PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Události, ČT24, Regiony; chybí profesionalita

Týmu České televize (ČT) dobře placeného g.ř. Dvořáka (bere miliónové odměny) nelze upřít snahu v této veřejnoprávní TV něco změnit, aby plnila úlohu ze zákona (vyváženě informovat), avšak stále se to nedaří. Obsahem ani designem. Obsah zpravodajství a působení redaktorů a moderátorů, je sice oproti loňskému roku o nějakou tu spirálu kvalitativně lepší, avšak až na některé propadáky, jako třeba semletý rozhovor na ČT24 o Ukrajině (Bořek). Nejvíce však zaostává design studií (včetně regionálních), a to i přes vylepšování "na pochodu".

Úvod Regiony na ČT1
Úvod vylepšeného zpravodajství Regiony na ČT1 vypadá jako chyba v režii!. Co to je, módní přehlídka? Je přece vidět i jinak, že ČT má pěkné dámy, ale taková prezentace v pořadu Regiony ji bulvarizuje!

Týmu České televize (ČT) dobře placeného g.ř. Dvořáka (bere miliónové odměny) nelze upřít snahu v této veřejnoprávní TV něco změnit, aby plnila úlohu ze zákona (vyváženě informovat), avšak stále se to nedaří. Obsahem ani designem. Obsah zpravodajsatví a působení redaktorů a moderátorů, je sice oproti loňskému roku o nějakou tu spirálu kvalitativně lepší, avšak až na některé propadáky, jako třeba semletý rozhovor na ČT24 o Ukrajině (Bořek). Nejvíce však zaostává design studií (včetně regionálních), a to i přes vylepšování "na pochodu".

Úvod Regiony na ČT1
Úvod vylepšeného zpravodajství Regiony na ČT1 vypadá jako chyba v režii!. Co to je, módní přehlídka? Je přece vidět i jinak, že ČT má pěkné dámy, ale taková prezentace v pořadu Regiony ji bulvarizuje!


Obsah zpravodajství

Informace z domova jsou bezesporu aktuální, pestré, a to také díky přímým, živým vstupům, nejen z Parlamentu, ale i z malých obcí a měst. Což si zaslouží opravdu palec nahoru a díky za to. Zpravodajský proud na ČT24 je však, co se týče hostů, stále poznamenán poměrně jednostranným výběrem v politickém spektru (nebudu detailně jmenovat, není posláním tohoto článku). Přebírám názor kolegy, který mně k tomu napsal:
ČT jsou neprofesionálové, že to všechno semelou v jednom rozhovoru, když Ukrajina "hoří." To celé vedení TV patří vyhodit, to nemá koncepci, to je "vuzek puštěný z kopce"!! Přece demokracie nemůže byt chaos, a rozhovory se musí stavět jinak, ne v jednom rozhovoru řešit vše! Demokracie je pluralita názorů, ale jak vzniká chaos a nikdo s rozumem a s fundovaností to neřídí tak je to další bordel.

Design zpravodajství

Samozřejmě, není jednoduché, vymyslet pro Události a pořad Regiony působivý design. V poslední době se image těchto zpravodajských pořadů změnilo. Události hledají své místo na obrazovce (po kritice) poměrně úspěšně. Předtím chodící "loutky" moderátorů k velkoplošné obrazovce, byly ve studiu nahrazeny dynamickou kamerou, což už tolik nevzbuzuje dojem strojenosti a vytváření show jako v zábavném pořadu. Přesto by mělo ještě dojít ke zjednodušení, jelikož tento typ zpravodajského pořadů není inscenace.

Stejně to platí o regionálním vysílání Regiony. Poslední řešení, kdy se při otvíráku regionálních zpráv objeví na obrazovce najednou tři stojící moderátorky, vypadá spíše jako chyba režie. Jakoby se střihač "utnul". Kdo s tímto nápadem přišel? Jde o naprosto kýčovité a neprofesionální řešení výstupu ze studia. Zároveň si přitom muže divák položit otázku, proč se na regionálním vysílání podílí vedle Prahy jen regiony Brno a Ostrava? Pokud vím, problém regionálních studií se v Česku řeší už nejméně dvacet let. Doposud nebylo zavedeno rovnoměrné, plošné pokrytí republiky zpravodajstvím z hlavního centra v Praze, jak se o tom uvažovalo.Autor: Květoslav (Kvido) Vícha
PC-politika.czKvido 21.11.2014 07:48 1,159 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)