PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Stanice metra Staroměstská po kontrole eskalátorů opět otevřena

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) otevřel stanici metra A Staroměstská, vlaky zde od dnešního zahájení provozu v cca 4.30 hodin opět zastavují. Z preventivních a bezpečnostních důvodů byly překontrolovány všechny součásti eskalátorů dodaných firmou KONE a nebyla nalezena žádná závada. Potvrdilo se, že jsou eskalátory pro provoz bezpečné.


Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) otevřel stanici metra A Staroměstská, vlaky zde od dnešního zahájení provozu v cca 4.30 hodin opět zastavují. Z preventivních a bezpečnostních důvodů byly překontrolovány všechny součásti eskalátorů dodaných firmou KONE a nebyla nalezena žádná závada. Potvrdilo se, že jsou eskalátory pro provoz bezpečné.

Při kontrole nebyla na eskalátorech od firmy KONE v této stanici nalezena žádná technická závada, proto mohly být opětovně spuštěny a provoz ve stanici obnoven.
Původní předpoklad 14 denního uzavření stanice se naštěstí nepotvrdil. Jednalo se o prvotní odhad pro případ, že by na eskalátorech stejné značky byla nalezena vada jako u eskalátorů ve stanici Můstek B. DPP rovněž hned na počátku avizoval, že tento časový údaj bude upřesněn podle skutečné aktuální situace.

„Děkuji cestujícím za trpělivost a pracovníkům DPP za jejich nasazení. Během nepřetržité 17 hodinové kontroly byly prověřeny všechny součásti eskalátorů ve stanici Staroměstská. Je to dobrá zpráva pro všechny zejména v souvislosti s bezpečností cestujících. Nyní totiž s jistotou můžeme vyloučit opakování podobné situace, která nastala minulý týden na Můstku,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.
„Jsem velice ráda, že je stanice v této předvánoční době otevřena. Vnímám, že bezpečnost cestujících je na prvním místě, ale budu od generálního ředitele DPP požadovat vysvětlení včerejšího avizovaného uzavření stanice na 14 dní, “ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Jsem rád, že kontrola eskalátorů proběhla v takto krátkém čase a omezení občanů tak bylo pouze minimální. Nyní mohou Pražané i turisté stanici Staroměstská znovu využívat, a to s vědomím, že eskalátory fungují naprosto bez problémů,“ řekl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Nyní bude DPP pokračovat v započatých kontrolách na dalších stanicích. DPP již 28. listopadu 2014 po incidentu ve stanici Můstek uzavřel z preventivně bezpečnostních důvodů devět eskalátorů od stejného dodavatele, které měly totožné zapojení pohonu. Jedná se o eskalátory na nástupiště ve stanici metra Hlavní nádraží (trať C) a o podchodové eskalátory ve stanicích Florenc (trať C), Můstek (trať Chladný a Náměstí Republiky (trať Chladný.

O uzavírce stanice metra Staroměstská byli cestující informování neprodleně ve vozech tramvají i ve stanicích metra. U stanice metra Staroměstská během hodiny po uzavření operovalo několik informátorů v reflexních vestách, kteří radili cestujícím alternativní způsoby přepravy. DPP také umístil informační tabule s plánem okolních stanic a na trase metra A upravil informační systém s přeškrtnutou stanicí Staroměstská. K dispozici byly také informační materiály na stojanech v ostatních stanicích metra.


Připravil:
PC-politika.cz

06.12.2014 08:47 480 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
90 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
39 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
92 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
181 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
235 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
174 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 19 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 20 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)