Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Cisco a Toshiba chtějí společně zlepšit životní prostředí

Společnosti Cisco a Toshiba hledají nové cesty, jak přenést koncept Internet of Everything do každodenního života. Spolupráce byla oficiálně stvrzena podpisem Dohody o porozumění.


Společnosti Cisco a Toshiba hledají nové cesty, jak přenést koncept Internet of Everything do každodenního života. Spolupráce byla oficiálně stvrzena podpisem Dohody o porozumění.

Éra Internet of Everything může přinést zvýšení produktivity ve výrobě, dopravě a v oblasti životního prostředí. Propojení lidí, procesů, dat a věcí napříč internetem umožní smysluplně využít obrovského množství dat, které dnes zařízení připojená k internetu generují. Ať již jde o chytré telefony, automobily s připojením k internetu nebo třeba nositelnou elektroniku a další M2M senzory. Využití informací z těchto zařízení může přispět ke zlepšení kvality života všech obyvatel Země, tak jak je to vidět například v chytrých městech. Toho všeho jsou si vědomy společnosti Toshiba a Cisco, a proto podepsali Dohodu o porozumění, jejímž cílem je rozšíření dosavadní spolupráce v oblasti Internet of Everything.

„Budoucnost internetu není jen v počítačích, ale i v miliardách dalších zařízení, která k němu budou připojena. Může jít o nositelnou elektroniku, ale také o různé senzory nebo M2M moduly. Od chytrých měst, která již ve světě rostou, se posunujeme k takzvaným chytrým komunitám,“ říká Ivo Němeček, generální ředitel Cisco ČR a dodává: „V éře Internet of Everything pomůže internet a nové technologie například zlepšit fungování dopravy, otevírá ale také nový prostor v medicíně, řízení výroby a v dalších oblastech.“

Internet of Everything promění fungování internetu, tak jako ho známe dnes. Aby bylo možné zpracovávat data dostatečně rychle, budou muset být umístěna blízko místu, kde jsou potřeba. To otevírá nový prostor pro tak zvaný fog computing. Právě globální spolupráce společností Toshiba a Cisco umožní spojit síťové prostředí Cisco Fog Computing, představující bezpečné řešení pro celou síť, s technologií pro správu koncových bodů společnosti Toshiba.

„Nacházíme se v době, kdy se opět mění způsob, jakým internet vnímáme. A bude potřeba spolupráce těch nejlepších, kteří zajistí dostupné hardwarové i softwarové inovace a vytvoří v praxi použitelné standard. Popis memoranda o spolupráci mezi Toshibou a Cisco osobně považuji za další ze zásadních milníků v integraci „internetu věcí“ do každodenního života,“ okomentoval uzavření dohody Michal Houdek, Head of Public Relations Europe ve společnosti Toshiba.

Společné řešení umožní monitorovat a udržovat více zařízení, dodat dostatečný výpočetní výkon pro vysokorychlostní zpracování informací získaných ze samostatných zařízení, stejně jako poskytnout dostatečnou kapacitu úložišť schopných uložit informace generované M2M zařízeními. Na základě podepsané dohody budou Cisco a Toshiba zkoumat technologické možnosti i marketingový potenciál dalšího rozvoje fog computingu.

Pro společnost Toshiba se otevírá prostor pro připojení svých zařízení z oblasti energetiky, zdravotní péče a ukládání dat s cloudovými technologiemi a nástroji pro analýzu velkých dat. Spojení schopností obou společností tak může v život uvést ideu tzv. chytrých komunit. V nich budou, tak jak to již ukazují příklady chytrých města zapojených do projektu Cisco Smart Cities, využívat informace získané ze senzorů a M2M modulů ke zvýšení efektivity výrobních procesů, zlepšení zdravotní péče, zrychlení a zefektivnění dopravy či snížení byrokracie ve státní správě a obecně ke zvýšení kvality života.Připravil:
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');
Kvido 03.12.2014 04:41 463 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
27 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1410 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
128 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.