PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Prověřovací a taktická cvičení jsou nedílnou součástí služby elektrárenských hasičů

Profesionální hasiči z Elektrárny Mělník absolvovali během loňského roku 193 výjezdů. V rámci Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje (IZS) zasahovali třikrát. Ve všech případech se jednalo o zásahy u požárů v okolí elektrárny, dvakrát o černé skládky a jednou o lesní porost.


Profesionální hasiči z Elektrárny Mělník absolvovali během loňského roku 193 výjezdů. V rámci Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje (IZS) zasahovali třikrát. Ve všech případech se jednalo o zásahy u požárů v okolí elektrárny, dvakrát o černé skládky a jednou o lesní porost.

„Vyjížděli jsme tak k bývalé ubytovně Armabetonu, kde hořel odpad u lesa. Na bývalém vojenském cvičišti pak hořely pneumatiky a do třetice lesní porost u Bechlína,“ říká Karel Suchánek, velitel Pobočné stanice požární ochrany Elektrárny Mělník, která je součástí HZS ČEZ, a.s., KE. Jak dodal, hasiči museli dvakrát zasahovat i na domácí půdě, když v březnu vlivem technické závady na instalaci došlo k požáru nádrže odkalení kompresoru v absorbéru Elektrárny Mělník III. Následně pak ještě v září, kdy jiná technická závada zapříčinila požár práškovodu v Elektrárně Mělník II. „Oba požáry se podařilo rychle lokalizovat a zlikvidovat. Oba se obešly bez zranění osob a ve druhém případě dokonce i s nulovou škodou,“ konstatoval velitel hasičů.

Technickou a technologickou pomoc poskytovali elektrárenští hasiči ve 34 případech. Takzvaných ostatních zásahů absolvovali 136. „Kromě planých poplachů, různých kontrol protipožárních opatření a podobně jsme museli několikrát likvidovat následky prudkých lijáků odčerpáváním vody ze zaplavených prostor. Patří sem i různá preventivní měření, zda někde neunikají škodlivé a toxické látky do ovzduší, případně schlazení záparu paliva při odstavení výrobního bloku,“ uvedl namátkou Karel Suchánek s tím, že asistencí a dohledů nad prací s otevřeným ohněm bylo za celý rok osm. Předzdravotní pomoc poskytovali elektrárenští hasiči v deseti případech, vesměs se jednalo o náhlé nevolnosti na pracovišti.

Nedílnou součástí pracovních povinností hasičů byla i řada prověřovacích cvičení. Většina z nich se námětově pořád opakuje, neboť se jedná o zabezpečení stěžejní technologie nezbytné pro chod elektráren či prověření rychlosti a dojezdnosti na nejrůznější místa ve všech třech elektrárnách, z nichž je vlastně Elektrárna Mělník složena tak, jak šel čas výstavby jednotlivých výrobních bloků.

„Absolvovali jsme i jedno taktické cvičení v součinnosti s Integrovaným záchranným systémem, včetně havarijního štábu elektrárny. Likvidovali jsme tak pomyslný únik oleje ze strojovny a zároveň řešili při tom vzniklý úraz zaměstnance. Ostatní taktická cvičení proběhla v součinnosti jednotky a požární hlídky, případně dalších zaměstnanců. Jednalo se o simulovaný požár rozvodny a také kabelového prostoru. Jindy jakoby nebezpečný požár vznikl ve skladu technických plynů, kde se vznítila i tlaková lahev. Samozřejmě vždy byla vybrána jiná lokalita tak, abychom si ověřili účinnost našeho zásahu ve všech třech elektrárnách. Všechna cvičení pro nás dopadla dobře, i když jako se říká, pořád je co zlepšovat a zdokonalovat,“ uzavřel velitel elektrárenských hasičů.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky
v Bugy a chyby
336 23 Balin50
17-08-2018 15:23
Upgrade 17.3.2018 - AdminLTE
v PHP-Fusion 9.0.3
25 2 Kvido
17-08-2018 13:54
Administracia
v Administrace uživatelů
58 3 RobiNN
17-08-2018 11:43
bugy v 9.0 - 27.4. 2017 (up...
v PHP-Fusion 9.0
409 26 RobiNN
17-08-2018 11:37
tabulka pre mobilnu verziu
v Pomoc
60 2 jany
14-08-2018 14:40
odstranenie panelov [Vyřeše...
v PHP-Fusion 9.0.3
373 16 jany
14-08-2018 13:51
cukanie menu [Vyřešeno]
v Infuze, panely, vzhledy
270 28 Kvido
14-08-2018 04:50