PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Informace z Internet of Everything mají cenu 7,3 bilionu dolarů

S nástupem éry Internet of Everything rychle přibývá množství vzájemně propojených uživatelů, procesů, dat a zařízení. Ty generují obrovské množství dat, která prozatím ležela z velké části ladem. To už ale nemusí platit. Společnost Cisco představila svoji novou nabídku řešení pro správu a analýzu dat v cloudu The Cisco Connected Analytics for the Internet of Everything. Nabídka obsahuje jednoduše použitelné balíčky softwaru, které umožňují analýzu dat bez ohledu na to, kde se nacházejí a odkud pocházejí. Tyto nástroje pomohou firmám zpracovat a analyzovat data získaná z různých zařízení a zdrojů a dále je využít.

S nástupem éry Internet of Everything rychle přibývá množství vzájemně propojených uživatelů, procesů, dat a zařízení. Ty generují obrovské množství dat, která prozatím ležela z velké části ladem. To už ale nemusí platit. Společnost Cisco představila svoji novou nabídku řešení pro správu a analýzu dat v cloudu The Cisco Connected Analytics for the Internet of Everything. Nabídka obsahuje jednoduše použitelné balíčky softwaru, které umožňují analýzu dat bez ohledu na to, kde se nacházejí a odkud pocházejí. Tyto nástroje pomohou firmám zpracovat a analyzovat data získaná z různých zařízení a zdrojů a dále je využít.

Dosud byly podnikové analytické nástroje obvykle připravené na to, aby pomáhaly získávat cenné informace z dat vznikajících uvnitř firmy a nejčastěji uložených v centrálním úložišti. Dnes tento tradiční model přestává vyhovovat. Data generovaná v Internet Of Everything nabývají na objemu a jsou různorodější, všudypřítomná a v pohybu. Pochází přitom z různých zdrojů a často mimo hranice sítě, tak jak ji chápeme. Dodávají je totiž různá mobilní zařízení a snímače či M2M moduly.

„Internet of Everything stírá hranici mezi světem IT a okolím. Pokud dokážeme v reálném čase analyzovat data, které nám poskytují připojená mobilní zařízení, ale třeba i nositelná elektronika, budou obchodníci schopni lépe poznat své zákazníky,“ říká Pavel Křižanovský, technický ředitel Cisco ČR a doplňuje: „Pokud totiž tyto informace propojíme s daty získanými z chytré síťové infrastruktury, máme v ruce velmi silný nástroj pro pochopení nejen toho, co zákazník chce nyní, ale i toho co teprve bude chtít.“

Výsledky nejnovější studie společnosti Cisco ukazují, že 40 procent respondentů vnímá nedostupnost dat a neschopnost je interpretovat jako největší překážku získávání užitečných informací ze zařízení v síti. Přitom se jedná o velmi cenná data, jejichž zpracování může podnikům přinést významnou konkurenční výhodu. Zároveň ale také mohou přispět ke zlepšení každodenního života ve městech, když umožní lépe plánovat například dopravu. Podle odhadů společnosti Cisco se v Internet Of Everything skrývá v následujícím desetiletí potenciál až 19 bilionů dolarů. Přitom právě na využití a analýzu získaných informací z toho připadá 7,3 bilionu dolarů.

Společnost Cisco propojuje distribuované i centralizované zdroje dat v místních sítích a v cloudu a umožňuje zákazníkům získávat z nich pomocí analytických nástrojů cenné informace. Nové sady nástrojů dovolují zkoumat historická data ve vzájemných vztazích či data přitékající z okrajů sítě v reálném čase, sledovat trendy a vytvářet predikce. Kromě jiného umožňuje tento nový přístup okamžitě reagovat na bezpečnostní hrozby, zefektivnit obchodní procesy a může přispět k usnadnění práce zaměstnanců a zvyšování spokojenosti zákazníků.

Portfolio nových síťových analytických řešení obsahuje:
• Analytické nástroje pro hromadné akce:
Využívají data o provozu Wi-Fi sítí a připojených zařízení například k vyhodnocování chování fanoušků na sportovních utkáních. Na základě okamžitých údajů je možné na určitém místě podle potřeby posílit ostrahu nebo obsluhu u stánků, otevřít další bránu nebo připravit speciální nabídku.

• Analytické nástroje pro maloobchod
Spojují obraz z kamer v provozovně a údaje o Wi-Fi provozu s existujícími provozními daty, například o stavu zásob. Maloobchodníci tak mohou sledovat vzorce chování zákazníků a na jejich základě optimalizovat vnitřní uspořádání a zefektivňovat provoz např. urychlením doplňování zboží.

• Analytické nástroje pro poskytovatele služeb
Vyhodnocují vzorce provozu v sítích a zákaznická data a pomáhají poskytovatelům služeb lépe řídit kapacitu, plánovat rozvoj infrastruktury v kontextu dynamiky využívání služeb a lépe personalizovat služby zákazníkům.

• Analytické nástroje pro IT
Pomáhají slaďovat funkce a kapacity IT s obchodními cíli firmy. Na základě analýzy dat může IT efektivněji nasazovat nové technologie a optimalizovat je podle skutečných potřeb uživatelů nebo lépe chápat vývoj v oblasti bezpečnostních rizik a rychleji reagovat na nové hrozby.

• Analytické nástroje pro řízení sítí
Zkoumají efektivitu provozu v sítích a umožňují odhalovat a preventivně řešit potenciální problémy. Podporují také strategické rozhodování, jak zajistit maximální stabilitu sítě při nejnižších možných nákladech.

• Analytické nástroje pro mobilitu
Využívají lokalizační údaje k analýze bezdrátových sítí. Podle vzorců a trendů využití Wi-Fi mohou poskytovatelé služeb lépe plánovat kapacity sítí, zefektivňovat provoz a odhalovat nové potenciální zdroje zisku, například nastavováním tarifů podle míry využití připojení.

• Analytické nástroje pro týmovou spolupráci
Měří interní využití technologií pro týmovou spolupráci, například počet zaměstnanců, kteří danou technologii využívají, jakým způsobem a jaké z toho plynou finanční přínosy, např. ušetřené náklady na cestování.

• Analytické nástroje pro kontaktní centra
Analyzují komplexně data o službách zákaznického telefonního centra a pomáhají porozumět potřebám zákazníků, poskytovat jim lepší služby a zvyšovat jejich spokojenost. Na základě výsledků analýzy je možné například upravit směrování hovorů tak, aby byl zákazník rychleji spojen s pracovníkem na příslušné úrovni.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz04.01.2015 11:51 389 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
97 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
47 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
97 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
189 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
170 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
242 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)