PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Firmám trvá tři týdny, než zajistí zaměstnancům potřebnou mobilitu

Podle firem v regionu EMEA jsou obavy z důvěryhodnosti, nejasného vlastnictví a dostupnosti překážkou, která jim brání plně využít výhod éry mobility a cloudu.

Podle firem v regionu EMEA jsou obavy z důvěryhodnosti, nejasného vlastnictví a dostupnosti překážkou, která jim brání plně využít výhod éry mobility a cloudu.

Společnost VMware zveřejnila výsledky svého průzkumu, ze kterého vyplývá, že průměrnému IT oddělení firem v Evropě, na Středním východě a v Africe (region EMEA) trvá 3 týdny, než zajistí zaměstnancům mobilní nástroje potřebné k výkonu práce. V případě externích pracovníků najatých na konkrétní projekt jsou to až 4 týdny, což výrazně snižuje jejich přínos pro firmu.

Průzkum, který pro VMware realizovala společnost Vanson Bourne , zkoumal, jak ovlivňuje IT oddělení i zaměstnance nedostatečná připravenost v oblasti mobility. Pouhých 12 procent IT oddělení uvedlo, že má všechny nástroje pro řízení mobility a může plně podpořit potřeby zaměstnanců. Naproti tomu více než třetina (34 procent) IT oddělení nedokáže kontrolovat přístup k firemním informacím ze všech mobilních zařízení zaměstnanců.

Pro bližší zkoumání problematiky dostalo jak IT oddělení, tak zaměstnanci, otázku, kdo by měl mít zodpovědnost za dodržování pravidel pro firemní mobilitu. Podle výsledků nemá IT v této otázce zcela jasno – pouze 43 procent si myslí, že omezení přístupu zaměstnanců k mobilním nástrojům a aplikacím po pracovní době je jejich zodpovědností, přitom 41 procent pociťuje nátlak na to, aby kontrolu zajišťovali, a 57 procent připouští, že se bez ní neobejde.

„Při současném rychlém tempu podnikání jsou tři týdny na zajištění mobilních nástrojů nepřijatelné, pokud firmy chtějí přežít a uplatnit se v éře mobility a cloudu,“ komentuje výsledky průzkumu Michal Stachník, country manager VMware pro Českou republiku a Slovensko. „Jakákoli překážka, která brání zaměstnancům pracovat s plným nasazením, může vést ke ztrátě konkurenční výhody. Firmy by měly motivovat zaměstnance ke vzájemné spolupráci odkudkoli a kdykoli, ale zároveň musí minimalizovat bezpečnostní rizika.“

Zaměstnanci mají v této otázce jasněji. 70 procent nesouhlasí s tím, že by jim měl zaměstnavatel zakazovat přístup k mobilním aplikacím a nástrojům. Většina z nich (82 procent) uvádí, že ještě nemají plný přístup k mobilním nástrojům, které by potřebovali pro zvýšení produktivity, a zároveň více než čtvrtina (28 procent) z nich přiznává, že by byla ochotna obejít IT oddělení, aby získala mobilní nástroje potřebné k práci. Zaměstnanci upřednostňují větší podporu v oblasti mobility před přísnými zákazy.
„Spojení ‚svoboda s danými hranicemi‘ přesně vystihuje současný stav, kdy záplava mobilních zařízení a aplikací narušuje očekávání koncových uživatelů i funkční struktury,“ pokračuje Stachník. „Organizace si nemohou dovolit žádné nejasnosti ohledně toho, kdo má ve firmě na starosti mobilní nástroje a aplikace. Mnoho zaměstnanců nyní očekává a vyžaduje možnost samostatně se rozhodnout, jak pracovat. Úkolem IT je, aby tento požadavek zohlednilo, ale zároveň zajistilo adekvátní kontrolu nad poskytováním informací a procesy ve firmě. V zájmu zabezpečení dat i firemního know-how je nutné centrální řízení.“

Dobrá zpráva je, že dnešní technologie jsou na tyto výzvy připravené: řešení od VMware pro podnikovou mobilitu pomáhají firmám, jako je Hertz a TUI, změnit způsob práce koncových uživatelů – poskytnutím bezpečného, okamžitého přístupu k potřebným zdrojům. Aby se však potenciál proměnil v realitu, budou muset podobná řešení začít využívat i další firmy.

Poznámky
Z výzkumu dále vyplynulo:

• Z praktických problémů, kterým při zavádění nástrojů a aplikací potřebných pro zajištění mobility musí čelit, zmiňují IT oddělení nejčastěji zavedení bezpečnostních pravidel pro kontrolu přístupu (69 procent souhlasí, že tento problém představuje největší výzvu), zdůvodnění investice (51 procent) a nedostatek důvěry zaměstnanců (44 procent).

• Osvěta a porozumění v rámci organizace se také ukázalo jako překážka, kterou je nutné překonat. Pouze 13 procent zaměstnanců uvedlo, že jejich firemní pravidla a procesy v oblasti cloud computingu a mobility dávají smysl. Možným důvodem je, že firmy v regionu EMEA seznámily své zaměstnance s pravidly v oblasti mobility naposledy v průměru před devíti měsíci.

O výzkumu
Specializovaná výzkumná agentura Vanson Bourne provedla telefonické a on-line šetření mezi 1800 IT manažery s rozhodovací pravomocí a 3600 kancelářskými pracovníky ve firmách s více než 100 zaměstnanci ve Spojeném království, Francii, Německu, Nizozemí, Itálii, Severských zemích (Dánsko, Norsko a Švédsko), Rusku a na Středním Východě (Saudská Arábie a SAE) v průběhu března a dubna 2014Připravil: rjancar
PC-politika.cz

14.10.2014 06:29 406 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
95 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
44 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
96 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
167 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)