PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

NETGEAR má nejrychlejší dvoupásmový Wi-Fi router Nighthawk X4

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila nový Wi-Fi router Nighthawk X4 (R7500). Jedná se o nejrychlejší současný dvoupásmový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router s podporou čtyřstreamové (Quad-Stream) architektury.

Čtyřstreamová architektura, čtyři výkonné externí antény a 1,4GHz dvoujádrový procesor podporují maximální přenosovou rychlost až 2,33 Gb/s.

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila nový Wi-Fi router Nighthawk X4 (R7500). Jedná se o nejrychlejší současný dvoupásmový gigabitový 802.11ac Wi-Fi router s podporou čtyřstreamové (Quad-Stream) architektury.

Nighthawk X4 dokáže dosáhnout kombinované přenosové rychlosti až 2,33 Gb/s (až 1 733 Mb/s* v 5GHz frekvenčním pásmu a 600 Mb/s* v 2,4GHz pásmu). Router pohání výkonný 1,4GHz dvoujádrový procesor, jehož základem je Qualcomm Internet Processor, který dokáže zajistit výjimečný výkon při multitaskingu. Nighthawk X4 využívá systém Quantenna 802.11ac Wave 2 se 4×4 rádii a vysoce přesným cílením bezdrátového signálu, jež dále zvyšuje výkonnost routeru.

Díky čtyřstreamové architektuře mohou zákazníci využívat streamování Full HD videí ve vysoké kvalitě s lepším a kvalitnějším obrazem, než kdykoli před tím. V kombinaci se čtyřmi vysoce výkonnými anténami přináší Nighthawk X4 bezkonkurenčně nejlepší pokrytí Wi-Fi sítí s největším výkonem a dosahem mezi dvoupásmovými Wi-Fi routery.

Pozná všechna zařízení v síti

Nighthawk X4 nabízí mimo jiné funkci Dynamic QoS, která dokáže rozpoznat jednotlivá připojená zařízení či aplikace – hry, videa, přenos souborů, surfování po internetu atd. – a poté jim udělí příslušnou prioritu v celkovém datovém provozu. Router je rovněž schopný odlišit herní konzole od chytrých televizí a počítače od smartphonů, a ke každému zařízení pak vysílá signál odpovídající jeho vlnovému rozsahu. Díky těmto jedinečným schopnostem rozpoznání jednotlivých zařízení a jejich aplikací lze hrát online hry bez jakéhokoli zpožďování nebo třeba zcela plynule streamovat několik HP videí.

„Router Nighthawk X4 je navržen zejména pro hráče a uživatele, kteří se hojně věnují streamování multimediálního obsahu,“ řekl Sandeep Harpalani, ředitel produktového marketingu divize Retail Network ve společnosti NETGEAR. „Chceme se nadále co nejvíce zaměřit na výkon, dynamické QoS a maximální využití možností dvoupásmové Wi-Fi technologie, abychom splnili očekávání i těch skutečně nejnáročnějších zákazníků.“

Nový router rovněž poskytuje více možností pro sdílení, ukládání a zabezpečení cenných souborů a multimediálního obsahu. Prostřednictvím dvojice vysokorychlostních USB 3.0 portů nebo jednoho eSATA konektoru lze jednoduše připojit externí paměťové zařízení a získat rychlý přístup k uloženým souborům odkudkoli v domácí síti. Nighthawk X4 umožňuje streamovat obsah rychlostí, která byla dříve možná pouze s kabelovým připojením; díky tomu je ideální pro streamování multimédií do zařízení, která jsou kompatibilní s technologiemi DLNA nebo AirPlay.

Nighthawk X4 podporuje také Beamforming+, inteligentní technologii zaměřování Wi-Fi signálu, která zvyšuje stabilitu připojení, přenosovou rychlost i dosah Wi-Fi sítě díky sledování polohy bezdrátového zařízení a směrování Wi-Fi signálu přímo na ně. Prostřednictvím technologie Beamforming+ zaměřuje router Nighthawk X4 svůj Wi-Fi signál na telefony, tablety či notebooky po celém domě a zajišťuje jejich bezproblémové připojení k síti.

Router navíc obsahuje bezplatný software NETGEAR ReadySHARE Vault, který automaticky zálohuje data všech počítačů v domácí síti a ukládá je na externí USB disk. Díky tomuto špičkovému softwaru budou všechny cenné dokumenty, fotografie, hudba i filmy dokonale chráněny.

Technické parametry a vlastnosti routeru Nighthawku X4

NETGEAR vybavil router Nighthawk X4 prvotřídními technologiemi, aby nabídl bezkonkurenčně nejlepší dvoupásmové Wi-Fi připojení pro všechna zařízení, která ho budou využívat – smartphony, notebooky, tablety, chytré televizory, herní konzole, Blu-ray přehrávače či media servery. Mezi jeho klíčové vlastnosti a funkce patří zejména:

Wi-Fi technologie AC2350 a čtyřstreamová architektura s nejvyšší možnou kombinovanou rychlosti až 2,33 Gb/s (1 733 Mb/s* + 600 Mb/s*) – nejrychlejší dvoupásmové 802.11ac Wi-Fi připojení na trhu.
Dvoujádrový 1,4GHz procesor – přináší o 40 % vyšší rychlost pro vylepšení bezdrátového, kabelového i WAN-TO-LAN připojení.
Technologie 802.11ac Wave 2 Wi-Fi pro rychlejší bezdrátové připojení k internetu pro více zařízení současně.
Dynamické řízení kvality služeb (QoS) – router automaticky rozpoznává a upřednostňuje provoz zařízení a jejich aplikací pro plynulé streamování multimediálního obsahu či hraní her.
Beamforming+ pro zvýšení rychlosti, dosahu a spolehlivosti bezdrátové sítě díky zaměřování Wi-Fi signálu přímo na připojená zařízení.
Vysoce výkonné zesilovače se čtyřmi externími anténami pro maximální pokrytí Wi-Fi.
Možnost odděleného přístupu k síti pro hosty.
Řešení rodičovské kontroly zdarma.
Pět gigabitových ethernetových portů (1× WAN a 4× LAN) pro rychlé kabelové připojení.
ReadySHARE Vault – zdarma dostupná aplikace pro automatické zálohování počítačů s operačním systémem Windows na externí USB disk.
Utilita NETGEAR MyMedia, umožňující vyhledávat a sdílet fotografie, videa či hudební soubory v rámci celé sítě, či je streamovat do TV prostřednictvím technologie DLNA.
Díky podpoře Apple iTunes lze přehrávat hudbu na kompatibilních zařízeních s AirPlay pomocí přehrávače iTunes nebo Apple Remote.
Podpora technologie Time Machine pro automatické zálohování počítačů Apple Mac na externí USB disk.
Jeden eSATA konektor a dvojice vysokorychlostních USB 3.0 portů, které jsou až desetkrát rychlejší oproti USB 2.0.
Podpora VPN pro vysoce zabezpečený vzdálený přístup k domácí síti.
Nastavitelná URL adresa pro vytvoření FTP serveru.
Aplikace NETGEAR genie, která usnadňuje instalaci, monitorování, kontrolu a opravu domácí sítě z prostředí PC, Mac počítačů, smartphonů a tabletů s operačními systémy iOS a Android.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR Nighthawk X4 (R7500) je již dostupný v síti všech autorizovaných obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 7 990 Kč s DPH.

Připravil: Lukáš Voříšek
PC-politika.cz

Balin50 15.10.2014 10:46 588 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
99 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
144 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
219 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
229 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
161 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
213 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
326 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.