PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Revoluce materiálů - inovace nábytku

ARPRO umožňuje nábytkovým designérům zkrácení vývojového procesu a nabízí technologické výhody, jež urychlují uvedení výrobků na trh.

ARPRO umožňuje nábytkovým designérům zkrácení vývojového procesu a nabízí technologické výhody, jež urychlují uvedení výrobků na trh.

Netrpěliví inovátoři nábytkového designu, lační po nových materiálech, jež jim umožní vytvářet ambiciózní konstrukce a kombinovat atraktivní design s opravdovou funkcí, dnes více než kdy dříve urychlují vývoj interiérů a jejich vybavení. Právě vývoj lepších a funkčnějších materiálů je v uplynulých letech klíčovým faktorem inovace designu. Tyto nové materiály a s nimi spojené technologie mění způsob práce architektů a designérů a také způsob, jakým spotřebitelé využívají prostředí a výrobky, které je obklopují.

Konkrétně jeden materiál dnes nachází uplatnění jako flexibilní alternativa tradičnějších interiérových řešení – ARPRO je dynamické řešení pro designové experty a interiérové designéry obecně.

Hovoříme-li o ARPRO, pan Jiří Slezák, obchodní manažer pro evropský trh, uvedl: „Tento víceúčelový materiál nabízí širokou škálu žádaných vlastností. Díky vysoké pevnosti při nízké hmotnosti nabízí lehká a přesto odolná řešení. Navíc jej lze lisovat do libovolného tvaru, takže designérům již nic nebrání v neomezeném tvůrčím rozletu.“
Právě tyto vlastnosti způsobily oblibu materiálu ARPRO, který dnes designéři z celého světa používají při realizaci převratných interiérových řešení a produktů.

Realizace koncepce Living office...

Metaform-Portfolio™ z dílny proslulého výrobce kancelářského nábytku Herman Miller, které je vyrobeno výhradně z materiálu ARPRO, nabízí oživení neustále se měnících kancelářských prostor. Tvoří jej kolekce modulárních prvků, které jsou lehké, snadno se konfigurují a lze je sestavit bez použití nástrojů. Uživatelé kanceláří tak mohou snadno vytvářet ohrazené prostory různých tvarů a velikostí, na jejichž stěny lze upevnit police a prezentační pomůcky – vyvíjející se pracoviště přizpůsobené individuálním potřebám.

Metaform-Portfolio využívá vlastností materiálu ARPRO k vytvoření svobody pohybu a vychází vstříc potřebám moderní kanceláře. Dokáže se přizpůsobit rozšíření personálu i novým technologiím, a tvoří tak novátorskou „živou kancelář“. Modulární bloky se vyznačují stupňovitou konstrukcí, poskytující prostor pro prezentační pomůcky a materiály, které jsou vždy v pohodlném dosahu, a podporují tak tvořivost a zvyšují produktivitu.

Mluvčí společnosti Herman Miller uvedl: „Naši designéři a inženýři společnosti novátorským způsobem použili materiál ARPRO k vytvoření komponent, ze kterých lze složit nesčetné množství konfigurací a typů pracovišť. Ve spojení s naším sortimentem speciálního příslušenství poskytuje porfolio Metaform jednotlivcům i skupinám vše, co potřebují k pohodlné, proaktivní a produktivní práci.“

Záblesk inspirace přinesl oceněnou inovaci
Italský výrobce osvětlení FontanaArte zjednodušil díky materiálu ARPRO výrobu a použití přenosného osvětlení. Lampa Yupik plně využívá technických vlastností materiálu stejně jako jeho charakteristického vzhledu. Snadno se přemisťuje, lze ji postavit na zem nebo na stůl tak, aby svítila nahoru či do strany, případně pověsit za napájecí kabel. Zároveň je odolná vůči pádu, nárazům a kontaktu s horkými předměty.
Lampa Yupik zaujala všestranným použitím a získala prestižní ocenění Good Design Award za unikátní vlastnosti umožňující snadnou manipulaci a přizpůsobení potřebám uživatele. Za novátorské řešení získala též cenu iF Design Award 2014.

Nový pohled na výukové prostředí
Společnost eliumstudios,expert na průmyslový a nábytkový design, nedávno s využitím technologie ARPRO navrhla unikátní a praktické interiéry učeben.

V rámci projektu VIA Carte Blanche vytvořila sedací a odkládací bloky z materiálu ARPRO, které proměnují tradiční učebnu v učební souostroví. Bloky ARPRO umožňují žákům rychlou proměnu pracovního prostředí podle aktuálních potřeb.

Bloky ARPRO umožňující změnu prostředí pro vzdělávání budoucích generací popisuje francouzské designérské studio jako „sedátka, která se lidem přizpůsobí“ – znamená to konec éry, kdy nábytek diktoval vzhled obytného prostoru. Tento nábytek byl navržen tak, aby způsobil revoluci tradičního úspořádání učeben. Žáci a studenti si mohou bloky přestavět tak, aby vyhovovaly různým formám výuky.

Anne Kleeper, designérka eliumstudios, vysvětluje: „Chtěli jsme vytvořit nový produkt, který by skutečně změnil výukové prostředí a zlepšil formu individuálního i skupinového vzdělávání. Materiál ARPRO dokonale vyhovoval našemu záměru, protože lze snadno vyrobit jakýkoliv tvar a díky nízké hmotnosti se snadno přenáší. Z hlediska designových možností se mu zdaleka nic nevyrovná. Kromě toho výrazně zrychluje proces designu výrobku a odbourává veškerá omezení, s nimiž jsme se v minulosti potýkali.“

Budoucnost designu
Materiál ARPRO z dílny materiálových specialistů JSP v rukou špičkových tvůrců posouvá vnímání designu. Materiál se stává součástí víceúčelových a elegantních inovací, nepoužívá se již jen z nutnosti. Pokrok v oblasti materiálových technologií dává designérům do rukou nástroj, s nímž mohou zdokonalovat své dovednosti. Nové technické procesy a výrobní metody lisování jim umožňují vytvářet stále důmyslnější tvary. Materiál ARPRO se tak stal vážnou konkurencí dřeva, kovu a dalších materiálů.

Paul Compton, prezident a CEO společnosti JSP pro Evropu, Blízký východ a Afriku vysvětluje: „Trendy pevného, lehkého a vzhledově moderního nábytku se neustále mění a ve spolupráci s designéry na celém světě propagujeme skutečné inovace. Jak jsme se přesvědčili díky dosavadním výrobkům, materiál ARPRO umožňuje vytvářet zcela nové koncepce, jako například lampu Yupik. Dokáže též minimalizovat či dokonce zcela odstranit potřebu dalších komponent, jak potvrzují produkty Metaform-Portfolio.“

„Tento zcela unifikovaný design využívající pouze jediný materiál je zároveň nákladově efektivní řešení, které materiálu ARPRO otevírá dveře do širokého spektra interiérů. Hlavním rysem, který tomuto materiálu zajistil vzestup v oboru nábytkového designu, přesto zůstává jeho schopnost proměny v neomezené množství tvarů. Proto bude i v daleké budoucnosti přispívat k vytváření originálních interiérů.“

PC-politika.cz
25.11.2014 08:40 386 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
94 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
44 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)