Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

„Album“ při stahování stále živé a plné síly: to je Hi-res

Průzkumy divize spotřební elektroniky Sony Europe a stahovací platformy Qobuz odhalily, že „hudební album“, které bylo považováno za údajně mrtvé médium, se prodává více než dobře – mimo jiné také díky novým, zvukově špičkovým digitálním formátům.

Průzkumy divize spotřební elektroniky Sony Europe a stahovací platformy Qobuz odhalily, že „hudební album“, které bylo považováno za údajně mrtvé médium, se prodává více než dobře – mimo jiné také díky novým, zvukově špičkovým digitálním formátům.

Milovníci hudby požadují vyšší kvalitu zvuku – prodej obsahu v Hi-Res Audio kvalitě poprvé předehnal tradiční formáty
84 % spotřebitelů uvedlo, že preferují poslech alba jako celku, pokud je dostupné ve formátu Hi-Res Audio
Tento trend je ve spotřebitelském segmentu patrný již od dubna 2014; od té doby se stahování hudby v Hi-Res audio kvalitě zvýšilo z 11 % na 53 %
V září 2014 poprvé v historii Hi-Res Audio obsah představoval více než polovinu z celkových výnosů z distribuce obsahu

Potvrzují to i statistiky Sony Europe, jejichž zveřejnění je v souladu s představením nejnovějších modelů produktů Hi-Res Audio produktů.

Téměř polovina (49 %) lidí, kteří kupují hudební obsah, se vyjádřila v tom smyslu, že radši poslouchá album jako celek než playlisty složené ze skladeb různých umělců nebo jednotlivé sklady. Každý čtvrtý zákazník (24 %) kupuje 5 - 10 hudebních alb každé tři měsíce.

Za oživením zájmu o stahování celých alb v digitální podobě stojí také dostupnost současného a historického katalogu titulů. Statistiky ukazují, že tituly, které jsou v nabídce v kvalitě Hi-Res Audio, si zvolí – oproti zkomprimovanému singlu - 84 % zákazníků. Umělci jako je Michael Jackson, Daft Punk a Alt-J aktuálně dominují žebříčkům Hi-Res Audio alb. Je stále méně časté, že by album nebylo dostupné v Hi-Res kvalitě.

High-Resolution Audio je formát záznamu a přehrávání hudby ve vyšších samplovacích frekvencích, než které umožňuje CD. Umělci většinou svoje alba ve studiu nahrávají v Hi-Res rozlišení (24bit/96kHz), ale po finálním mixu jsou skladby zkomprimovány na CD a za účelem stahování (16bit/44.1kHz). Kvalita zvuku, kterou nabízí technologie Hi-Res Audio, přibližuje posluchači skutečnou původní, studiovou kvalitu – zvuk je slyšet tak, jak umělec doopravdy zamýšlel.

Pan-evropská platforma pro distribuci digitální hudby Qobuz, která se specializuje právě na obsah v Hi-Res Audio kvalitě, uvedla, že v září 2014 prodej skladeb a alb v Hi-Res audio rozlišení poprvé předehnal obsah v nižším rozlišení. Celkové výnosy z prodeje Hi-Res Audio obsahu činily 53 % z celkových výnosů za stažený obsah, zatímco ještě v dubnu 2014 to bylo jen 11 %.

Tento trend pohání širší dostupnost Hi-Res Audio obsahu: v roce 2013 bylo v tomto formátu v nabídce jen 1 500 alb, zatímco dnes představuje celkový katalog 26 000 titulů. Všechny současné hvězdy nechávají svá starší alba nově zpracovat do nových formátu a úplně nová alba se v současnosti již standardně vydávají ve vysokém rozlišení.

Tom Smith z indie kapely Editors, která 19. listopadu vydala svá velmi úspěšná alba „In this light and on this evening“ a „The weight of your love“ poprvé ve formátu Hi-Res Audio, vyjádřil potěšení nad tím, že fanoušci mohou dnes poslouchat hudbu Editors tak, jak byla ve studiu nahrána: „Myslím si, že je skvělé, že fanoušci mohou konečně poslouchat hudbu ve všech jejích dimenzích. Pro nás, kdo hudbu tvoříme, je to, že fanoušek může – pokud chce – proniknout do hlubších hladin našich nahrávek, skutečně skvělá zpráva.“
„Hi-Res Audio umožňuje posluchači přiblížit se k okamžiku, kdy hudba vzniká ve studiu, k vizi umělce. To dříve nebylo možné.“

Alberto Ayala, Director, Vision and Sound, Sony Europe, vysvětluje: „Zvyklosti spotřebitelů se mění – generace, která má ráda playlisty, si sama ráda řídí, co poslouchá. Ale průzkumy ukazují, že studiová kvalita může být tím faktorem, který tento trend otočí: 84 % respondentů v anketě uvedlo, že by radši poslouchali album jako celek, kdyby bylo v Hi-Res Audio, kvalitě, tedy takové, v jaké bylo původně nahráno.

„Sony uvádí na trhu celou řadu produktů s podporou Hi-Res Audio, které zprostředkovávají poslech hudby v její původní a nejlepší kvalitě, protože tímto směrem se preference zákazníků ubírají stále častěji. Album bylo po celou řadu generací hlavním formátem, tak doufáme, že technologie Hi-Res Audio prodlouží albu život na mnoho dalších generací.“

Společnost Sony, která jako první představila veřejnosti produkty s podporou Hi-Res Audio, nedávno uvedla na trh modelovou řadu sluchátek a nový přehrávač Walkman® - pro zvuk v kvalitě, jakou umělec původně zamýšlel.
Nejmenší a nejlehčí digitální hudební přehrávač na světě s podporou Hi-Res Audio a velmi stylový Walkman® NWZ-A15 zve fanoušky hudby do světa živé, do posledního detailu vykreslené hudby, která uspokojí i opravdové audiofily – a to vše v malém hudebním přehrávači. Sluchátka MDR-1ADAC v sobě mají zabudovaný USB DAC zesilovač, který převádí digitální signál na analogový. Výsledkem je lepší zvuk. S Hi-Res Audio uslyšíte lépe a budete mít z hudby lepší pocit. Průzkum byl proveden na vzorku 2 000 respondentů, kteří uvedli hudbu jako svůj primární zájem. Statistiky jsou uvedeny z prodeje služby Qobuz, která v současnosti distribuuje hudební obsah v osmi evropských zemích - Velké Británii, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Lucembursku a Francii.Připravila: Aneta Hoffmannová, Bison & Rose
PC-politika.cz
Zdroj:
www.sony.com
www.bisonrose.cz

Kvido 03.01.2015 00:02 423 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
111 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
109 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
123 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
407 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
178 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
225 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4191 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky