PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Ekologické dary jsou hit

Ačkoliv do Vánoc zbývají asi než dva měsíce, vedení firem již začíná přemýšlet, čím obdaruje své zaměstnance či obchodní partnery pod stromeček. Mnozí si tak lámou hlavu nad tím, jaké vánoční dárky vybrat, aby dotyčným udělaly radost, mohli je snadno zakoupit či objednat, a zároveň byly originální. V následujícím článku přinášíme několik tipů na ekologické vánoční dárky, kterými mohou firmy svým pracovníkům udělat radost a zůstat přitom společensky odpovědné.

Ačkoliv do Vánoc zbývají asi než dva měsíce, vedení firem již začíná přemýšlet, čím obdaruje své zaměstnance či obchodní partnery pod stromeček. Mnozí si tak lámou hlavu nad tím, jaké vánoční dárky vybrat, aby dotyčným udělaly radost, mohli je snadno zakoupit či objednat, a zároveň byly originální. V následujícím článku přinášíme několik tipů na ekologické vánoční dárky, kterými mohou firmy svým pracovníkům udělat radost a zůstat přitom společensky odpovědné.

Společenská odpovědnost se v současnosti stala nedílnou součástí fungování mnoha tuzemských firem. Přestože většina z nich své aktivity řídí již s ohledem na jejich sociální a environmentální dopad na okolí, často si neuvědomují, že příkladem společensky odpovědného jednání může být i výběr ekologických dárků pro zaměstnance a obchodní partnery. V období kolem Vánoc a Nového roku se totiž výrazně zvyšuje produkce odpadů nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Podle studie Skrytá cena Vánoc (The Hidden Cost of Christmas), kterou vypracoval Australský fond na ochranu přírody (ACF) v prosinci 2004, za sebou výraznou stopu zanechaly například dárky v podobě moderní elektroniky. Při jejich výrobě se do atmosféry uvolnilo 780 tisíc tun emisí. Nejen lidé v Austrálii by se tak měli zamýšlet nad alternativním řešením, které představují například ekologické dárky.

Tip 1: Originální doplňky a šperky z elektroodpadu pro všechny
Pokud máte mezi zaměstnanci a obchodními partnery designové nadšence a milovníky originality, ideálním ekologickým dárkem pak může být kolekce originálních šperků, módních a bytových doplňků vyrobených z vysloužilých elektrozařízení. Tyto doplňky jsou například vytvořeny z tlačítek telefonních budek nebo z různých částí počítačů. „Vzhledem k tomu, že se na jejich výrobě podílejí klienti několika chráněných dílen, jejich zakoupením firmy podpoří nejen životní prostředí, ale i fungování a provoz těchto dílen,“ vysvětluje Adéla Zimáčková koordinátorka projektu Trash Made, v rámci kterého vznikají výrobky z recyklovaných materiálů vyřazených elektrospotřebičů, které si lze aktuálně prohlédnout na listopadové přehlídce Prague Design Week. „Letošní novinkou budou kupříkladu náušnice ze slaboproudých drátků. Kromě toho může ženy zaujmout množství náhrdelníků, prstenů či broží. Zatímco pro muže jsou vhodným dárkem například manžetové knoflíčky nebo kapesní nožík, pro obchodní partnery lze vybrat dárek z kolekce bytových doplňků a světel,“ upřesňuje Zimáčková s tím, že firmy si mohou nechat vyrobit originální předměty také na zakázku s vlastním logem.
Vzhledem k tomu, že stále více lidí v posledních letech propaguje zdravý životní styl s odkazem na návrat k přírodě, za zajímavou skupinu ekologických dárků lze v současnosti považovat eko kosmetiku. Těmito výrobky uděláte radost nejen ženám, ale i mužům a dětem, pro které je kosmetika primárně určena. Eko kosmetika totiž obsahuje účinné látky získané z rostlin z eko-biologického zemědělství. Při výrobě ekologických kosmetických produktů je navíc kladen důraz na energetickou šetrnost všech procesů včetně systému sběru a třídění odpadů. Jako ekologický dárek můžete zaměstnancům věnovat i předplatné nákupů v prodejnách zdravé výživy či nákup Fair Trade zboží, jako je káva, čaj, čokoláda či drobné cukrovinky. Produkce i distribuce těchto produktů probíhá v souladu s lidskými právy, bez využívání a vykořisťování osob a s ohledem na životní prostředí. Suroviny pocházejí většinou z rozvojových zemí, jejich výkup odpovídá zásadám trvale udržitelného rozvoje, s garancí výkupních cen s přiměřeným ziskem.
Tip 3: Zápisník ze staré haleny či pero z PET lahví jsou in

Shrňme si tedy zásady ekologického chování firem. Aby byla organizace společensky odpovědná, měla by volit dárky z přírodních či recyklovaných materiálů. Pokud upřednostňuje praktické dárky, může vybírat z doplňků do kanceláře. Vybírat si lze z předmětů ze dřeva, organické bavlny nebo recyklovaného skla či papíru. „Zaměstnancům můžete darovat například stylový zápisník z recyklovaného papíru, jehož svrchní desku tvoří fólie, která bývala ukryta pod tlačítky počítačových kláves,“ popisuje Adéla Zimáčková. Překvapit je můžete i ručně vyrobeným zápisníkem ze staré potahové látky a haleny nebo kuličkovým perem z recyklovaných PET lahví či z recyklovaného papíru a rozložitelného bioplastu. Vhodným doplňkem do kancelářské výbavy může být dokonce sešívačka a děrovačka z rozložitelného bioplastu.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

27.10.2014 09:42 449 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
100 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
49 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
98 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
190 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
171 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
243 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)