PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

FREEDOM London; pohled na Londýn z orlí perspektivy

V roce 2014 oslavil padesátileté výročí range'>Červený seznam ohrožených druhů (IUCN Red List of Endangered and Threatened Species). K tomuto důležitému výročí a s cílem oslovit širší a mladší veřejnost tématem ochrany ohrožených druhů vytvořila nadace FREEDOM Foundation ve spolupráci s Here Today… unikátní a naprosto úchvatný film letu orla, zástupce jednoho ohroženého druhu, nad Londýnem a jeho legendárními pamětihodnostmi z jeho vlastní perspektivy.


Let orla mořského z balkonu radnice směrem k London Tower Bridge. Toto video, a další, byla vytvořena ve spolupráci s neziskovou organizací SVOBODY, jejíž cílem je znovu zavést orla mořského v jeho přirozené stanoviště ve francouzských a švýcarských Alpách

V roce 2014 oslavil padesátileté výročí range'>Červený seznam ohrožených druhů (IUCN Red List of Endangered and Threatened Species). K tomuto důležitému výročí a s cílem oslovit širší a mladší veřejnost tématem ochrany ohrožených druhů vytvořila nadace FREEDOM Foundation ve spolupráci s Here Today… unikátní a naprosto úchvatný film letu orla, zástupce jednoho ohroženého druhu, nad Londýnem a jeho legendárními pamětihodnostmi z jeho vlastní perspektivy.


Let orla mořského z balkonu radnice směrem k London Tower Bridge. Toto video, a další, byla vytvořena ve spolupráci s neziskovou organizací SVOBODY, jejíž cílem je znovu zavést orla mořského v jeho přirozené stanoviště ve francouzských a švýcarských Alpách


Film navazuje na podobný film nadace FREEDOM z Paříže. Unikátní záběry londýnského panoramatu byly natočeny videokamerou HDR-AZ1VR Action Cam, která byla připevněna na zádech orla letícího z Golden Gallery katedrály sv. Pavla, z balkonu radnice směrem k Tower Bridge, z observatoře v Greenwichi na výškovou skulpturu ArcelorMittal Orbit v Olympic Park.

První krátký film byl zveřejněn na YouTube kanálu Action Cam ve středu 19. listopadu v 16:00 hodin CET https://www.youtube.com/watch?v=C94x-xTk4j4&feature=youtu.be Během dalších dnů se na stejném kanále postupně objevila i další videa.

Film si klade za cíl přitáhnout pozornost veřejnosti k otázce ohrožených živočišných druhů a odpovědnosti lidstva za jejich zachování a ochranu. Lidé žijící v městském prostředí často pociťují nedostatečný kontakt s přírodou a zapomínají na to, jaký vliv může jejich život mít na životní prostředí. Tento étos sdílela i mezinárodní výstava Here Today…, která se veřejnosti představila od 25. listopadu do 17. prosince 2014 v galerii Old Sorting Office na londýnské New Oxford Street.

Více než 50 mezinárodně známých osobností z řad umělců a myslitelů prostřednictvím výstavy Here Today… konfrontovalo zažité představy a vybízeli návštěvníky, aby se zapojili do procesu změny. Zároveň probíhal i bohatý doprovodný program včetně besed a workshopů na téma výstavy. Mezi zastoupenými umělci bylůi Andy Warhol, Sir Peter Blake, Gavin Turk, Tracey Emin, Carsten Höller a Douglas Gordon.

Ve filmech z Londýna figurují dva druhy orla – orel královský a orel mořský. Oba druhy jsou na „červeném seznamu“ ohrožených druhů. Jacques-Oliver Travers z nadace FREEDOM vypouští ohrožené druhy orlů zpět do přírody, učí je jak tam žít a lovit. Jeho vášní jsou draví ptáci a zastává teorii, že i ptáci, kteří vyrostli v zajetí, mohou být vypuštěni do volné přírody. Jacques-Olivier je muž, který „učí orly létat“. Jeho metoda, která patří mezi ty nejoriginálnější, spočívá v tom, že orla „trénuje“ jako atleta: učí je létat a chytat ryby tak, že s nimi létá paragliding, jezdí na kajaku nebo lyžuje. To zvyšuje jejich šance na přežití ve volné přírodě – což ostatně dokládají zvyšující se počty orlů mořských, druhu, který byl ve volné přírodě na prahu vyhynutí.

