PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Vodní elektrárna Střekov je díky virtuální prohlídce přístupná nonstop

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Také jeden ze symbolů Ústí nad Labem – vodní elektrárnu Střekov si již můžeme prohlédnout virtuálně.

Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Také jeden ze symbolů Ústí nad Labem – vodní elektrárnu Střekov si již můžeme prohlédnout virtuálně, a to na webové adrese Cestu k nejzajímavějším nebo běžně nepřístupným partiím elektráren nabízí pokračování úspěšných virtuálních prohlídek provozů Skupiny ČEZ. Také jeden ze symbolů Ústí nad Labem – vodní elektrárnu Střekov si již můžeme prohlédnout virtuálně, a to na webové adrese http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-strekov/

Virtuální prohlídka vodní elektrárny Střekov je skutečným zážitkem. Startuje oku lahodícím leteckým panoramatem polabské krajiny před Ústím nad Labem s dominujícím Masarykovým zdymadlem a nad ním se vypínajícím hradem Střekov. Jako při živé exkurzi dá návštěvníkům možnost „prosmýčit“ všechny prostory od exteriérů vodního díla až po turbínu. Uživatel internetu si může prohlédnout i vše, čím elektrárna informuje skutečného návštěvníka.

„Věřím, že tato prohlídka bude příjemným oživením pro ty, kteří už exkurzi na Střekově absolvovali a současně i pozvánkou pro ostatní,“ říká vedoucí provozu elektrárny Střekov Milan Machata.

Každou středu počínaje 29. říjnem nabízí stránka http://www.cez.cz/cs/cez-virtualni-prohlidky/index.html premiéru virtuální prohlídky jedné z pěti lokalit. Virtuálně se již můžeme projít vodní elektrárnou Orlík, Střekovem a cyklus v týdenních intervalech pokračuje Smart regionem Vrchlabí, přečerpávací elektrárnou Dlouhé Stráně a jadernou elektrárnou Dukovany.

Každá prohlídka startuje leteckým panoramatem lokality a uživatel může pak na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. To vše doplněno popisky, technickými daty a dalšími zajímavostmi. Pětice lokalit nabídne celkem 90 zastavení. Projekt, který má i svou anglickou verzi, vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ. Jeho první série byla letos na jaře nominována na Českou cenu za PR a dosud ji navštívilo téměř 60 tisíc unikátních uživatelů internetu.

Více o vodní elektrárně Střekov
V loňském roce vyrobila pomocí trojice vertikálních Kaplanových turbín téměř 95,2 GWh elektřiny, kterou by mohla celoročně zásobovat například Teplice, Chomutov, Děčín, či téměř polovinu Ústí nad Labem nebo Liberce.

Loni si do srdce elektrárny podívalo 1 309 návštěvníků. Letos již v září překonala svoji loňskou návštěvnost, do nitra elektrárny za prvních devět měsíců zamířilo 1596 zájemců o prohlídku.

V letech 2008 až 2013 si tak vodní elektrárnu Střekov prohlédlo 4 282 osob.
Vodní elektrárna je v provozu již od roku 1936 a má instalovaný výkon 19,5 MW. Hlavním účelem současného využití vodního díla Střekov v Ústí nad Labem je kromě získávání elektrické energie také zajištění potřebných hloubek a vyhovujících podmínek pro lodní dopravu. Kromě toho vodní dílo umožňuje bezpečnou migraci ryb díky modernímu rybímu přechodu.

Připravil:
PC-politika.cz

07.11.2014 08:30 453 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)