Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

NETGEAR má nejrychlejší dvoupásmový Wi-Fi router Nighthawk X4

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila nový Wi-Fi router Nighthawk X4 (R7500). Jedná se o nejrychlejší současný dvoupásmový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router s podporou čtyřstreamové (Quad-Stream) architektury.

Čtyřstreamová architektura, čtyři výkonné externí antény a 1,4GHz dvoujádrový procesor podporují maximální přenosovou rychlost až 2,33 Gb/s.

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila nový Wi-Fi router Nighthawk X4 (R7500). Jedná se o nejrychlejší současný dvoupásmový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router s podporou čtyřstreamové (Quad-Stream) architektury.

Nighthawk X4 dokáže dosáhnout kombinované přenosové rychlosti až 2,33 Gb/s (až 1 733 Mb/s* v 5GHz frekvenčním pásmu a 600 Mb/s* v 2,4GHz pásmu). Router pohání výkonný 1,4GHz dvoujádrový procesor, jehož základem je Qualcomm Internet Processor, který dokáže zajistit výjimečný výkon při multitaskingu. Nighthawk X4 využívá systém Quantenna 802.11ac Wave 2 se 4×4 rádii a vysoce přesným cílením bezdrátového signálu, jež dále zvyšuje výkonnost routeru.

Díky čtyřstreamové architektuře mohou zákazníci využívat streamování Full HD videí ve vysoké kvalitě s lepším a kvalitnějším obrazem, než kdykoli před tím. V kombinaci se čtyřmi vysoce výkonnými anténami přináší Nighthawk X4 bezkonkurenčně nejlepší pokrytí Wi-Fi sítí s největším výkonem a dosahem mezi dvoupásmovými Wi-Fi routery.

Pozná všechna zařízení v síti

Nighthawk X4 nabízí mimo jiné funkci Dynamic QoS, která dokáže rozpoznat jednotlivá připojená zařízení či aplikace – hry, videa, přenos souborů, surfování po internetu atd. – a poté jim udělí příslušnou prioritu v celkovém datovém provozu. Router je rovněž schopný odlišit herní konzole od chytrých televizí a počítače od smartphonů, a ke každému zařízení pak vysílá signál odpovídající jeho vlnovému rozsahu. Díky těmto jedinečným schopnostem rozpoznání jednotlivých zařízení a jejich aplikací lze hrát online hry bez jakéhokoli zpožďování nebo třeba zcela plynule streamovat několik HP videí.

„Router Nighthawk X4 je navržen zejména pro hráče a uživatele, kteří se hojně věnují streamování multimediálního obsahu,“ řekl Sandeep Harpalani, ředitel produktového marketingu divize Retail Network ve společnosti NETGEAR. „Chceme se nadále co nejvíce zaměřit na výkon, dynamické QoS a maximální využití možností dvoupásmové Wi-Fi technologie, abychom splnili očekávání i těch skutečně nejnáročnějších zákazníků.“

Nový router rovněž poskytuje více možností pro sdílení, ukládání a zabezpečení cenných souborů a multimediálního obsahu. Prostřednictvím dvojice vysokorychlostních USB 3.0 portů nebo jednoho eSATA konektoru lze jednoduše připojit externí paměťové zařízení a získat rychlý přístup k uloženým souborům odkudkoli v domácí síti. Nighthawk X4 umožňuje streamovat obsah rychlostí, která byla dříve možná pouze s kabelovým připojením; díky tomu je ideální pro streamování multimédií do zařízení, která jsou kompatibilní s technologiemi DLNA nebo AirPlay.

Nighthawk X4 podporuje také Beamforming+, inteligentní technologii zaměřování Wi-Fi signálu, která zvyšuje stabilitu připojení, přenosovou rychlost i dosah Wi-Fi sítě díky sledování polohy bezdrátového zařízení a směrování Wi-Fi signálu přímo na ně. Prostřednictvím technologie Beamforming+ zaměřuje router Nighthawk X4 svůj Wi-Fi signál na telefony, tablety či notebooky po celém domě a zajišťuje jejich bezproblémové připojení k síti.

Router navíc obsahuje bezplatný software NETGEAR ReadySHARE Vault, který automaticky zálohuje data všech počítačů v domácí síti a ukládá je na externí USB disk. Díky tomuto špičkovému softwaru budou všechny cenné dokumenty, fotografie, hudba i filmy dokonale chráněny.

Technické parametry a vlastnosti routeru Nighthawku X4

NETGEAR vybavil router Nighthawk X4 prvotřídními technologiemi, aby nabídl bezkonkurenčně nejlepší dvoupásmové Wi-Fi připojení pro všechna zařízení, která ho budou využívat – smartphony, notebooky, tablety, chytré televizory, herní konzole, Blu-ray přehrávače či media servery. Mezi jeho klíčové vlastnosti a funkce patří zejména:

Wi-Fi technologie AC2350 a čtyřstreamová architektura s nejvyšší možnou kombinovanou rychlosti až 2,33 Gb/s (1 733 Mb/s* + 600 Mb/s*) – nejrychlejší dvoupásmové 802.11ac Wi-Fi připojení na trhu.
Dvoujádrový 1,4GHz procesor – přináší o 40 % vyšší rychlost pro vylepšení bezdrátového, kabelového i WAN-TO-LAN připojení.
Technologie 802.11ac Wave 2 Wi-Fi pro rychlejší bezdrátové připojení k internetu pro více zařízení současně.
Dynamické řízení kvality služeb (QoS) – router automaticky rozpoznává a upřednostňuje provoz zařízení a jejich aplikací pro plynulé streamování multimediálního obsahu či hraní her.
Beamforming+ pro zvýšení rychlosti, dosahu a spolehlivosti bezdrátové sítě díky zaměřování Wi-Fi signálu přímo na připojená zařízení.
Vysoce výkonné zesilovače se čtyřmi externími anténami pro maximální pokrytí Wi-Fi.
Možnost odděleného přístupu k síti pro hosty.
Řešení rodičovské kontroly zdarma.
Pět gigabitových ethernetových portů (1× WAN a 4× LAN) pro rychlé kabelové připojení.
ReadySHARE Vault – zdarma dostupná aplikace pro automatické zálohování počítačů s operačním systémem Windows na externí USB disk.
Utilita NETGEAR MyMedia, umožňující vyhledávat a sdílet fotografie, videa či hudební soubory v rámci celé sítě, či je streamovat do TV prostřednictvím technologie DLNA.
Díky podpoře Apple iTunes lze přehrávat hudbu na kompatibilních zařízeních s AirPlay pomocí přehrávače iTunes nebo Apple Remote.
Podpora technologie Time Machine pro automatické zálohování počítačů Apple Mac na externí USB disk.
Jeden eSATA konektor a dvojice vysokorychlostních USB 3.0 portů, které jsou až desetkrát rychlejší oproti USB 2.0.
Podpora VPN pro vysoce zabezpečený vzdálený přístup k domácí síti.
Nastavitelná URL adresa pro vytvoření FTP serveru.
Aplikace NETGEAR genie, která usnadňuje instalaci, monitorování, kontrolu a opravu domácí sítě z prostředí PC, Mac počítačů, smartphonů a tabletů s operačními systémy iOS a Android.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR Nighthawk X4 (R7500) je již dostupný v síti všech autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 7 990 Kč s DPH.

Připravil: Lukáš Voříšek
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}
Kvido 15.10.2014 09:46 599 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
108 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
107 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
406 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
177 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky