Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Nový vizuální styl Škody Transportation

Skupina Škoda Transportation se rozhodla sjednotit firemní komunikaci a s novým rokem představuje moderní vizuální styl. Tímto krokem došlo k přizpůsobení vizuální stránky společnosti současným trendům. Změnou prošel mimo jiné i tradiční symbol Škody okřídlený šíp, který reprezentuje firmu už téměř jedno století.

Skupina Škoda Transportation se rozhodla sjednotit firemní komunikaci a s novým rokem představuje moderní vizuální styl. Tímto krokem došlo k přizpůsobení vizuální stránky společnosti současným trendům. Změnou prošel mimo jiné i tradiční symbol Škody okřídlený šíp, který reprezentuje firmu už téměř jedno století.

„Naše společnost přichází každý rok na trh s novými moderními výrobky, ať už se jedná o nízkopodlažní tramvaje, lokomotivu Emil Zátopek a další ekologicky šetrná vozidla třetího tisíciletí. V současnosti ale nestačí inovovat pouze výrobky, ruku v ruce s vývojem musí jít i design značky. Jsem přesvědčen, že nová identita pozitivně ovlivní vnímání naší firmy u veřejnosti i zákazníků a posune Škodovku k dalším obchodním úspěchům,“ říká generální ředitel společnosti Škoda Transportation Tomáš Ignačák.

Podoba nového loga i grafického stylu v sobě zahrnuje kvalitu a technickou přesnost, kterou už historicky vyjadřuje i tradiční okřídlený šíp, ale také dynamiku, inovace, ekologičnost a moderní trendy, prostřednictvím kterých se firma stále více prezentuje vůči svým zákazníkům. Hlavní změnou loga je barevné provedení symbolu a změna písma názvu „ŠKODA“. „Redesign značky se od původního loga liší jen v nepatrných detailech symbolu, viditelnější úpravou je plastičnost a s tím související světlý odstín modré a šedé. Změnila se také typografie,“ doplňuje Libor Jelínek, creative director agentury Dynamo design a hlavní autor nového loga plzeňské Škodovky. Jasně definovaná pravidla pro používání loga by měla také do budoucna zajistit jednotnou vizuální komunikaci všech dceřiných firem skupiny Škoda Transportation směrem k veřejnosti.

Firma bude nové logo a grafickou „identitu“ implementovat do svých materiálů postupně. Nejprve změnu zaznamenal web společnosti (www.skoda.cz) a některé elektronické dokumenty a dále přijdou na řadu i tištěné prezentační materiály a výrobky.

Historie značky
• Úřad pro zápis známek a vzorků zaregistroval ochrannou známku 15. prosince 1923 v osm hodin ráno.
• Kdo byl tvůrcem, není jisté, nejsou totiž k dispozici dobové dokumenty – v dubnu roku 1945 totiž při bombardování Plzně za 2. světové války shořel škodovácký archiv a s ním i záznamy o autorství značky.
• Proces vzniku je možné datovat do počátku dvacátých let, do období po první světové válce, kdy se ukázala nutnost vytvořit grafický symbol podniku, který by byl používán jak k označení výrobků, tak jako propagační prostředek.
• Na základě výsledků soutěže byly uznány dvě varianty loga. Prvním provedením byl okřídlený šíp s pětipérovým stylizovaným křídlem v kruhu se slovem ŠKODA a druhým bylo křídlo se třemi péry opět v kruhu a se šípem směřujícím vpravo. První, pětipérová verze se používala více jen do roku 1925, pak už se vyskytovala ojediněle, až se přestala používat vůbec.
• V roce 1937 byl k logu připojen text ŠKODA a s drobnými úpravami se používal dodnes. Dlouhá doba používání z loga udělala symbol, který je univerzálně rozpoznatelný a zejména v České republice se stal synonymem kvalitních dopravních prostředků.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 13.01.2015 06:23 384 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
9 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
357 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
127 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Zoznam členov
v PHP-Fusion 9
356 3 RobiNN
11-02-2019 23:05
Fórum - nové vlákno
v Administrace obsahu
164 1 RobiNN
11-02-2019 23:00
Panely
v PHP-Fusion 9
286 6 RobiNN
10-02-2019 20:27
Tvorba obsahu - Vlastní stránka
v PHP-Fusion 9
405 8 RobiNN
10-02-2019 20:23