Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Islám, kdo se v něm vyzná?

K hroznému masakru došlo v uplynulých hodinách ve Francii! Bez pochyb! Jeho nebezpečnost, a hrozící další útoky podobného druhu, jsou strašnější a adresnější, než pumový útok letadly. Proč? range'>Terorista na zemi likviduje překvapivě a totálně rychle konkrétní osoby, které chce zneškodnit. Ve Francii vraždili zřejmě přívrženci radikálního islámu. Motivem měly být karikatury proroka Mohameda. Ptám se ale, proč tak muslimům vadí, když křesťanům jsou karikatury na Ježíše lhostejné? Navíc - rouhání není, ani podle Koránu, důvod k vraždě!

K hroznému masakru došlo v uplynulých hodinách ve Francii! Bez pochyb! Jeho nebezpečnost, a hrozící další útoky podobného druhu, jsou strašnější a adresnější, než pumový útok letadly. Proč? range'>Terorista na zemi likviduje překvapivě a totálně rychle konkrétní osoby, které chce zneškodnit. Ve Francii vraždili zřejmě přívrženci radikálního islámu. Motivem měly být karikatury proroka Mohameda. Ptám se ale, proč tak muslimům vadí, když křesťanům jsou karikatury na Ježíše lhostejné? Navíc - rouhání není, ani podle Koránu, důvod k vraždě!

Je fakt, že muslimové se nikdy nemstili tím, že by na oplátku kreslili karikatury křesťanského Ježíše. Je to pro ně tabu. Avšak nesouhlas s karikaturami proroka Mohameda vyjádřit vražděním - to je odporné! Ale nepochybili jsme také my - nemuslimové? Proč v redakci Charlie kreslíři stále a vytrvale malovali karikatury Mohameda? Přitom šéfredaktor dostával varovné a výhružné dopisy? Proč nebyla doceněna nebezpečnost tohoto konání?

Jak se v islámu vyznat? Nejsem odborník na církve, ani zdaleka! Ale jedno vím. Že islám popírá jak božství Ježíše, tak jeho vyvolenost. Islám sice Ježíše uznává, ale má ho pouze za proroka, jehož učení dnes již neplatí a je nahrazeno učením Mohameda. Islám tak popírá Ježíše v základních bodech křesťanské víry!

K tomu ocitujme 1. list apoštola Jana 22-23:
Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je Kristus? To je ten antikrist, který popírá Otce i Syna. Kdo popírá Syna, nemá ani Otce. Kdo vyznává Syna, má i Otce.

Podle mě, my máme jinou kulturu nežli muslimský svět. Proto by předně vrchní představitelé muslimů měli nabádat své přívržence k chápání tohoto faktu. Špičky muslimské komunity by měly odsoudit vraždění ve jménu proroka Mohameda. Jejich představitelé by jasně měli říct, že každý muslim se musí přizpůsobit a respektovat mimo svůj domov kulturu státu, v němž žije. Stejně, jako se my přizpůsobujeme muslimům v jejich domově.

A mimo toho - v této nebezpečné době bychom měli skončit s provokacemi islámu ve formě karikatur. Neboť to nám nečiní ani oni! Naše svoboda nám sice provokaci satirou dovoluje, avšak, o smysluplné prospěšnosti se v případě obětí satirického týdeníku Charlie Hebdo, a bohužel i dalších ve Francii, vůbec mluvit nedá.

Významný americký publicista Fareed Zakaria upozorňuje v deníku Washington Post, že Korán nepředepisuje žádný trest za rouhání. Stejně jako mnoho fanatických a divokých rysů současného islamistického terorismu je i představa o povinnosti potrestat urážku proroka Mohameda násilím výtvor světských i náboženských vůdců, který slouží jejich politickým cílům.

