Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Co s velkými daty - fórum CESNET Community

Na tuto otázku se budou během zítřka 26. 11. 2014, 9.30 - 17.00. Kde: Ballingův sál, Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6, snažit odpovědět účastníci range'>CESNET Community Fóra. Celodenní konference je určena pro zástupce vědeckých, akademických a dalších institucí.

Na tuto otázku se budou během zítřka 26. 11. 2014, 9.30 - 17.00. Kde: Ballingův sál, Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6, snažit odpovědět účastníci range'>CESNET Community Fóra. Celodenní konference je určena pro zástupce vědeckých, akademických a dalších institucí.

V tomto případě nepůjde o gigabyty nebo terabyty fotografií z dovolené nebo domácí videotéky, ale o data v řádech petabytů. Rostoucí technické možnosti experimentálních zařízení i prostředků, s nimiž běžně vědci a odborníci v oblasti výzkumu a vývoje pracují napříč všemi obory, vedou k rychlému zvětšování objemu dat, nárokům na jejich zpracování, síťové propojení a ICT podporu obecně. Ve většině oborů se zintenzivňuje mezinárodní spolupráce a globalizace v dobrém smyslu slova. To klade zároveň požadavky na možnost vzdálené spolupráce nad těmito daty a jejich sdílení.

Za pořádající sdružení CESNET, které v České republice buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání, na středečním fóru vystoupí David Antoš, který vysvětlí typické konkrétní scénáře využití datových úložišť a různé modely zpracování větších objemu dat v rámci e-infrastruktury. Jaké možnosti pro vědecké aplikace nabízejí moderní optické sítě s přenosovými rychlostmi 100G nebo vyšších nebo jak lze díky mezinárodním sítím GÉANT nebo GLIF přenášet data i na velké vzdálenosti v globálním meřítku pohovoří Jan Radil.

Typickým scénářům použití výpočetních služeb při zpracování velkých dat, od klasických hight-trough výpočtů, přes podporu rozsáhlých paralelních úloh až po cloudové prostředí se bude věnovat Miroslav Ruda. Jak vypadá bezpečnostní dohled nad těmito datovými úložišti a jaké nástroje a technologie jsou v tomto směru k dispozici, objasní Andrea Kropáčová.

Jiří Chudoba z Fyzikálního ústavu AV ČR představí nové postupy pro zpracování velkého množství dat, jež produkují experimenty z velkého hadronového urychlovače (LHC) ve švýcarském Cernu. Jaké otázky musí řešit vznikající vědecko-výzkumné centrum ELI (Extreme Light Infrastructure) v Dolních Břežanech, jak se zachycují, zpracovávají a ukládají data v náročném prostředí laserů, o tom pohovoří Pavel Bastl a Jaroslav Charfreitag.

Od Jana Hajiče z Univerzity Karlovy se účastníci fóra dozví, jak funguje výzkumná infrastruktura pro ukládání, distribuci a archivaci velkých jazykových dat LINDAT/CLARIN, a jak se tyto data využívají v jazykovém výzkumu a vývoji jazykových technologií.

Další oblastí, která se musí vypořádat s hyper-exponenciálním růstem dat je biomedicína. Jak se řeší s tím spojené nároky na ukládání, zpracování a distribuci dat v rámci projektu ELIXIR CZ bude hovořit Jiří Vondrášek z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR. Rostoucí objem digitálních dat a metadat získávaných a vznikajících v knihovnách, s tímto tématem vystoupí Petr Žabička z Moravské zemské knihovny v Brně. Zpracovávaní dat pro klimatické a meteorologické modely ve vědeckém centru CzechGlobe se bude věnovat Pavel Zahradníček.


Sdružení CESNET bylo založeno v roce 1996 vysokými školami a Akademií věd ČR. Zabývá se výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu CESNET určenou pro výzkum a vzdělávání. Českou republiku reprezentuje v důležitých mezinárodních projektech, zejména v budování panevropské sítě GÉANT či gridových projektech (EGI.eu), a podílí se aktivně na jejich realizaci.
Připravil: Jakub Havel, CESNET, zájmové sdružení právnických osob
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');


{lang: 'cs'}


Připravil:
PC-politika.cz

function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');


{lang: 'cs'}
(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = '//connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&appId=320508634804950&version=v2.0';
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Kvido 25.11.2014 17:42 794 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
21 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
62 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1386 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
121 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
129 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
463 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
223 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.