Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Stanice metra Staroměstská po kontrole eskalátorů opět otevřena

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) otevřel stanici metra A Staroměstská, vlaky zde od dnešního zahájení provozu v cca 4.30 hodin opět zastavují. Z preventivních a bezpečnostních důvodů byly překontrolovány všechny součásti eskalátorů dodaných firmou KONE a nebyla nalezena žádná závada. Potvrdilo se, že jsou eskalátory pro provoz bezpečné.


Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) otevřel stanici metra A Staroměstská, vlaky zde od dnešního zahájení provozu v cca 4.30 hodin opět zastavují. Z preventivních a bezpečnostních důvodů byly překontrolovány všechny součásti eskalátorů dodaných firmou KONE a nebyla nalezena žádná závada. Potvrdilo se, že jsou eskalátory pro provoz bezpečné.

Při kontrole nebyla na eskalátorech od firmy KONE v této stanici nalezena žádná technická závada, proto mohly být opětovně spuštěny a provoz ve stanici obnoven.
Původní předpoklad 14 denního uzavření stanice se naštěstí nepotvrdil. Jednalo se o prvotní odhad pro případ, že by na eskalátorech stejné značky byla nalezena vada jako u eskalátorů ve stanici Můstek B. DPP rovněž hned na počátku avizoval, že tento časový údaj bude upřesněn podle skutečné aktuální situace.

„Děkuji cestujícím za trpělivost a pracovníkům DPP za jejich nasazení. Během nepřetržité 17 hodinové kontroly byly prověřeny všechny součásti eskalátorů ve stanici Staroměstská. Je to dobrá zpráva pro všechny zejména v souvislosti s bezpečností cestujících. Nyní totiž s jistotou můžeme vyloučit opakování podobné situace, která nastala minulý týden na Můstku,“ řekl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.
„Jsem velice ráda, že je stanice v této předvánoční době otevřena. Vnímám, že bezpečnost cestujících je na prvním místě, ale budu od generálního ředitele DPP požadovat vysvětlení včerejšího avizovaného uzavření stanice na 14 dní, “ uvedla primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová.

„Jsem rád, že kontrola eskalátorů proběhla v takto krátkém čase a omezení občanů tak bylo pouze minimální. Nyní mohou Pražané i turisté stanici Staroměstská znovu využívat, a to s vědomím, že eskalátory fungují naprosto bez problémů,“ řekl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Nyní bude DPP pokračovat v započatých kontrolách na dalších stanicích. DPP již 28. listopadu 2014 po incidentu ve stanici Můstek uzavřel z preventivně bezpečnostních důvodů devět eskalátorů od stejného dodavatele, které měly totožné zapojení pohonu. Jedná se o eskalátory na nástupiště ve stanici metra Hlavní nádraží (trať C) a o podchodové eskalátory ve stanicích Florenc (trať C), Můstek (trať Cool a Náměstí Republiky (trať Cool.

O uzavírce stanice metra Staroměstská byli cestující informování neprodleně ve vozech tramvají i ve stanicích metra. U stanice metra Staroměstská během hodiny po uzavření operovalo několik informátorů v reflexních vestách, kteří radili cestujícím alternativní způsoby přepravy. DPP také umístil informační tabule s plánem okolních stanic a na trase metra A upravil informační systém s přeškrtnutou stanicí Staroměstská. K dispozici byly také informační materiály na stojanech v ostatních stanicích metra.


Připravil:
PC-politika.cz

!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0],p=/^http:/.test(d.location)?'http':'https';if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=p+'://platform.twitter.com/widgets.js';fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document, 'script', 'twitter-wjs');

(function(d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
if (d.getElementById(id)) return;
js = d.createElement(s); js.id = id;
js.src = '//connect.facebook.net/cs_CZ/sdk.js#xfbml=1&appId=753158238093074&version=v2.0';
fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Kvido 06.12.2014 07:47 502 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
28 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1414 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
129 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.