňů kolem vozidla. Podobně jako to dokáže lidská mysl, dokáže vozidlo interpretovat své okolí a navrhovat řešení, aby se vyhnul jakékoli nehodě. Tato technologie je nyní ve zkušební fázi a na trh se může dostat do pěti až deseti let.

Společnost Volvo Trucks vyvinula novou technologii, která může výrazně snížit riziko nehody způsobenou špatnou viditelností v zorném poli. Ta umožňuje provádět sken všeho, co probíhá v okruhu 360 stupňů kolem vozidla. Podobně jako to dokáže lidská mysl, dokáže vozidlo interpretovat své okolí a navrhovat řešení, aby se vyhnul jakékoli nehodě. Tato technologie je nyní ve zkušební fázi a na trh se může dostat do pěti až deseti let.

Výzkum společnosti Volvo Trucks prokazuje, že omezená viditelnost je v Evropě hlavní příčinou těžkých nehod nákladních vozidel s nechráněnými uživateli silnic. Takové nehody mohou být potenciálně výrazně omezeny pomocí nové technologie vyvinuté společností Volvo Trucks ve spolupráci se společností Volvo Cars. Technologie je výsledkem unikátního výzkumného procesu nazvaného Non-Hit Car and Truck (nenarážející osobní a nákladní vozidlo).

Nechránění účastníci silnic, jako chodci a cyklisté, jsou zvláště zranitelní v městských oblastech, v nichž se pohybuje mnoho rozměrných vozidel. Úplně poprvé je nyní možné, aby vozidlo vidělo své kompletní okolí a poskytovalo řidiči informace o tom, jak se vyhnout nehodám. Tyto informace získává technologie pomocí snímačů, radarů a kamer rozmístěných kolem vozidla. Pokud řidič navrhované akce neprovede, může být autonomně aktivován řídicí nebo brzdicí systém.

„Dnešní nákladní vozidla Volvo jsou konstruována tak, aby se slepá místa eliminovala. Přesto v situacích, k nimž dochází při reálném provozu, se snadno může stát, že si řidič nevšimne něčeho důležitého, jako například cyklisty blížícího se k vozidlu na straně spolujezdce. Nyní tento problém můžeme řešit a řidiči pomáhat, aby vnímal vše, co se děje kolem vozidla,“ říká ředitel pro bezpečnost produktů a dopravy společnosti Volvo Trucks Carl Johan Almqvist.

Podle Carla Johana Almqvista může být technologie uvedena na trh během pěti až deseti let.

„Máme už pohromadě základní komponenty, ale potřebujeme mnoho dalšího testování, abychom se ujistili, že systém nemá chyby. Pokud tyto problémy dokážeme vyřešit, je beznehodová budoucnost nákladních vozidel už na dohled.“


7. října 2014
Fakta o projektu Non-Hit Car and Truck:
• Byl zahájen v září 2010 ve spolupráci se společnostmi Volvo Car Corporation, ÅF Group, HiQ, Mecel a Chalmers University of Technology.
• Jeho hlavním cílem je vývoj technologií, které sníží riziko nehod pro pasažéry v v osobních i nákladních vozidlech, se speciálním zaměřením na situace, v nichž nejsou dnešní aktivní bezpečnostní systémy dostatečně účinné.
• Základní výzkum bude ukončen v prosinci 2014 a jeho výsledky umožní vývoj nových aktivních bezpečnostních systémů, které mají být připraveny pro komerční zavedení během pěti až deseti let.

Fakta o současných aktivních bezpečnostních systémech společnosti Volvo Trucks:
• Collision Warning with Emergency Brake (varování před kolizí s nouzovou brzdou) – pokročilý nouzový brzdový systém s časným varováním před kolizí, pomáhající zabránit těžkým nehodám způsobeným nepozorností.
• Lane Changing Support (Systém podpory při změně jízdního pruhu) – odhaluje vozidla ve slepém úhlu na straně spolujezdce.
• Lane Keeping Support (Ochrana proti vyjetí z jízdního pruhu) – sleduje polohu nákladního vozidla na vozovce. Když zjistí, že vyjíždí ze svého jízdního pruhu, upozorní varováním řidiče, takže může znovu zajistit kontrolu nad řízením, než dojde k vážné nehodě.
• Driver Alert Support (Výstraha pro řidiče) – varuje unavené řidiče a doporučuje jim provést přestávku.

Všechny filmy společnosti Volvo Trucks vztahující se k bezpečnosti můžete nalézt na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=dw6Kqb9t3J8&index=7&list=PL54172764AF8D100B
http://qstream-down.qbrick.com/06674/magazine/NonHitTruck_engsub-qbrick_544x306.flv

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}
Kvido 11.10.2014 07:36 637 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
18 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
369 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
136 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
364 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
170 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
294 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
413 8 RobiNN
10-02-2019 20:23