Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

ICT průmysl vyzval vládu k realizaci programových priorit

Sdružení a asociace působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) vyzvaly premiéra a členy vlády, aby koaliční kabinet začal konkrétně uskutečňovat priority, ke kterým se zavázal ve svém programovém prohlášení. Ty jsou v zájmu občanů i efektivní správy země. Jde především o efektivní využití ICT ve veřejném sektoru a rozvoj internetové ekonomiky v České republice.

Sdružení a asociace působící v oboru informačních a komunikačních technologií (ICT) vyzvaly premiéra a členy vlády, aby koaliční kabinet začal konkrétně uskutečňovat priority, ke kterým se zavázal ve svém programovém prohlášení. Ty jsou v zájmu občanů i efektivní správy země. Jde především o efektivní využití ICT ve veřejném sektoru a rozvoj internetové ekonomiky v České republice.

Vládní programové prohlášení uvádí mezi svými prioritami kromě dvou výše zmíněných také např. elektronizaci faktur ve státní sféře a transparentní zveřejňování výdajů placených z peněz daňových poplatníků, včetně zakázek malého rozsahu, dále urychlení zavedení vysokorychlostního internetu nebo přijetí strategie pro zvýšení digitální gramotnosti a rozvoj elektronických dovedností občanů.

Signatáři výzvy upozorňují, že programové prohlášení je klíčový strategický vládní dokument, který je třeba naplňovat. Vyzývají proto vládu, aby na uskutečňování svých programových priorit v oblasti ICT začala intenzivně pracovat, a za nezbytné považují zejména tyto kroky:
1. Stanovení odpovědnosti – určit ministry a další vedoucí pracovníky státní správy přímo odpovědné za jednotlivé oblasti, kteří budou mít potřebné výkonné pravomoci pro realizaci všech závazků vyplývajících z programového prohlášení vlády v rámci jimi řízených resortů a úřadů.
2. Specifikace úkolů – definování jednotlivých klíčových úkolů a akčních plánů vyplývajících z vládních priorit a přijatých strategických plánů, včetně souvisejících legislativních opatření.
3. Určení termínů – závazné termíny musí umožnit průběžnou veřejnou kontrolu plnění jednotlivých úkolů, opatření a stanovených cílů. Zavedení účinného systému kontroly je základním předpokladem toho, aby konkrétní a měřitelné výstupy byly řádně a včas naplňovány.

Výzvu ICT průmyslu k plnění programových priorit vlády České republiky, která byla při jednání tripartity v minulém týdnu osobně předána členům kabinetu, podepsaly tyto organizace (v abecedním pořadí):
Asociace.BIZ - Asociace dodavatelů internetových řešení
Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí
Asociace provozovatelů mobilních sítí
CACIO
Česká asociace elektronických komunikací
Česká asociace telekomunikací
Česká bankovní asociace
Česká pobočka AFCEA
Česká společnost pro systémovou integraci
Český institut manažerů informační bezpečnosti – ČIMIB
Český svaz průmyslu ochrany osobních údajů
Hospodářská komora ČR
ICT UNIE
Platforma pro internetovou ekonomiku
Sdružení pro internetový rozvoj
Svaz průmyslu a dopravy ČR

V letošním roce jde o již druhou výzvu ICT průmyslu adresovanou vládě. První z nich, tj. Výzva představitelů ICT průmyslu, asociací a sdružení k podpoře konkurenceschopnosti České republiky, byla zformulována v únoru 2014. Na jejím základě koaliční kabinet ve svém programovém prohlášení doplnil mezi hlavní priority rozvoje ČR mj. právě efektivní využití informačních a komunikačních technologií ve veřejné správě a podporu internetové ekonomiky.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}
Kvido 29.10.2014 06:22 434 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
28 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1414 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
129 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.