PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

„Album“ při stahování stále živé a plné síly: to je Hi-res

Průzkumy divize spotřební elektroniky Sony Europe a stahovací platformy Qobuz odhalily, že „hudební album“, které bylo považováno za údajně mrtvé médium, se prodává více než dobře – mimo jiné také díky novým, zvukově špičkovým digitálním formátům.

Průzkumy divize spotřební elektroniky Sony Europe a stahovací platformy Qobuz odhalily, že „hudební album“, které bylo považováno za údajně mrtvé médium, se prodává více než dobře – mimo jiné také díky novým, zvukově špičkovým digitálním formátům.

Milovníci hudby požadují vyšší kvalitu zvuku – prodej obsahu v Hi-Res Audio kvalitě poprvé předehnal tradiční formáty
84 % spotřebitelů uvedlo, že preferují poslech alba jako celku, pokud je dostupné ve formátu Hi-Res Audio
Tento trend je ve spotřebitelském segmentu patrný již od dubna 2014; od té doby se stahování hudby v Hi-Res audio kvalitě zvýšilo z 11 % na 53 %
V září 2014 poprvé v historii Hi-Res Audio obsah představoval více než polovinu z celkových výnosů z distribuce obsahu

Potvrzují to i statistiky Sony Europe, jejichž zveřejnění je v souladu s představením nejnovějších modelů produktů Hi-Res Audio produktů.

Téměř polovina (49 %) lidí, kteří kupují hudební obsah, se vyjádřila v tom smyslu, že radši poslouchá album jako celek než playlisty složené ze skladeb různých umělců nebo jednotlivé sklady. Každý čtvrtý zákazník (24 %) kupuje 5 - 10 hudebních alb každé tři měsíce.

Za oživením zájmu o stahování celých alb v digitální podobě stojí také dostupnost současného a historického katalogu titulů. Statistiky ukazují, že tituly, které jsou v nabídce v kvalitě Hi-Res Audio, si zvolí – oproti zkomprimovanému singlu - 84 % zákazníků. Umělci jako je Michael Jackson, Daft Punk a Alt-J aktuálně dominují žebříčkům Hi-Res Audio alb. Je stále méně časté, že by album nebylo dostupné v Hi-Res kvalitě.

High-Resolution Audio je formát záznamu a přehrávání hudby ve vyšších samplovacích frekvencích, než které umožňuje CD. Umělci většinou svoje alba ve studiu nahrávají v Hi-Res rozlišení (24bit/96kHz), ale po finálním mixu jsou skladby zkomprimovány na CD a za účelem stahování (16bit/44.1kHz). Kvalita zvuku, kterou nabízí technologie Hi-Res Audio, přibližuje posluchači skutečnou původní, studiovou kvalitu – zvuk je slyšet tak, jak umělec doopravdy zamýšlel.

Pan-evropská platforma pro distribuci digitální hudby Qobuz, která se specializuje právě na obsah v Hi-Res Audio kvalitě, uvedla, že v září 2014 prodej skladeb a alb v Hi-Res audio rozlišení poprvé předehnal obsah v nižším rozlišení. Celkové výnosy z prodeje Hi-Res Audio obsahu činily 53 % z celkových výnosů za stažený obsah, zatímco ještě v dubnu 2014 to bylo jen 11 %.

Tento trend pohání širší dostupnost Hi-Res Audio obsahu: v roce 2013 bylo v tomto formátu v nabídce jen 1 500 alb, zatímco dnes představuje celkový katalog 26 000 titulů. Všechny současné hvězdy nechávají svá starší alba nově zpracovat do nových formátu a úplně nová alba se v současnosti již standardně vydávají ve vysokém rozlišení.

Tom Smith z indie kapely Editors, která 19. listopadu vydala svá velmi úspěšná alba „In this light and on this evening“ a „The weight of your love“ poprvé ve formátu Hi-Res Audio, vyjádřil potěšení nad tím, že fanoušci mohou dnes poslouchat hudbu Editors tak, jak byla ve studiu nahrána: „Myslím si, že je skvělé, že fanoušci mohou konečně poslouchat hudbu ve všech jejích dimenzích. Pro nás, kdo hudbu tvoříme, je to, že fanoušek může – pokud chce – proniknout do hlubších hladin našich nahrávek, skutečně skvělá zpráva.“
„Hi-Res Audio umožňuje posluchači přiblížit se k okamžiku, kdy hudba vzniká ve studiu, k vizi umělce. To dříve nebylo možné.“

Alberto Ayala, Director, Vision and Sound, Sony Europe, vysvětluje: „Zvyklosti spotřebitelů se mění – generace, která má ráda playlisty, si sama ráda řídí, co poslouchá. Ale průzkumy ukazují, že studiová kvalita může být tím faktorem, který tento trend otočí: 84 % respondentů v anketě uvedlo, že by radši poslouchali album jako celek, kdyby bylo v Hi-Res Audio, kvalitě, tedy takové, v jaké bylo původně nahráno.

„Sony uvádí na trhu celou řadu produktů s podporou Hi-Res Audio, které zprostředkovávají poslech hudby v její původní a nejlepší kvalitě, protože tímto směrem se preference zákazníků ubírají stále častěji. Album bylo po celou řadu generací hlavním formátem, tak doufáme, že technologie Hi-Res Audio prodlouží albu život na mnoho dalších generací.“

Společnost Sony, která jako první představila veřejnosti produkty s podporou Hi-Res Audio, nedávno uvedla na trh modelovou řadu sluchátek a nový přehrávač Walkman® - pro zvuk v kvalitě, jakou umělec původně zamýšlel.
Nejmenší a nejlehčí digitální hudební přehrávač na světě s podporou Hi-Res Audio a velmi stylový Walkman® NWZ-A15 zve fanoušky hudby do světa živé, do posledního detailu vykreslené hudby, která uspokojí i opravdové audiofily – a to vše v malém hudebním přehrávači. Sluchátka MDR-1ADAC v sobě mají zabudovaný USB DAC zesilovač, který převádí digitální signál na analogový. Výsledkem je lepší zvuk. S Hi-Res Audio uslyšíte lépe a budete mít z hudby lepší pocit. Průzkum byl proveden na vzorku 2 000 respondentů, kteří uvedli hudbu jako svůj primární zájem. Statistiky jsou uvedeny z prodeje služby Qobuz, která v současnosti distribuuje hudební obsah v osmi evropských zemích - Velké Británii, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Lucembursku a Francii.Připravila: Aneta Hoffmannová, Bison & Rose
PC-politika.cz
Zdroj:
www.sony.com
www.bisonrose.cz

Balin50 03.01.2015 01:02 403 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
92 7 Balin50
18-10-2018 09:38
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
143 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
217 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
229 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
160 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
211 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
324 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.