PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Wi-Fi připojení od trávníku po šatny

Sledovat výsledky dalších zápasů, dívat se na videa, číst si týmové novinky a vše sdílet na sociálních sítích se svými přáteli - to vše ze stadionu, kde je s vámi dalších několik tisíc fanoušků. Na belgickém fotbalovém stadionu týmu FC Bruggy je to realita. Fanoušci tak mohou mít podobné množství doplňujících informací, které jim nabízí třeba televizní přenos, ale zároveň budou v centru dění na stadionu.Sledovat výsledky dalších zápasů, dívat se na videa, číst si týmové novinky a vše sdílet na sociálních sítích se svými přáteli - to vše ze stadionu, kde je s vámi dalších několik tisíc fanoušků. Na belgickém fotbalovém stadionu týmu FC Bruggy je to realita. Fanoušci tak mohou mít podobné množství doplňujících informací, které jim nabízí třeba televizní přenos, ale zároveň budou v centru dění na stadionu.

Na větších akcích jako jsou sportovní utkání nebo koncerty, kde je na jednom místě několik tisíc lidí, si často nepošlete ani SMS, natož aby tam fungoval použitelný mobilní internet. Fanoušci belgického fotbalového klubu FC Bruggy tento problém již neřeší. Díky fungujícímu připojení tak mají k dispozici například všechny statistiky ze zápasu, jako kdyby seděli u televizního přenosu. Kromě toho mohou pohodlně přímo ze stadionu sdílet fotografie, videa a další multimediální obsah se svými přáteli. Fanoušci na stadionu tak mohou spojit dosud nespojitelné. Užít si atmosféru stadionu, a přitom mít k dispozici doplňující informace, jako kdyby zápas sledovali v televizi.

Domácí hřiště Jan Breydel Stadion je totiž kompletně pokryto Wi-Fi sítí. Díky spolupráci belgické telekomunikační firmy Proximus a společnosti Cisco tak byla vytvořen první aréna odpovídající konceptu Connected Stadium v nejvyšší belgické lize. Architektura sítě wi-fi byla navržena tak, aby tisíce fanoušků mohly mít současně přístup k internetu ze svých mobilních zařízení, ať již jde o tablety, chytré telefony nebo třeba notebooky. Wi-Fi připojení pokrývá celý stadion od restaurací, přes tiskové středisko až po šatny. Jednotlivé přístupové body a infrastrukturní prvky jsou rozmístěny tak, aby byla pro každý sektor zajištěna dostatečná kapacita bez interferencí.

Klub má nyní novou optickou síť, ke které připojili Cisco Connected Stadium Wi-Fi se 400 bezdrátovými přístupovými body, bezhotovostními platebními terminály a bezpečnostními kamerami. Jde o na klíč vytvořenou kombinaci bezdrátových technologií společnosti Cisco, specializovaného softwaru a profesionálních služeb optimalizovaných pro stadiony a arény, kde se koncentruje velké množství lidí. Sportovním klubům a provozovatelům zábavních akcí se tak otevírá skvělá příležitost, jak přilákat více fanoušků a tím si zajistit i vyšší tržby. V dnešní době totiž málokdo opouští svůj byt bez chytrého telefonu a mobilní aplikace se pomalu stávají standardem stejně, jako jsou dnes třeba firemní webové stránky. Do budoucna budou moci fanoušci sledovat i speciální multimediální obsah, který bude dostupný jen na stadionech. Uvidí tak například opakované záběry, aktuální statistiky o hře a tak podobně.

Potvrzuje to i výzkum společnosti Cisco, podle kterého si více jak dvě třetiny fanoušků s sebou na stadion nezapomenou vzít i svůj smartphone. A operátor Proximus přiznává, že provoz mobilní datové sítě se v průběhu posledních tří let zvýšil třináctkrát. Uživatelé mobilního internetu jsou stále náročnější, zvláště co se rychlosti týče. Podle studie patří mobilní internet v Belgii mezi deset nejrychlejších na světě. Jak z vlastní zkušenosti mnozí z nás vědí, na internet v kapse se zvyká až příliš snadno, a proto není divu, že poptávka po spolehlivém připojení stále rostla. To vedlo tým FC Bruggy také k vydání aplikace, díky které mohou fanoušci sledovat výsledky dalších zápasů, sledovat videa nebo si číst týmové novinky.

Podobný úspěch zaznamenali i v Nebrasce na Memorial Stadium, kde se během fotbalové sezóny připojilo do bezdrátové sítě na stadionu více než 150 000 zařízení fanoušků. Ti skrze aplikaci dostávali přístup k podrobným informacím o zápasu, exkluzivní videa a soupisky dostupné jen v rámci stadionu, statistiky, hráčské profily a mapky s rozmístěním stánků a restaurací.Připravil: rjancar
PC-politika.cz13.02.2015 07:21 413 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
69 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
88 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
170 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
151 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
221 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
163 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Vzhled [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
210 2 RobiNN
05-09-2018 14:57
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 17 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)