PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Nový vizuální styl Škody Transportation

Skupina Škoda Transportation se rozhodla sjednotit firemní komunikaci a s novým rokem představuje moderní vizuální styl. Tímto krokem došlo k přizpůsobení vizuální stránky společnosti současným trendům. Změnou prošel mimo jiné i tradiční symbol Škody okřídlený šíp, který reprezentuje firmu už téměř jedno století.

Skupina Škoda Transportation se rozhodla sjednotit firemní komunikaci a s novým rokem představuje moderní vizuální styl. Tímto krokem došlo k přizpůsobení vizuální stránky společnosti současným trendům. Změnou prošel mimo jiné i tradiční symbol Škody okřídlený šíp, který reprezentuje firmu už téměř jedno století.

„Naše společnost přichází každý rok na trh s novými moderními výrobky, ať už se jedná o nízkopodlažní tramvaje, lokomotivu Emil Zátopek a další ekologicky šetrná vozidla třetího tisíciletí. V současnosti ale nestačí inovovat pouze výrobky, ruku v ruce s vývojem musí jít i design značky. Jsem přesvědčen, že nová identita pozitivně ovlivní vnímání naší firmy u veřejnosti i zákazníků a posune Škodovku k dalším obchodním úspěchům,“ říká generální ředitel společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

Podoba nového loga i grafického stylu v sobě zahrnuje kvalitu a technickou přesnost, kterou už historicky vyjadřuje i tradiční okřídlený šíp, ale také dynamiku, inovace, ekologičnost a moderní trendy, prostřednictvím kterých se firma stále více prezentuje vůči svým zákazníkům. Hlavní změnou loga je barevné provedení symbolu a změna písma názvu „ŠKODA“. „Redesign značky se od původního loga liší jen v nepatrných detailech symbolu, viditelnější úpravou je plastičnost a s tím související světlý odstín modré a šedé. Změnila se také typografie,“ doplňuje Libor Jelínek, creative director agentury Dynamo design a hlavní autor nového loga plzeňské Škodovky. Jasně definovaná pravidla pro používání loga by měla také do budoucna zajistit jednotnou vizuální komunikaci všech dceřiných firem skupiny Škoda Transportation směrem k veřejnosti.

Firma bude nové logo a grafickou „identitu“ implementovat do svých materiálů postupně. Nejprve změnu zaznamenal web společnosti (www.skoda.cz) a některé elektronické dokumenty a dále přijdou na řadu i tištěné prezentační materiály a výrobky.

Historie značky
• Úřad pro zápis známek a vzorků zaregistroval ochrannou známku 15. prosince 1923 v osm hodin ráno.
• Kdo byl tvůrcem, není jisté, nejsou totiž k dispozici dobové dokumenty – v dubnu roku 1945 totiž při bombardování Plzně za 2. světové války shořel škodovácký archiv a s ním i záznamy o autorství značky.
• Proces vzniku je možné datovat do počátku dvacátých let, do období po první světové válce, kdy se ukázala nutnost vytvořit grafický symbol podniku, který by byl používán jak k označení výrobků, tak jako propagační prostředek.
• Na základě výsledků soutěže byly uznány dvě varianty loga. Prvním provedením byl okřídlený šíp s pětipérovým stylizovaným křídlem v kruhu se slovem ŠKODA a druhým bylo křídlo se třemi péry opět v kruhu a se šípem směřujícím vpravo. První, pětipérová verze se používala více jen do roku 1925, pak už se vyskytovala ojediněle, až se přestala používat vůbec.
• V roce 1937 byl k logu připojen text ŠKODA a s drobnými úpravami se používal dodnes. Dlouhá doba používání z loga udělala symbol, který je univerzálně rozpoznatelný a zejména v České republice se stal synonymem kvalitních dopravních prostředků.Připravil: rjancar
PC-politika.cz13.01.2015 07:23 330 0 komentářů 0 mimo 0 hodnocení

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
chyba menu v paneli
v PHP - Fusion 9.0.3
13 0 Balin50
24-05-2018 14:36
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
58 2 Balin50
24-05-2018 13:40
Gist
v Administrace obsahu
79 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
94 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
72 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
58 0 Balin50
16-05-2018 19:42