Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Zdraví, pohodlí a efektivita: ergonomické monitory AOC se zaměřují na jednotlivce

Většina lidí bere při výběru nového monitoru v úvahu až příliš málo faktorů. Ať je to jakkoli, nejnovější generace monitorů nabízí širokou řadu užitečných funkcí: chrání oči, záda i krk před poškozením a navíc přinášejí zcela nové vizuální zážitky. Kromě toho nová generace monitorů pomáhá zvyšovat produktivitu a pohodlí uživatele.


Většina lidí bere při výběru nového monitoru v úvahu až příliš málo faktorů. Ať je to jakkoli, nejnovější generace monitorů nabízí širokou řadu užitečných funkcí: chrání oči, záda i krk před poškozením a navíc přinášejí zcela nové vizuální zážitky. Kromě toho nová generace monitorů pomáhá zvyšovat produktivitu a pohodlí uživatele.

Ergonomie a zdraví
Zajištěním ergonomického vybavení na pracovištích mohou zaměstnavatelé pomoci svým zaměstnancům podávat ten nejlepší výkon. Některé ergonomické funkce si kladou za cíl maximalizovat produktivitu a chránit zdraví uživatele snižováním jeho únavy a nepohodlí. Proto mnoho monitorů značky AOC nabízí celou řadu takovýchto funkcí, mezi které patří i funkce pivot, která umožňuje otočit panel o 90°. Mít monitor v poloze na výšku zjednodušuje například editaci textu nebo tabulek, protože není třeba scrollovat.


Chcete-li získat správný úhel pro optimální sledování monitoru, je užitečné monitor natočit tak, aby pohled uživatele na povrch monitoru byl pokud možno kolmý. Pokud má obsah na obrazovce sledovat více lidí zároveň, lze pomocí správného natočení monitoru maximalizovat čitelnost pro všechny členy týmu.

Individuální výšková nastavitelnost až 130 mm je další užitečnou funkcí, která přispívá k maximálnímu komfortu a vyšší produktivitě uživatele. Nastavením výšky monitoru jej mohou uživatelé dokonale přizpůsobit své tělesné výšce, pracovní situaci nebo individuálním preferencím. Díky tomu lze předejít bolestem krku, zad a ramen nebo dalším zdravotním problémům.


Tyto ergonomické vlastnosti monitorů jsou praktické zejména ve sdílených pracovištích, kdy si každý uživatel může snadno přizpůsobit nastavení monitoru podle svých požadavků. Některé z těchto funkcí jsou navíc obzvláště užitečné při rychlých prezentacích před kolegy nebo doma při sdílení obsahu s rodinou a přáteli.

Vedle všech těchto výhod AOC integrovalo do dvou svých modelů (E2276VWM6 a E2476VWM6) další zdraví prospěšnou funkci: Anti-Blue Light. Tato technologie snižuje intenzitu škodlivého modrého světla, a tak předchází únavě očí.

Vylepšený zážitek ze sledování
Dnešní sofistikované monitory splňují také vysoké standardy profesionálů a náročných domácích uživatelů. S Ultra HD rozlišením (3840 x 2160), více než 8,29 milionu pixelů, nabízí čtyřikrát větší množství pixelů než Full HD panely. V důsledku toho 4K přináší uživatelům více opravdových detailů než kdy předtím.

Pro hladký obraz je stejně tak důležitá i doba odezvy monitoru. Čím je kratší, tím méně často se uživatelé setkají s pohybovou neostrostí, která může negativně ovlivnit jemné detaily obrazu. Monitory, jako je AOC U2868PQU, s ideální dobou odezvy méně než 5 ms jsou perfektní pro práci nebo pro sledování akčních scén a hraní her.

Větší plocha pro vyšší produktivitu
Editoři multimédií, analytici akcií nebo uživatelé, kteří využívají multitasking, si dobře uvědomují výhody monitorů s většími rozměry. Velikosti monitorů od 28“ zajišťují, že nekonečné scrollování nebo přepínání mezi různými okny, je minulostí.

Pro filmové a herní nadšence jsou výhody větších monitorů zřejmé. Za zmínku stojí funkce picture-in-picture (PIP) a picture-by-picture (PBP) i inovativní software Screen+, díky kterému lze obrazovku rozdělit až do čtyř panelů a sledovat obsah až ze čtyř zdrojů zároveň. To znamená, že čím je plocha panelu větší, tím více je vhodná pro multitasking. Jako příklad uveďme monitor, který kombinuje všechny výše uvedené vlastnosti – AOC U3477PQU. S 34“ obrazovkou je dosud největším modelem v rodině AOC.

„Často od našich zákazníků slýcháme, že plně ergonomická flexibilita, větší obrazovka a funkce podporující zdraví zraku přispívají ke skvělému zážitku ze sledování, zvyšují produktivitu a spokojenost zaměstnanců a snižují únavu a počet absencí způsobených nemocí. To však vyžaduje, aby si lidé uvědomili rozdíly mezi monitory. Jinak řečeno, investice do AOC monitorů s jejich velmi dobrým poměrem cena/výkon je investicí do kvality života na všech úrovních,“ říká Martin Hempl, Country manager monitorů AOC pro ČR a SR.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 14.03.2015 10:06 428 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
24 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
47 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
322 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
97 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
145 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4086 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
380 2 Balin50
10-03-2019 08:44