Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Nové řešení pro správu cloudu

Společnost VMware na konferenci VMworld 2014 Europe představila nová řešení pro správu cloudu včetně nových funkcí platformy pro správu hybridního cloudu VMware vRealize™ Suite 6. Zároveň VMware představil nové funkce v rámci VMware vRealize Operations™ (dříve VMware vCenter™ Operations Management Suite™), nové řešení VMware vRealize Code Stream, které umožní DevOps týmům poskytovat časté a důvěryhodné verze softwaru, a beta verzi VMware vRealize Air™ Compliance – novinky mezi SaaS (software jako služba) produkty VMware pro správu cloudu.

Společnost VMware na konferenci VMworld 2014 Europe představila nová řešení pro správu cloudu včetně nových funkcí platformy pro správu hybridního cloudu VMware vRealize™ Suite 6. Zároveň VMware představil nové funkce v rámci VMware vRealize Operations™ (dříve VMware vCenter™ Operations Management Suite™), nové řešení VMware vRealize Code Stream, které umožní DevOps týmům poskytovat časté a důvěryhodné verze softwaru, a beta verzi VMware vRealize Air™ Compliance – novinky mezi SaaS (software jako služba) produkty VMware pro správu cloudu.

IT organizace dnes čelí často protichůdným požadavkům. IT musí zlepšovat pružnost a rychlost, aby mohlo zajistit úspěch nových mobilních, sociálních, big data a webových aplikací. Ale také zajistit dodržování bezpečnosti a souladu s firemními pravidly a efektivní správu tradičních IT systémů. Navíc stojí před obtížným úkolem, jakým je správa jak moderních aplikací, tak i tradičních tier 3 podnikových aplikací, které jsou nasazené jak on-premise, tak i prostřednictvím veřejného cloudu. V reakci na tyto výzvy, kterým musí IT organizace čelit, představil VMware vRealite Suite, platformu pro správu cloudu využívající model sdílených služeb, která zajistí jednotnou správu a rychlé zhodnocení.

„CIOs a IT organizace hledají způsoby, jak dosáhnout vyšší pružnosti bez nutnosti obětovat bezpečnost, efektivitu a náklady,“ uvedl Ramin Sayar, senior vice prezident a generální ředitel divize cloud managementu ve společnosti VMware. „Po infrastrukturních a vývojových IT týmech je požadována správa různých privátních a veřejných cloudů, začlenění nových frameworků, jako je OpenStack, a kontinuální poskytování nových a moderních aplikací a DevOps procesů. VMware vRealize Suite pomáhá firmám využít bohatých IT možností s potřebnou pružností a kontrolou.“

„Vize VMware, která dala vzniknout vRealize Suite, perfektně odpovídá našim cílům v oblasti IT,“ řekl K. Chris Nagasaki, senior systémový inženýr ve společnosti AutoTrader.com. „Soustředíme se na přeměnu způsobu doručování služeb a skutečnou spolupráci s našimi vývojáři, abychom posunuli naše podnikání dopředu. Díky platformě pro správu cloudu od VMware můžeme proaktivně spravovat a dohlížet na naše on-premise systémy, abychom dosáhli vysokého výkonu, a jsme připraveni přejít na model hybridního cloudu.“

VMware vRealize Code Stream 1.0 umožní kontinuální doručování pro DevOps
VMware představil vRealize Code Stream, řešení, které podpoří pružný vývoj a DevOps procesy. VMware vRealize Code Stream urychlí uvolňování aplikací a zvýší pružnost díky kontinuální integraci a kontinuálnímu doručování. Firmy tak mohou často a bez problémů vydávat nové verze softwaru, a zároveň snížit provozní rizika. Řešení zautomatizuje celý proces uvolnění softwaru a posílí řízení jednotlivých fází. Poskytne také vývojovým i provozním týmům jednotný řídící panel pro end-to-end vizibilitu celého procesu. VMware vRealize Code Stream bude možné integrovat s nástroji pro vybudování, kontinuální integraci a kontrolu zdrojů jako je Jenkins, Bamboo, Git, Subversion a další. Zákazníci budou moci nasadit aplikační prostředí s využitím VMware vRealize Automation a začít například s prostředím pro vývoj v rámci veřejného cloudu a později přejít na bezpečnou a vysoce dostupnou produkční jednotku v rámci privátního cloudu.

