PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
GitHub
Přidejte kódy
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Technologie

Nové materiály ve vybavení pro outdorové sporty

Venkovní sporty v Evropě získávají stále větší popularitu. Stále více lidí se věnuje běhu, cyklistice a vodním sportům a právě u těchto sportů se v roce 2015 i následujících letech očekává nejrychlejší růst. S ohledem na tento trend hledají designéři sportovního vybavení možnosti využití inovativních materiálů, jako je například ARPRO® – lehký materiál z nabídky společnosti JSP – který již našel uplatnění při výrobě sportovního vybavení, jaké bude vyhovovat i budoucím nárokům.

Venkovní sporty v Evropě získávají stále větší popularitu. Stále více lidí se věnuje běhu, cyklistice a vodním sportům a právě u těchto sportů se v roce 2015 i následujících letech očekává nejrychlejší růst. S ohledem na tento trend hledají designéři sportovního vybavení možnosti využití inovativních materiálů, jako je například ARPRO® – lehký materiál z nabídky společnosti JSP – který již našel uplatnění při výrobě sportovního vybavení, jaké bude vyhovovat i budoucím nárokům.

Jiří Slezák, obchodní manažer pro evropský trh, k tomu uvedl: „Jedním z hlavních trendů, které v roce 2015 můžeme očekávat, je využívání inteligentních technologií při vývoji a výrobě sportovního vybavení. Funkčnost je při vývoji budoucích modelů venkovního sportovního vybavení jedním z klíčových aspektů. A vysoce funkční sportovní výrobky vycházejí z kvalitních materiálů a technických zdokonalení.“

S materiálem ARPRO® se počítá při vývoji širokého spektra venkovních sportovních pomůcek špičkové technologické úrovně, které nabízejí řadu předností. Lehký a pevný materiál ARPRO® nabízí dynamické řešení designérům, kteří chtějí sportovní vybavení navrhovat bez tradičních omezení. Při nízké hmotnosti je velmi pevný. Zároveň je velice odolný a lze jej lisovat do neomezeného množství tvarů a podob. Designérům proto umožňuje zvolit při navrhování nového sportovního vybavení ambicióznější přístup.

Skládací přilba
Cyklistika je venkovní sport, jehož obliba poslední dobou velmi vzrostla, ačkoliv v Evropě byla díky masové popularitě slavných závodů, jako Tour de France nebo Giro d’Italia, oblíbená vždy. Do tohoto trendu zapadá nový sortiment elegantních cyklistických přileb CLOSCA, které jsou díky technologii ARPRO® lehké a kompaktní.

Tyto novátorské cyklistické přilby lze díky unikátní konstrukci a materiálu ARPRO® snadno složit tak, že zabírají méně než polovinu původních rozměrů. Materiál ARPRO® byl vybrán proto, že opakovaně odolává nárazům, a poskytuje tak uživateli optimální ochranu při jízdě.

Josele Artal ze společnosti CLOSCA říká: „Naše přilba přináší revoluční koncepci ochrany cyklistů v městském provozu, jak jsme ji znali do dnešního dne. Je to vysoce funkční a zároveň mobilní řešení, které cyklistům usnadňuje rozhodnutí používat při jízdě na kole přilbu. Nyní se chystáme
rozšířit spolupráci s oděvními značkami, módními návrháři a společnostmi, které propagují iniciativu‚ do práce na kole‘ a v brzké době na trh uvedeme několik zakázkových provedení.“

Vzhůru na sjezdovky
Materiál ARPRO® zdokonalil lyžařské boty Salomon, které jsou nyní lehčí, pohodlnější, lépe izolují a zároveň lépe přilnou k noze. O 15 % nižší hmotnost a o 30 % účinnější izolace – to jsou výsledky partnerství se společností Salomon, které prokazují všestrannost materiálu ARPRO®, v tomto případě i pro zimní sporty.

Podešev z materiálu ARPRO® zároveň umožňuje dokonalé přizpůsobení boty různým velikostem a tvarům nohy, což je u lyžařské obuvi nezbytné a tato vlastnost je v roce 2015 považována za klíčovou. Společnost Salomon zvolila materiál ARPRO poté, co jej s úspěchem použila u sortimentu ochranných přileb, kde se opět prokázala jeho schopnost opakovaně odolávat nárazům.

Paul-Eric Chamay ze společnosti Salomon říká: „Technologii ARPRO® jsme poprvé uplatnili u našich přileb. Zvýšila se tak jejich odolnost vůči nárazu při zachování nízké hmotnosti. V lyžařských botách však tento materiál na naše zákazníky působí jako zjevení. Je to vynikající řešení, které budeme v našich výrobcích nadále používat, aby byly stále inovativní a poskytovaly zákazníkům to, co potřebují k lepším zážitkům z lyžování“.

Budoucnost sportovního vybavení
Nové využití pro sportovní vybavení nachází materiál ARPRO® i v roce 2015, tentokrát v podobě lehkého surfového prkna, které bude představeno v Jihoafrické republice. Materiál ARPRO zaručuje robustní konstrukci, která odolává náročným podmínkám na moři.

Materiálová technologie, kterou ARPRO® nabízí, umožňuje designérům uskutečnit ambiciózní řešení. Sportovní nadšenci tak mohou očekávat skutečně inovativní produkty s jedinečnými vlastnostmi, které odrážejí změny a současné pojetí sportů.

Paul Compton, prezident a CEO společnosti JSP pro Evropu, Blízký východ a Afriku vysvětluje: „ARPRO® je úžasně všestranný materiál, který může v budoucnosti přispět k transformaci sportovního vybavení, jak prokázala různá uplatnění ve sportovním průmyslu. Je skvělé, že tento materiál nachází využití u aplikací, které přispívají k aktivnímu pohybu lidí.

Očekává se, že trend rostoucí obliby sportování v přírodě bude nadále pokračovat a materiál ARPRO® přispěje k řešení nových trendů v oblasti sportovního vybavení. ARPRO je pevný a lehký materiál, který lze úspěšně využít u nových konstrukčních řešení, jež se přizpůsobují a rozvíjejí s potřebami výrobců sportovního vybavení a samotných sportovců“.


Připravil: rjancar
PC-politika.cz04.03.2015 09:02 257 0 komentářů 0 mimo 0 hodnocení

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
obrázky v news
v PHP - Fusion 9.0.3
9 0 Balin50
21-05-2018 12:12
Gist
v Administrace obsahu
58 2 Kvido
19-05-2018 07:12
Token
v PHP - Fusion 9.0.3
67 2 Balin50
18-05-2018 12:52
Chyba - DatabaseSetup.inc
v PHP - Fusion 9.0.3
57 3 RobiNN
17-05-2018 17:46
tagy vo fóre
v PHP - Fusion 9.0.3
48 0 Balin50
16-05-2018 19:42
Code v news [Vyřešeno]
v PHP - Fusion 9.0.3
87 5 RobiNN
16-05-2018 18:52