PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

SeniorHUB uvedla tablet pro seniory seniorTAB – nový tablet s vlastním uživatelským rozhraním pro seniory

Vánoce se tento rok slaví ve znamení zásadního posunu v oblasti zprostředkování budoucích inovativních služeb a produktů pro stárnoucí populaci. seniorHUB představil svůj koncept prvního tabletu pro seniory, seniorTAB, s vlastním zjednodušeným uživatelským rozhraním a přibalenými základními službami včetně online měsíčníku pro seniory, VitalMINI.Vánoce se tento rok slaví ve znamení zásadního posunu v oblasti zprostředkování budoucích inovativních služeb a produktů pro stárnoucí populaci. seniorHUB představil svůj koncept prvního tabletu pro seniory, seniorTAB, s vlastním zjednodušeným uživatelským rozhraním a přibalenými základními službami včetně online měsíčníku pro seniory, VitalMINI.

SeniorTAB se uvedl na vánoční trh exkluzivně v rámci největšího online obchodu se spotřební elektronikou ALZA a je vstupní bránou do vznikajícího ekosystému pro seniory – seniorHUB, který bude zahrnovat mimo jiné online portál, agregátor, srovnávač služeb, e-shop a offline hyperlokální služby. Cena je 5 549 Kč anebo lze pořídit od 115 Kč měsíčně.

SeniorHUB a jeho tabletová podoba – seniorTAB popisuje Tomáš Hubálek, spoluzakladatel seniorHUBu a duchovní otec projektu, takto: „Smyslem uvedení projektu seniorHUB je umožnit mezigenerační komunikaci a zpřístupnit seniorům různé online i tzv. offline služby. Chceme tím sdělit seniorům, že na ně myslíme a naším podnikatelským cílem je vytvořit jim, a do budoucna i sami sobě, svět služeb a produktů, které jsou pro ně (a časem nás) relevantní. Komunikujeme se seniory a vyvinuli jsme rozhraní i prostředí z pohledu jejich potřeb. Naše služby umožní lepší kontakt s blízkými, zábavu, vzdělání, bezpečné ukládání zážitků a lepší mobilitu. Nemluvě o e-shopu, kde bude možné koupit produkty pro seniory, ať už zdravé potraviny, speciální zdravotní pomůcky, potraviny či jiné zboží, které zlepšuje a zjednodušuje životy seniorům.“ Pokračuje s vyjasněním současného stavu a na co se mohou senioři těšit: „Součástí prostředí bude i vstup pro „Patrony“, neboli pro rodinu daného seniora pro správu některých služeb na dálku. Samotný seniorTAB s předinstalovanou ikonkou našeho maskota, sovy, který přesměruje uživatele do prostředí seniorHUB, je možné koupit za 5549 Kč již teď a to exkluzivně přes ALZA.cz. Případně můžeme i zprostředkovat vhodný datový tarif od Vodafonu anebo energie od Erste Energy Services. Součásti ceny jsou služby typu kalendář, počasí, komunikátor či správa fotografií a na rok předplatné VitalMINI, nový online měsíčník pro seniory.“

SeniorTAB má za cíl napomáhat a zprostředkovat řešení problematiky mezigenerační komunikace. Pavel Kučera, spoluzakladatel projektu seniorHUB vysvětlil: „Neustále se řeší ‘Co se seniory’, přitom si neuvědomujeme, že všichni budeme zanedlouho seniory. Není od věci se podívat na současný svět seniorů, tedy na to, co nás čeká, skrze jejich oči. S kolegou jsme se o to pokusili a jsme upřímně zděšeni. A tak jsme se rozhodli, hezky po česku, vytvořit ‘vlastní důchodový pilíř‘,“ uvádí jen s mírnou nadsázkou a dodává: „Postavili jsme tým z firem z oblasti výroby a distribuce, vývoje systémů a prodeje koncovým zákazníkům a zahájili spolupráci s renomovanými poskytovateli energií, datových a hlasových tarifů a dalších služeb. Cílem seniorHUBu je poskytnout na jednom místě co největší počet relevantních služeb a produktů online a dále zprostředkovat offline služby a produkty. seniorTAB je mobilní vstupní bránou do tohoto světa seniorů uzpůsobený k jejich potřebám, kde budeme ke konci roku uvádět 10 služeb a během 3 let celkem 45 služeb pro seniory. Dále budeme v roce 2015 testovat pilotní projekt offline služeb v regionech týkající se jak mobility, tak zprostředkování příležitostí pro odemknutí něčeho, co jsme pojmenovali ‘měkké HDP’, neboli latentní ekonomický potencionál seniorů – zkrátka pracovní příležitosti.“

Koncept ‘měkkého HDP’ více rozvíjí Hubálek: „Každý den pracujeme na službách a produktech, které zlepšují a zjednodušují život nejen seniorům, ale také podporují mezigeneračním spojením mezi mladšími a staršími lidmi a zároveň hledáme nové služby, produkty a technologie, které nám pomohou v naší cestě ke společnému, aktivnímu, zdravému a pohodovému stáří. Chceme zapojit seniory do tohoto postupu a využít jejich životní zkušenosti a moudrost v mentorování a coachingu. Měníme významu slova „senior“, které je v současnosti vnímáno spíše negativně. Přitom v profesním životě chce každý dosáhnout označení Senior. Pro nás význam slova senior podobně jako v profesní sféře není ani tak o věku, jako o cenných zkušenostech.“Připravil:
PC-politika.cz16.12.2014 08:50 986 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
bugy v 9.0 - 27.4. 2017 (up...
v PHP-Fusion 9.0
353 20 RobiNN
15-08-2018 18:07
Administracia
v Administrace uživatelů
17 0 Balin50
15-08-2018 09:54
tabulka pre mobilnu verziu
v Pomoc
42 2 jany
14-08-2018 14:40
odstranenie panelov [Vyřeše...
v PHP-Fusion 9.0.3
353 16 jany
14-08-2018 13:51
cukanie menu [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
255 28 Kvido
14-08-2018 04:50
Šablony mailov
v Administrace nastavení
51 2 Balin50
13-08-2018 16:53
Kontrola webu
v Obecná diskuse
114 3 jany
10-08-2018 09:27