Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Dopravní podnik upozorní cestující na rizika spojená s nástupem a výstupem do tramvají

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil od dnešního dne pro cestující bezpečnostní kampaň, díky které chce upozornit na vznik možných úrazů při nástupu a výstupu z tramvají. Společnost kampaní reaguje na případy zranění cestujících při dobíhání tramvaje.

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravil od dnešního dne pro cestující bezpečnostní kampaň, díky které chce upozornit na vznik možných úrazů při nástupu a výstupu z tramvají. Společnost kampaní reaguje na případy zranění cestujících při dobíhání tramvaje.

Nastupování či vystupování cestujících z tramvaje v momentu, kdy zvukový výstražný signál upozorňuje pasažéry na blížící se zavírání dveří, DPP identifikoval jako potenciálně nejrizikovější situace, během kterých může dojít a dochází ke zranění cestujících. V roce 2013 DPP zaznamenal šest takových případů, kdy došlo k úrazu pasažérů. V letošním roce se počet zranění cestujících při nástupu do tramvaje ještě mírně zvýšil.

„Lidé si bohužel příliš neuvědomují riziko, které jim při nastupování do tramvaje při znějícím zvukovém signálu hrozí, a mnozí se snaží do tramvaje nastoupit i přes zavírající se dveře, čímž bohužel také porušují přepravní podmínky. Případy, kdy se snaží zabránit uzavření dveří svými končetinami nebo nejrůznějšími předměty, mohou skončit ošklivým zraněním rukou nebo v horším případě zachycením cestujícího do dveří tramvaje. Naše kampaň na dveřích vozidel by měla na tato rizika upozornit,“ uvedl Petr Hloch, vedoucí jednotky Provoz Tramvají.

Kampaň prostřednictvím vizuálů na dveřích 20 tramvají typů KT a T6, kde dochází ke zraněním pasažérů při nástupu nejčastěji, připomene cestujícím rizika při dobíhání tramvaje a nástupu či výstupu při znějícím varovném signálu. Cestující také navede na internetové stránky společnosti, kde budou moci nalézt souhrn jednoduchých pravidel pro nástup do tramvají.

Výběr základních pravidel pro cestující:
• Cestující by měli vystupovat a nastupovat včas, pokud svítí výstražné světlo a zní varovný signál (tj. je dávána zvuková a světelná návěst), do dveřního prostoru již nesmí vstupovat.
• Vystupující má přednost před nastupujícím a měl by mít před dveřmi dostatečný prostor k výstupu.
• Po ukončení výstupu a nástupu (tj. při dávání zvukové a světelné návěsti) nesmí cestující mezi dveře tramvaje dávat končetiny a žádné předměty, které by mohly zavírající se dveře tramvaje sevřít a při rozjezdu tramvaje způsobit pád a následné zranění cestujícího.

Připravil: rjancar
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}
Kvido 29.10.2014 06:32 484 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
37 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
83 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1459 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
136 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
141 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
479 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
237 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.