PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Ohlédnutí za ČEZ Jizerská 50 očima Ondřeje Šucha

Skupina ČEZ byla o minulém víkendu generálním partnerem 48. ročníku ČEZ Jizerská 50. Přinášíme vám netradiční ohlédnutí za závodem očima účastníka, manažera Nadace ČEZ Ondřeje Šucha, doplněné o zajímavou statistiku.


Skupina ČEZ byla o minulém víkendu generálním partnerem 48. ročníku ČEZ Jizerská 50. Přinášíme vám netradiční ohlédnutí za závodem očima účastníka, manažera Nadace ČEZ Ondřeje Šucha, doplněné o zajímavou statistiku.

Je pátek ráno. V bedřichovském areálu leze rtuť teploměru k jedenácti stupňům, cesty sněhem se mění v řeky. 6544 běžců je přihlášeno, o skutečné účasti zjevně rozhodne počasí. Meteorologové se trumfovali s přesností, takže jen do sobotní půlnoci se tu má vystřídat 15 nad nulou, pět pod nulou, vichřice, bezvětří, déšť, sníh a mlha. Příjemné dopoledne.

Střih, sobota, tři hodiny odpoledne. Startuje doprovodný běh firemních štafet, mj. s účastí týmů ČEZ i Nadace ČEZ. Osm hrdinů, z nichž přibližně pro sedm z nich představuje tříkilometrový okruh vrchol jejich sil, se vydává na trať a stovky lidí okolo trati nadšeně povzbuzují každého.

"Nepadéééj, jééééď!"
Všudypřítomný břečkoidní kdysi-sníh překryly stezky z palet, místem se brodí tři tisíce lidí, Energy zóna přetéká odpočívajícími návštěvníky i adrenalinovými dětmi a padají sázky, zda se velká padesátka pojede zítra na ledu či na jehličí. Nálada neklesá, ale slunce ano. Pořád mě překvapuje, jak široká akce ta slavná padesátka je: kromě skalních adrenalinistů, kteří by se převlékli za bičem a proteinové tyčinky přehazují lopatou, se tu pohybuje mnoho rodin s dětmi, a všude desítky rekreačních běžkařů, kteří prostě přišli jen fandit. Rozdáváme čaj, stohy fandítek a obdivujíce maminky, brodící se rybníky k trati, jdeme taky fandit.

Sázka Nadace ČEZ, která pomůže sportovnímu klubu Jedlička Liberec
Nadace ČEZ uzavřela totiž výbornou sázku s týmem pořadatelů z agentury Raul - který z týmů doběhne firemní štafetu v horším čase, věnuje 15 tisíc korun sportovnímu klubu Jedlička Liberec, který se zabývá sportem handicapovaných dětí. Boj byl lítý, nicméně výsledné pěkné 37. místo pro Nadaci ČEZ bylo přece jen poněkud za 28. Raulem. No budiž, šek je připraven. Na poslední chvíli zkoušíme nový nápad: peníze už má jistě připravena i druhá strana, tak proč je nespojit? Dohoda vyšla a za chvíli na pódiu před natěšeným publikem už překvapené trenérce Michaela Mádlové z Jedličky oznamujeme, že dostane rovných 30 tisíc. Použijí je na nákup sportovních pomůcek pro děti z Jedličkova ústavu v Liberci.

Roli "early afterparty" přebírá Liberec, kde na náměstí Dr. Beneše začíná ČEZ Energy fest a koncert Horkýže Slíže. Vstup zdarma a spousta energie přitáhly přes 4,5 tisíce zábavychtivých, pročež se sobotní program mnohých protáhl do neděle.

Hlavní závod
Na štábu závodu se o půlnoci nekřepčí, ale s obavou sleduje teploměr a čeká se na zprávy z kontroly z trati. Naštěstí nemrzne, ale kvůli oblevě padá rozhodnutí o zkrácení: pojede se "Jizerská 45,5", odtátá a vydřená místa za Hřebínkem nelze rychle opravit. Takže start, pochopitelně po etapách. Pohled na více než čtyři tisíce odvážlivců bere dech v reálu i v televizi, obligátní kamery na skútrech doplňují drony, co do krajiny se Vasaloppet může jít schovat. Laika nejvíc zaráží úsměv Eide Pedersena, který proráží cílovou pásku s velmi neseverským úsměvem a v takové pohodě, jako by sešel z patra do přízemí k nedělní snídani.
Neděle odpoledne: Ve chvíli, kdy areál opouští poslední přenosový vůz a poslední mazači balí stany, to konečně přijde. Jsou tři stupně pod nulou a na celé Jizerky začíná padat krásný, ukázkový prašan.
48. ročník ČEZ Jizerské padesátky je doběhnut, díky všem, kteří se podíleli.

Netradiční statistika:
ČEZ Jizerská 50 4623 přihlášených běžců
Jizerská 25 1012
Bedřichovská 30 476
Mini Jizerská 200
Jizerská firemní RAUL 184
Návštěvníků ČEZ Energy zóny 5000
Soutěž Oranžový čtyřboj 845 lidí, včetně dětí
Návštěvníků ČEZ Energy festu 4500
Rozdáno čaje 392 litrů
Rozdáno peněz: 30 000 Kč pro SK Jedlička Liberec
Nejlepší Čech Stanislav Řezáč, 7.místo (před ním samí Norové)
Nejlepší Češka Kateřina Smutná, vítězka mezi ženami, majitelka rakouského pasu, ale doma, podle svých slov, v Jablonci.
Největší pecka fotostěna "Vyfoťte se na K2 s Radkem Jarošem", u které se fotí živý Radek JarošPřipravil: rjancar
PC-politika.cz19.01.2015 07:25 356 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
97 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
47 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
97 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
189 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
170 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
242 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)