PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Plzeňská Škodovka zakončila dodávku tramvají pro město Miskolc

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila projekt dodávky tramvají pro město Miskolc. Škoda Transportation v minulých dnech předala tamnímu dopravnímu podniku poslední ze série 31 moderních vozidel ForCity Classic.

Plzeňská Škodovka úspěšně zakončila projekt dodávky tramvají pro město Miskolc. Škoda Transportation v minulých dnech předala tamnímu dopravnímu podniku poslední ze série 31 moderních vozidel ForCity Classic.

„Dodávku jsme splnili v termínu, část tramvají jsme během projektu dodali dokonce v předstihu oproti stanoveným podmínkám. Cestující se mohli poprvé našimi tramvajemi svézt před více než rokem, v lednu roku 2014, kdy v ulicích maďarského města začalo sloužit první nové vozidlo. Aktuálně již dopravce provozuje většinu z dodaných tramvají, ty poslední se v nejbližší době dostanou do ostrého provozu,“ uvedl manažer projektu Václav Trkovský ze Škody Transportation. Podle něj má Škodovka na své tramvaje pozitivní reference - zákazník ocenil nejen včasnost dodávek, technickou úroveň vozidel, ale například i nízké náklady na spotřebu elektrické energie.

„Kontrakt na dodávku jednatřiceti nízkopodlažních tramvají za téměř dvě miliardy korun byl uzavřen na začátku roku 2012. Zahrnuje také opci na desetiletý full-servis za 175 milionů. Kromě moderních tramvají pro Miskolc, jsme loni v konsorciu s polskou firmou Solaris uzavřeli kontrakt na až 108 trolejbusů do Budapešti za 1,7 miliardy korun. Trolejbusy jsme dodali také do Debrecínu nebo Szegedu a v Budapešti jsme se rovněž podíleli na dodávce metra. V posledních letech jsme tedy v Maďarsku velice úspěšní. Celková hodnota uzavřených kontraktů v této zemi přesahuje pět miliard a i do budoucnosti zde je velký potenciál pro naše produkty,“ říká Zdeněk Majer, viceprezident pro obchod společnosti Škoda Transportation.

Tramvaje ForCity Classic absolvovaly během ročního působení náročné klimatické podmínky. Přes léto panují v maďarském městě teploty přes 40 stupňů. „Cestující přivítali vysoký komfort tramvají včetně klimatizace,“ popisuje zkušenosti z provozu Václav Trkovský. Nyní prochází tramvaje ostrou zkouškou své první zimy.

„Škoda Transportation bude v Miskolci zajišťovat rovněž full servis svých vozidel. Technická péče o tramvaje je tedy plně v naší kompetenci,“ doplňuje Trkovský. Díky dodávce škodováckých vozidel je vozový park tramvají Miskolce v současné době asi nejmodernější v Maďarsku. Flotila nových vozidel totiž nahradila drtivou většinu několik desítek let starých tramvají, které dosud cestujícím sloužily.

Moderní plně nízkopodlažní tramvaj ForCity Classic Miskolc vychází z osvědčených konstrukčních řešení. Je obousměrná pětičlánková se třemi pevnými podvozky, z nichž dva krajní jsou hnané a prostřední běžný. S šířkou 2,65 metru je to nejširší vůz, který Škoda Transportation vyrobila. Při konstrukci vozidla výrobce byl kladen důraz na minimalizaci hmotnosti, instalaci úsporných agregátů a osvědčených komponent, s cílem minimalizovat provozní náklady vozidla. Do tramvaje se vejde více než 300 cestujících, kteří se mohou těšit na klimatizovaný vůz a moderní informační systém včetně LCD obrazovek. Samozřejmostí je i dostatek prostoru pro kočárky a osoby se sníženou pohyblivostí.Kromě technologických výhod nabízí tramvaj i zajímavý moderní design. Barevný motiv zelených květin na bílém podkladu vybírali v anketě obyvatelé Miskolce.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz27.02.2015 08:28 419 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
FAQ chyba
v Administrace obsahu
3 0 Balin50
22-09-2018 22:15
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
72 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
89 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
171 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
152 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
223 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 18 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)