PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Společnost REDSIDE je novým správcem fondu kvalifikovaných investorů NGEF

Speciální fond kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy, otevřený podílový fond (NGEF), vstoupil do nového roku s novým správcem. Tím je investiční společnost REDSIDE, patřící do skupiny ASB. Fond se orientuje na investice do energetiky s primárním důrazem na obnovitelné zdroje a energetické využití odpadu.


Speciální fond kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy, otevřený podílový fond (NGEF), vstoupil do nového roku s novým správcem. Tím je investiční společnost REDSIDE, patřící do skupiny ASB. Fond se orientuje na investice do energetiky s primárním důrazem na obnovitelné zdroje a energetické využití odpadu.

Fond, založený finanční skupinou Arca Capital, má konzervativní strategii s cílem přinášet investorům dlouhodobý stabilní výnos a vyšší likviditu. NGEF je určený jak pro institucionální, tak pro individuální investory, přičemž minimální výše investice pro individuální investory činí ekvivalent 125 000 EUR. Fondy kvalifikovaných investorů, jako relativně nový segment investičních fondů, mají z hlediska objemu stále rostoucí trend.

„Těžištěm práce naší společnosti je zejména profesionální správa fondů kvalifikovaných investorů, která v sobě zahrnuje jak vytváření samotných fondových struktur, tak jejich následné obhospodařování a administraci, a to včetně strukturování investic. V tomto směru velmi úzce spolupracujeme s investiční skupinou Arca Capital profilující se dlouhodobě na trhu v oblastech, které jsou klíčové z hlediska dlouhodobé strategie fondu, tedy private equity se zaměřením na venture kapitál,“ uvedl Rudolf Vřešťál, správce fondu ze společnosti REDSIDE s tím, že využili nabídky finanční skupiny k převzetí již licencovaného investičního fondu. „Poskytujeme služby v regionu střední a východní Evropy významným hráčům v oblasti fondového byznysu a troufám si tvrdit, že máme poměrně ojedinělou zkušenost se správou investic zahraničních investorů,“ dodal důvody úspěšného převzetí Rudolf Vřešťál, správce fondu ze společnosti REDSIDE.

Zakladatelé fondu kvalifikovaných investorů věří v úspěch fondu pod taktovkou nového správce. „Nový správce fondu má za úkol věnovat maximální pozornost a úsilí rozvoji a pokračovat ve zvyšování hodnoty aktiv NOVA Green Energy, otevřeného podílového fondu. Věříme, že svou roli úspěšně zvládne,“ řekl Rastislav Velič, partner finanční skupiny Arca Capital, který je od roku 2013 členem investičního výboru fondu NGEF s tím, že pro srovnání například fond Arca Capital CEE získal široké spektrum investorů, kteří hledali alternativní a nové formy zhodnocení svých finančních prostředků a za pět let fungování zhodnotil prostředky investorů o 30,88 %.

„Takový výsledek je zajímavý hlavně v období přetrvávající ekonomické recese, kdy mají investoři a majitelé volných finančních prostředků čím dál větší problémy s ochranou svých finančních aktiv například před inflačním znehodnocením,“ okomentoval Juraj Dvořák, předseda investiční komise fondu NGEF.

Správce i zástupci investičního týmu předpokládají další úspěch fondu. Jeho vysoké zhodnocení dosahující 7 % je výsledkem konzervativní, ale zodpovědné investiční strategie a přísně úsporného řízení nákladů. Celková výkonnost fondu je postavena na bázi zhodnocení podílových listů, prostřednictvím inkasa výnosů z projektů zaměřených na obnovitelné zdroje energie. V prosinci 2014 byla velikost fondu 32,7 mil. EUR.Připravil: rjancar
PC-politika.cz27.01.2015 07:10 297 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
69 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
88 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
170 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
150 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
221 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
163 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
210 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 17 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)