PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

TATRA TRUCKS uvádí na trh vozidla s motory Euro 6

Společnost TATRA TRUCKS a.s. představuje novinku v podobě vozidel modelové řady TATRA PHOENIX s motory emisní specifikace Euro 6. Těžká nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 obohacují nabídku jediného českého výrobce nákladních vozidel v souvislosti s podpisem smlouvy o spolupráci s holandskou automobilkou DAF TRUCKS N.V.

Společnost TATRA TRUCKS a.s. představuje novinku v podobě vozidel modelové řady TATRA PHOENIX s motory emisní specifikace Euro 6. Těžká nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 obohacují nabídku jediného českého výrobce nákladních vozidel v souvislosti s podpisem smlouvy o spolupráci s holandskou automobilkou DAF TRUCKS N.V.

Těžká nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6 bezprostředně vychází ze stávajících modelů vozidel TATRA PHOENIX s motory Paccar emisní specifikace Euro 5. V rámci mandatorních požadavků na plnění nejpřísnějších emisních norem Euro 6 přináší svým provozovatelům a zákazníkům celou řadu konstrukčních vylepšení zvyšujících efektivitu provozu.
Od roku 2011 vyjelo z bran kopřivnické automobilky téměř 500 vozidel řady TATRA PHOENIX. Tato modelová řada těžkých nákladních vozidel je založena na velmi úspěšné kombinaci podvozku TATRA, tzv. „tatrovácké koncepce vozidla“, kabin a motorů dodávaných společností DAF TRUCKS a převodových skříní značek ZF či Allison. Nová řada se bude od předchozí lišit novým moderním motorem Paccar s technologií Common Rail a se systémy na redukci škodlivin v exhalacích na bázi EGR s filtrem pevných částic a SCR. Při vývoji nových motorů byl kladen důraz na efektivitu a úspornost.

„K nejžádanějším variantám modelů, jako jsou sklápěčky a podvozky pro lesovozy, budou postupně přibývat další verze TATRA PHOENIX Euro 6, které byly dostupné s motory Euro 5. Též dojde na rozšíření výbavy na přání, stejně jako k rozvoji a rozšiřování poprodejních služeb nabízených pro tuto modelovou řadu. V Kopřivnici se však rodí i celá řada speciálních řešení dle specifických požadavků zákazníků, pro které se budou dát ve velmi blízké budoucnosti využít i podvozky modelové řady TATRA PHOENIX,“ říká k uvedení vozidel vedoucí odboru marketingu TATRA TRUCKS Jiří Kašpárek.
Stávající nabídku modelové řady TATRA PHOENIX tvoří ucelená sestava vozidel, v modelových variantách s pohonem 4x4, 6x6, 8x6 a 8x8 doplněná o pracovní stroj 8x8 s celkovou hmotností 50 t či agrotahač a jiné zemědělské speciály.


HISTORIE SPOLUPRÁCE TATRA-DAF

Automobilky TATRA a DAF spolupracují od roku 2011, kdy byl uveden na trh model TATRA PHOENIX, který získal významné ocenění v rámci novinářské ankety Truck of the Year 2012 za nejlepší plněpohonné vozidlo. TATRA je výrobcem podvozku, DAF dodává kabinu, motor a převodovku. Výroba a kompletace vozidla probíhá v kopřivnickém podniku. Spolupráce automobilek zahrnuje od počátku i sdílení dealerské sítě a kooperaci na poli poprodejních služeb.

Od roku 2011 bylo v Kopřivnici vyrobeno téměř 500 ks modelu TATRA PHOENIX, nejčastěji v plněpohonné verzi 6x6. Vozidla směřovala do nejrůznějších odvětví. Velmi pozitivní reference zaznívají např. z Lesů Slovenské republiky, kde funguje několik desítek souprav pro vývoz dřeva tvořených tahačem TATRA PHOENIX 6x6, či z dalších firem zabývajících se těžbou dřeva (Lesy ČR, Kloboucká lesní). Vozidla TATRA PHOENIX také úspěšně nahrazují starší kopřivnické modely i konkurenční vozidla v lomech a povrchových dolech, např. v Severočeských dolech či kaznějovské kaolínce patřící do koncernu LB-Minerals. Používá je i řada stavebních společností. Díky modelu TATRA PHOENIX v provedení agrotahač se tatrovky vrací také na česká a slovenská pole.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz
24.10.2014 11:41 737 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
94 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
44 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
96 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
167 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)