VMware vRealize Suite umožní jednotnou správu
VMware vRealize Suite kombinuje řešení pro automatizaci cloudu, provoz cloudu a správu cloudu od VMware do jednoho produktu. Ten zajistí pokročilé integrované nástroje pro automatizaci a jednotnou provozní správu tradičních i nových cloudových aplikací nasazených v privátních i veřejných cloudech, v rámci vícenásobných hypervizorů a fyzické infrastruktury. Model sdílených služeb zjednodušuje běžné činnosti, omezuje potřebu přepínat mezi jednotlivými řídícími nástroji a celkově zlepšuje uživatelský zážitek pro administrátory.
VMware vylepšil platformu pro správu cloudu o nové funkce:
• VMware vRealize Operations 6.0 – inteligentní provoz od aplikací po úložiště
VMware vRealize Operations 6.0 poskytne inteligentní správu provozu napříč fyzickou, virtuální i cloudovou infrastrukturou. Využívá k tomu prediktivní analýzu a automatizaci podle stanovených pravidel. VMware vRealize Operations 6.0 přináší odolnou architekturu, osmkrát více škálovatelnou než u předchozí verze, a přizpůsobí se potřebám všech zákazníků, od malých a středních firem až po globální společnosti. Zákazníci získají prostřednictvím jediné konzole detailní přehled o svých aplikacích, sítích a úložišti.
Nová verze přináší lepší analytické funkce, chytřejší upozornění a funkce pro detekci problémů, které pomohou včas identifikovat složité problémy a navrhnout řešení. Doporučené řešení obsahuje vložený odkaz na základní nápravu problému v souladu s platnými pravidly, takže IT oddělení může řešit problémy prostřednictvím jediné konzole. VMware vRealize Oparations 6.0 bude také obsahovat nové funkce pro plánování kapacity a správu projektu, které budou zahrnovat i metriky na úrovni aplikací a fyzického prostředí pro lepší správu požadavků, dostupných zdrojů a garantované úrovně služeb (SLA).
Více informací o VMware vRealize Operations 6.0 naleznete zde.
• VMware vRealize Business 6.0 – přehled o nákladech a kvalitě
VMware vRealize Business (dříve VMware IT Business Management Suite) poskytuje přehled a kontrolu nad náklady a kvalitou IT služeb. VMware vRealize Business 6.0 je založeno na nedávno uvedených funkcích, jako například kalkulace nákladů vCloud Air nebo možnost manuálně přidat libovolného poskytovatele služeb, a poskytuje tak infrastrukturním a provozním týmům funkce pro ekonomickou správu hybridního cloudu. Nové funkce jako je cenová analýza, započítávání pohledávek (showback/chargeback) nebo vytváření rozpočtů pro infrastrukturní služby, poskytují uživatelům intuitivní nástroje pro rozhodování. Zároveň s tímto řešením byly představeny i nové verze vRealize Business 8.2 Advanced a Enterprises.
• VMware vRealize Automation 6.2 – lepší integrace s vRealize Operations
VMware vRealize Automation (dříve vCloud Automation Center) zajišťuje potřebnou pružnost díky automatizaci doručování IT služeb a aplikací. Nejnovější verze nabídne lepší produktovou integraci a sdílení služeb s VMware vRealize Operations. Lepší integrace zahrnuje i provozní inteligenci a analýzu pro optimalizovanou správu životního cyklu cloudu. VMware vRealize Operations 6.2 přidává doplňky pro sledování stavu služeb a identifikaci nečinných strojů v rámci různorodé infrastruktury. Díky tomu může VMware vRealize Automation ověřit, jestli jsou zdroje stále potřebné, a nevyužitou kapacitu přidělit jinde pro lepší využití zdrojů a snížení nákladů.
Propojení VMware vRealize Automation a VMware NSX pomůže vyřešit problém současné správy a provisioningu virtuálních sítí a služeb jako je optimalizace zátěže a zajišťování bezpečnosti. Plány budou zahrnovat i sítě a bezpečnostní pravidla a svážou je s aplikacemi, ať už pro nasazení, reinstalaci nebo migraci. Pokud je aplikace vyřazena z provozu, VMware vRealize Automation recykluje síťové služby a odstraní aplikaci v souladu s bezpečnostními pravidly a firewallem. Administrátoři tedy nemusí přemýšlet o stovkách firewall pravidel a bezpečnostních postupů, z nichž mnohé jsou pozůstatkem dávno zaniklých aplikací.
• VMware vRealize Log Insight 2.5 – nové funkce pro kontrolu přístupu
VMware vRealize Log Insight (dříve VMware vCenter Log Insight) poskytuje správu logů v reálném čase s funkcemi pro strojové učení, vysoce výkonné vyhledávání a řešení problémů napříč fyzickým, virtuálním i cloudovým prostředím. Lepší integrace mezi VMware vRealize Log Insight 2.5 a VMware vRealize Operations umožní firmám kombinovat a analyzovat strukturovaná i nestrukturovaná data pro end-to-end správu provozu, která pomůže zlepšit celkový výkon IT a odstranit výpadky. Nejnovější verze řešení bude obsahovat funkce pro kontrolu přístupu na základě stanovených rolí.

VMware nadále rozšiřuje síť svých partnerů a vyvíjí nové balíčky pro správu i obsah. Ve čtvrtém čtvrtletí 2014 chce VMware se svými partnery představit nové balíčky pro nejpopulárnější síťové nástroje i balíčky pro správu OpenStack. Desítky balíčků pro správu i obsah jsou aktuálně dostupné prostřednictvímVMware Cloud Management Marketplace a pomáhají zákazníkům zjednodušit a zautomatizovat správu hybridních cloudů.

VMware vRealize Air Compliance: Nová beta verze v oblasti SaaS (software jako služba)
VMware představil také beta verzi VMware vRealize Air Compliance, první SaaS službu pro compliance na trhu vytvořenou pro softwarově definovaná datová centra. S VMware vRealize Air Comliance mohou zákazníci během okamžiku začít ověřovat, zda jejich VMware vSphere prostředí vyhovuje různým bezpečnostním a regulatorním požadavkům včetně vSphere Hardening Guide a HIPPA/HITECH směrnice pro zdravotnictví. Díky kontinuálním scanům compliance mohou zákazníci rychle řešit problémy za pomoci automatizovaných tabulek, které poskytnou v reálném čase informaci o všech změnách, které nejsou v souladu se stanovenými pravidly. Díky novému řešení získají zákazníci potřebnou flexibilitu pro zajištění bezpečnosti v on-premise prostředí a veřejných cloudech založených na vSphere infrastruktuře.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}




Kvido 25.10.2014 09:30 531 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
27 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1411 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
129 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.