PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Nová verze AuditPro 8 přistihne flákače při činu

Nová verze AuditPro 8 přistihne flákače při činu
Zaměstnavatel si s novou verzí monitorovacího softwaru od společnosti truconneXion může nastavit, že mu přijde okamžité upozornění, pokud zaměstnanec stráví aktivně na Facebooku třicet minut, stáhne do počítače nelegální software anebo si na soukromé USB nahraje firemní data. Pod dozorem budou i mobilní telefony.

Zaměstnavatel si s novou verzí monitorovacího softwaru od společnosti truconneXion může nastavit, že mu přijde okamžité upozornění, pokud zaměstnanec stráví aktivně na Facebooku třicet minut, stáhne do počítače nelegální software anebo si na soukromé USB nahraje firemní data. Pod dozorem budou i mobilní telefony.

Zatímco doposud dostával zaměstnavatel přehledy o využívání pracovního času zaměstnanců na firemních počítačích až s několikahodinovým odstupem, s novou verzí monitorovacího softwaru AuditPro 8 bude moci na jejich nevhodné chování díky okamžitým notifikacím reagovat bezprostředně. Zaměstnanec, který na svém firemním počítači tráví příliš mnoho času na stránkách, které nesouvisejí s jeho pracovní činností, stahuje zakázaný obsah či hraje hry, tak může být svým nadřízeným „odhalen v přímém přenosu“ ještě s otevřenou inkriminovanou stránkou.

Cílem monitorování ve valné většině firem nejsou zaměstnanci, kteří se čas od času podívají do soukromé pošty či prolétnou, co je nového ve zpravodajství. V praxi inovovanou funkci zaměstnavatel využije nejspíše u notorických flákačů, kteří inklinují ke zneužívání firemních technologií pro svoje soukromé účely. „Zaměstnavatel si u monitorovacího softwaru například může nastavit, aby byl informován v případě, že některý ze zaměstnanců tráví aktivně na vybraných webových stránkách, typicky sociálních sítích, více než půl hodiny. Jakmile někdo překročí tuto lhůtu, může jeho nadřízený zasáhnout a upozornit zaměstnance, že je jeho výkon sledován a obrátit tak jeho pozornost zpět k práci,“ popisuje možnosti monitorovacího softwaru Martin Hnízdil, AuditPro manažer ze společnosti truconneXion, která původní auditovací software AuditPro vyvíjí a prodává.

S okamžitým avízem proti škůdcům a stahovačům nelegálního obsahu
Ještě nebezpečnější kategorii než flákači představují zaměstnanci, u nichž hrozí nebezpečí, že do firemních zařízení a sítí zavlečou nedovolený obsah typu nelegální software a vystaví firmu v případě kontroly postihu. „S ohledem na to, že důkazní břemeno nese zaměstnavatel, je na místě, když manažer na základě upozornění na aktuálně probíhající nekalé aktivity zakročí rázně a chytí stahovače doslova za ruku,“ upozorňuje Martin Hnízdil, manažer společnosti truconneXion. Funkce okamžitých notifikací a varování je užitečná zejména u zaměstnanců, kteří jsou na odchodu z firmy či mají v úmyslu svého zaměstnavatele poškodit, ať už formou odcizení firemních dat či zavlečením nelegálního softwaru. V těchto případech vždy hrozí nebezpečí z prodlení a čas hraje roli v zdokumentování a jednoznačném prokázání viníka.

Chytrý mobil lze hlídat také
Nová verze softwaru AuditPro dává firmám přehled i o využití mobilních zařízení - mobilních telefonů a tabletů. Mezi šest nejčastějších aktivit mrhání pracovního času zaměstnanců na internetu patří komunikování na sociálních sítích, sledování soukromého e-maily, využívání online komunikátorů typu Skype, prohlížení zpravodajských serverů a multimédií, nakupování online a hraní her. Tím, že s mobilními zařízeními lze všechny tyto z hlediska zaměstnavatele rozptylující aktivity snadno provádět, představují mobilní telefony aktuálně nejslabší článek také z hlediska zneužívání pracovního času zaměstnanců.

„Monitoring a zabezpečení mobilních zařízení je ve firmách na vzestupu, zájem o tyto služby ročně vzrostl o 15 procent. Problematická je kontrola u soukromých zařízení, jež zaměstnanci v souladu s trendem BYOD využívají pro pracovní činnost. Doporučujeme proto zaměstnavatelům, aby možnost kontroly soukromých zařízení včas začlenili do firemních směrnic,“ uzavírá Martin Hnizdil, AuditPro manažer ze společnosti truconneXion.

Předávání monitorovaných informací v reálném čase formou alertů a notifikací je jedním z více než 150 vylepšení, které nová verze nejrozšířenějšího monitorovacího softwaru AuditPro s pořadovým číslem 8 prodělala od předchozí verze z roku 2012. Program AuditPro je aktuálně k dispozici v sedmi jazykových verzích a klientská báze představuje více než jednom milion prodaných licencí v České republice, Polsku, na Slovensku, v Maďarsku a Rusku.PC-politika.cz

14.11.2014 06:49 637 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
100 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
49 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
98 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
190 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
171 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
243 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)