FREEDOM

V roce 2006 se Jacques-Olivier Travers rozhodl pustit se do riskantního podniku: létat na paraglidu s orly a přitáhnout tak pozornost veřejnosti k těžkému údělu, kterému tito ptáci na naší planetě čelí. Tehdy se to zdálo jako naprosto bláhový počin, ale vyvinul se z toho jedinečný nový způsob, jak získat náhled do života – a letu – ptáků. Po několika měsících takového tréninku byli orli zcela nezávislí. Na tomto základě Travers vystavěl novou metodu vypouštění orlů do přírody. V současnosti se práce Jacquese-Oliviera soustředí na dvě oblasti: osvěta o ochraně životního prostředí, kterou realizuje prostřednictvím sportovních aktivit s orly; a druhá je mediální kampaň, která šíří toto poselství do celého světa.

Nadace Freedom nedávno představila film, v němž Victor, orel mořský, vylétá z vrcholu Eiffelovy věže, oblétává Trocadero a pak se střemhlavě vrhá rychlostí 180 km/h k zemi a bezpečně dosedá na předloktí svého pána. Film na YouTube vidělo téměř milion diváků a psala o něm většina celostátních médií z celého světa.

Nadšení Jacquese-Oliviera pro věc a jeho touha realizovat svůj sen získaly podporu organizace IUCN (International Union for Conservation of Nature) a televize Ushuaïa TV (TF1 Group) pro jeho projekt. Partnery nadace FREEDOM je Sony Action Cam, Save Our Species, Columbia Sportswear, Chronoswiss, Save Our Species a IUCN.

Here Today…
Kurátorem výstavy Here Today… je Artwise, londýnský kurátorský kolektiv, s podporou Baku Magazine.

Here Today… je součástí ročního programu oslav padesátého výročí červeného seznamu IUCN. Do tohoto programu patří i galavečer Synchronicity Earth's Biophilia Ball, kde se představí umělecká díla inspirovaná přírodou. Kurátory prezentace je sdružení Invisible Dust a Monica Chung.

HERE TODAY… zastoupení umělci*:
Ackroyd and Harvey (UK); Rashad Alakbarov (AZ); Leyla Aliyeva (AZ); Sir Peter Blake (UK) Edward Burtynsky (CA) Werner Büttner (GR); Jodie Carey (UK); Gordon Cheung (UK) ; Khalil Chishtee (PK); George Condo (USA); Tony Cragg (UK); Siobhan Davies (UK); Tracey Emin (UK); Dominic Harris (UK); Carsten Höller (BEL); Abigail Fallis (UK); Nicolas Feldmeyer (CH); Laura Ford (UK); Douglas Gordon (UK); Chris Jordan (USA); Mat  Kemp (UK); Oswaldo Maciá (CO); Alastair Mackie (UK); Mackie (UK); Mari Mahr (CL/UK); Aida Mahmudova (AZ); Mohau Modisakeng (ZA); Mariko Mori (JP); Sayyora Muin (UZ); Jacco Olivier (NL); Julian Opie (UK); Julian Perry (UK); Mike Perry (UK) Bharti Kher (IN); Stephanie Quayle (UK); Fiona Rae (UK); Farid Rasulov (AZ); David Rickard (NZ); Graham Stevens (UK); Parviz Tanavoli (IR); Diana Thater (USA); Troika (UK);  Gavin Turk (UK); United Visual Artists (UK); Andy Warhol (USA); Hugo Wilson (UK); Zoe Walker & Neil Bromwich (UK) a absolventi Royal College of Art. *Změna seznamu vyhrazenaPřipravila:Aneta Hoffmannová, SONY, Bison & Rose
PC-politika.cz
Zdroje:
http://www.heretoday.org
http://www.freedom-themovie.com
Balin50 21.12.2014 00:02 3,763 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
162 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
567 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
80 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
141 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
374 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
371 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
517 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 14 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 14 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 26 dny
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky