Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Zifčák (alias Šmíd) promluvil, ale možná že blafuje

Pokládám to za férové, že bývalý agent StB Ludvík Zifčák z Bruntálu, vytasil na stůl karty 17.listopadu 1989 a řekl, jak to bylo na Národní třídě. Je to chlapské slovo, avšak dělat z StB gloriolu, že to byla StB, která přivedla studenty a další občany tehdejšího Československa do ulic, je velmi přehnané! Faktem ovšem je, že fáma o smrti studenta Šmída na Národní třídě, aktivovala i tehdy pasivní občany. Přesto to nebyl hlavní důvod. Ostatně, i pan Zifčák sám přiznává, v rozhovoru pro Český rozhlas (ČRo) - Radiožurnál a Deník, že národ byl v té době velice nespokojen s politikou tehdejší KSČ.


Pokládám to za férové, že bývalý agent StB Ludvík Zifčák z Bruntálu vytasil na stůl karty 17.listopadu 1989 a řekl, jak to bylo na Národní třídě. Je to chlapské slovo, avšak dělat z StB gloriolu, že to byla StB, která přivedla studenty a další občany tehdejšího Československa do ulic je velmi přehnané! Faktem ovšem je, že fáma o smrti studenta Šmída na Národní třídě, aktivovala i tehdy pasivní občany. Přesto to nebyl hlavní důvod. Ostatně i pan Zifčák sám přiznává v rozhovoru pro Český rozhlas (ČRo) - Radiožurnál a Deník, že národ byl v té době velice nespokojen s politikou tehdejší KSČ.

Ano, pamatuji si, že lidé nadávali v obchodech, hospodách a pod vlivem výbušné situace v Polsku a Německu, by pád socialistického režimu stejně přijít, kdyby se StB stavěla třeba na hlavu! Preferovat tedy názor, že Sametovou revoluci udělali agenti StB je nesmysl a další velký politický úlet posledních dnů. Zřejmě má někomu a něčemu posloužit.

Zprávu o zabití studenta na Národní třídě, kterou rozšířil redaktor Petr Uhl do Svobodné Evropy, vyvolala obrovské rozhořčení a zcela určitě přispěla k pádu režimu. Tady, bohužel, odvedla StB z jejího hlediska a zadaného rozkazu tehdejší komunistické garnitury, dobrou práci. Poté co vyšlo na veřejnost, že se jednalo pouze o fámu, vyšetřovaly její okolnosti dvě poslanecké komise. Zdlouhavě a neúspěšně. Jak je to možné? „Předně si je potřeba uvědomit, že vždy, když za něčím stály tajné služby, tak nikdy nedošlo k přesvědčivému vysvětlení a navenek se dostaly pouze informace, které se měla a mohla veřejnost dozvědět,“ prohlásil Ludvík Zifčák v rozhovoru pro Deník.

Podle Zifčáka může velmi brzy nastat zlom a lidé se konečně dozvědí hodně překvapivých informací o tehdejších disidentech, o prvním porevolučním prezidentovi Václavu Havlovi a o dalších, které národ zbožňuje a obdivuje jako bojovníky za svobodu. „Samozřejmě existuje celá řada zajímavých a dosud nezveřejněných dokumentů, které jednoznačně potvrzují, že revoluci neudělali disidenti, kteří by si revoluci rádi dnes přivlastnili, ale naopak všemocná StB,“ říká Zifčák.

Jestli tento jeho výrok je možno brát vážně, jestli to není další hra přetrvávajících "agentů StB" v ČR, to ukáže čas. Pozoruhodné na tom je to, že podobné směrování výsledků Sametové revoluce v Listopadu 1989 vychází v posledních dnech nikoli z řad stávajících komunistů (ti se spíš zajímají o byznys), ale zcela úplně odjinud.Připravil: Květoslav (Kvido) Vícha
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

{lang: 'cs'}

Kvido 20.11.2014 11:05 746 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
108 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
107 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
406 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
177 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky