PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Rozšíření softwaru SCADA WinCC pro recepturní a sekvenční úlohy

Společnost Siemens přidala do svého SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) systému Simatic WinCC volitelný doplněk WinCC/SES (Sequence Execution System) pro sekvenční řízení operací řízených s použitím receptur a sekvenčních operací při výrobě.


Společnost Siemens přidala do svého SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) systému Simatic WinCC volitelný doplněk WinCC/SES (Sequence Execution System) pro sekvenční řízení operací řízených s použitím receptur a sekvenčních operací při výrobě.

Doplněk najde uplatnění zejména v těch závodech, v nichž jsou důležitými výrobními kroky operace dávkování, míchání a dopravy materiálu, jako je tomu např. v potravinářském průmyslu. Variabilní sekvenční řízení umožňuje operátorům ve výrobě jednoznačně stanovit potřebné výrobní operace a poté je volně spojovat do jednotlivých výrobních sekvencí.

Parametry i posloupnosti operací lze kdykoliv on-line přizpůsobit podle okamžitých provozních požadavků. To znamená, že lze snadno a rychle měnit i celé výrobní postupy, např. v případech kolísání kvality zpracovávaných surovin nebo je-li k dosažení hladkého průchodu produktu výrobním zařízením třeba provést výrobní operace jinde nebo v jiném pořadí než bylo původně stanoveno.

Díky tomu, že programy běží přímo v řídicí jednotce v automatizačním systému a nikoliv na PC, vyznačuje se systém Simatic WinCC/SES V7.3 také vysokou úrovní dostupnosti a krátkými dobami odezvy.

Doplňující informace:
Systém Simatic WinCC/SES se používá ve výrobních závodech používajících především operace dávkování, míchání a dopravy materiálu. Důvodem je nutné kombinování a zpracování surovin, uskladněných v nádržích, silech či kontejnerech, v několika výrobních operacích, a to v přesně stanoveném pořadí až do obdržení konečného produktu. Provozní operátoři v závodě mohou při použití systému Simatic WinCC/SES určit výrobní operace pro jednotlivé výrobní jednotky, specifikovat výrobní parametry, např. žádané hodnoty regulovaných provozních veličin, a stanovit výrobní postupy v podobě posloupnosti operací. Po započetí výroby jsou přehledně zobrazovány všechny výrobní operace a jejich parametry, jako např. žádané a skutečné hodnoty provozních veličin, i aktuální stav výrobního postupu. Operátoři mohou do postupu výroby manuálně zasahovat, např. měnit stanovené pořadí operací, zastavit chod jejich posloupnosti nebo v jejím rámci přeskakovat nazpátek nebo dopředu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz

01.01.2015 09:58 371 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)