PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Dopravní podnik upozorní cestující na rizika spojená s nástupem a výstupem do tramvají

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil od dnešního dne pro cestující bezpečnostní kampaň, díky které chce upozornit na vznik možných úrazů při nástupu a výstupu z tramvají. Společnost kampaní reaguje na případy zranění cestujících při dobíhání tramvaje.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil od dnešního dne pro cestující bezpečnostní kampaň, díky které chce upozornit na vznik možných úrazů při nástupu a výstupu z tramvají. Společnost kampaní reaguje na případy zranění cestujících při dobíhání tramvaje.

Nastupování či vystupování cestujících z tramvaje v momentu, kdy zvukový výstražný signál upozorňuje pasažéry na blížící se zavírání dveří, DPP identifikoval jako potenciálně nejrizikovější situace, během kterých může dojít a dochází ke zranění cestujících. V roce 2013 DPP zaznamenal šest takových případů, kdy došlo k úrazu pasažérů. V letošním roce se počet zranění cestujících při nástupu do tramvaje ještě mírně zvýšil.

„Lidé si bohužel příliš neuvědomují riziko, které jim při nastupování do tramvaje při znějícím zvukovém signálu hrozí, a mnozí se snaží do tramvaje nastoupit i přes zavírající se dveře, čímž bohužel také porušují přepravní podmínky. Případy, kdy se snaží zabránit uzavření dveří svými končetinami nebo nejrůznějšími předměty, mohou skončit ošklivým zraněním rukou nebo v horším případě zachycením cestujícího do dveří tramvaje. Naše kampaň na dveřích vozidel by měla na tato rizika upozornit,“ uvedl Petr Hloch, vedoucí jednotky Provoz Tramvají.

Kampaň prostřednictvím vizuálů na dveřích 20 tramvají typů KT a T6, kde dochází ke zraněním pasažérů při nástupu nejčastěji, připomene cestujícím rizika při dobíhání tramvaje a nástupu či výstupu při znějícím varovném signálu. Cestující také navede na internetové stránky společnosti, kde budou moci nalézt souhrn jednoduchých pravidel pro nástup do tramvají.

Výběr základních pravidel pro cestující:
• Cestující by měli vystupovat a nastupovat včas, pokud svítí výstražné světlo a zní varovný signál (tj. je dávána zvuková a světelná návěst), do dveřního prostoru již nesmí vstupovat.
• Vystupující má přednost před nastupujícím a měl by mít před dveřmi dostatečný prostor k výstupu.
• Po ukončení výstupu a nástupu (tj. při dávání zvukové a světelné návěsti) nesmí cestující mezi dveře tramvaje dávat končetiny a žádné předměty, které by mohly zavírající se dveře tramvaje sevřít a při rozjezdu tramvaje způsobit pád a následné zranění cestujícího.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

29.10.2014 07:32 461 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
100 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
49 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
98 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
190 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
171 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
243 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)