Jediná posvátná kniha, která se hlouběji zabývá rouháním, je Bible. Starý zákon předepisuje rouhačům tvrdý trest. Nejznámější text s tímto tématem najdeme v 16. verši 24. kapitoly knihy Leviticus, kde se píše: „Kdo bude lát jménu Hospodinovu, musí zemřít. Celá pospolitost ho ukamenuje. Jak host, tak domorodec zemře, jestliže bude lát Jménu.“

V Koránu se slovo rouhání nevyskytuje. Islámský učenec Maulána Wahiduddín Chan uvádí, že v Koránu je více než 200 veršů, z nichž je patrné, že současníci proroků se opakovaně dopouštěli skutku, který je dnes označován za rouhání nebo urážku Proroka, ale Korán za něj nikde nepředepisuje trest bičování, smrti ani jinou tělesnou odplatu.
****
Aktualizace
10.01.2014 - 09:00
Byl pořízen přepis rozhovoru třetího teroristy Amedy Coulibaly s francouzskou zpravodajskou stanicí BFM TV. Amedy Coulibaly, v pátek (09.01.2014) držel v Paříži rukojmí, než byl při zásahu policie zabit, se v rozhovoru přihlásil k Islámskému státu a potvrdil, že si židovský obchod nevybral náhodou. Tvrdil také, že teroristické útoky ve Francii byly koordinovány.

10.01.2014 - 14:50
"Je suis Charlie" (Já jsem Charlie), kterým teď miliony lidí vyjadřují sympatie s časopisem Charlie Hebdo, se nelíbí zakladateli francouzské krajní pravice Jeanu-Marie Le Penovi. Otec současné šéfky protipřistěhovalecké Národní fronty (FN) dnes uvedl, že sice lituje obětí útoku na redakci tohoto satirického týdeníku, díla jeho karikaturistů však zkritizoval.

10.01.2014 - 19:22
Slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák ve Slovenském rozhlase: Projekt multikulturalismu selhal, koncept byl naivní a imigrační politika některých zemí . "V Paříži to byl hanebný útok na osoby a demokracii. Vyvarujme se ale silných slov. Najednou se vynořily tucty odborníků na islám. Nechci to vidět jako civilizační válku jako válku mezi náboženstvími. Kořeny jsou spíše ekonomické a sociální a z toho plynoucí frustrace jednotlivců, kteří jsou snadno zmanipulovatelní, "upozornil Lajčák. Dodal, že "pokud máme komunity, které se cítí být socioekonomicky na okraji společnosti a výsledkem je, že se radikalizují, tak něco je špatné. Je třeba si dát pozor, koho pouštíte žít na své území."

11.01.2014 - 08:30
Sociolog Jaroslav Sýkora: Jednou z příčin zesilujícího se společenského stresu jsou teroristické údery. Poopravím vás. Za prvé: náboženství - jak křesťanství, tak islám. A za druhé: politika. A to, čeho jsme v případě teroristických úderů svědky, je špatně provozovaná politika překrytá "maskovací sítí" náboženství. Jinými slovy: islámský svět má pocit, že ho ohrožuje ten křesťanský a naopak. To je jádro věci.
Mluvím tu o po staletí přetrvávajícím konfliktu, jehož důsledky v posledních letech tolik bolestně pociťujeme. Jen si to vezměte: nad britskou koloniální říší nezapadalo slunce - ovládala Súdán, ale i Indii. Často velmi krutě a bezohledně. A podobně to platilo o Francii. A stejně tak islám ovládal po pět set let Pyrenejský poloostrov. A když to zjednoduším, tak i v tomto případě jde o dlouho střádanou frustraci... a tedy i stres.

11.01.2014 - 08:40
Redakce severoněmeckého listu Hamburger Morgenpost, který přetiskl karikatury proroka Mohameda z francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo, se dnes ráno stala terčem žhářského útoku. Oznámila to tamní policie, podle které si však útok nevyžádal žádné zraněné.

Redakce hamburského Morgen Post, který přetiskl karikatury z Charlie Hebdo, se stala terčem žhářského útoku. Foto: Marius Roer

Redakce hamburského Morgen Post, který přetiskl karikatury z Charlie Hebdo, se stala terčem žhářského útoku. Foto: Marius Roer


„Do okna (pachatelé) vhodili nejprve kameny a pak zápalné zařízení,“ řekl agentuře AFP policejní mluvčí. Požár, který vzápětí vypukl, poškodil podle něj dvě místnosti. „Ale oheň se podařilo rychle uhasit,“ dodal.
Hamburg-útokAutor: Květoslav (Kvido) Vícha
PC-politika.cz
Zdroje:
Odkud se bere nenávist dzihadistů...
Ježiš


{lang: 'cs'}


Kvido 10.01.2015 11:13 1,305 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
9 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
357 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
128 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
357 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
164 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
286 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
406 8 RobiNN
10-02-2019 20:23