PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Platební terminály zvyšují restauracím tržby až o 30%

Umožnit hostům uhradit útratu platební kartou namísto bankovek se projeví nejen vyššími tržbami, ale také větší spokojeností vašich zákazníků. Nejnovější technologie nabízejí široký výběr mobilních platebních terminálů, které lze přinést až ke stolu nebo jej napojit na hotelový rezervační systém.


Umožnit hostům uhradit útratu platební kartou namísto bankovek se projeví nejen vyššími tržbami, ale také větší spokojeností vašich zákazníků. Nejnovější technologie nabízejí široký výběr mobilních platebních terminálů, které lze přinést až ke stolu nebo jej napojit na hotelový rezervační systém.

Podle statistik se majitelům provozoven, ve kterých je zaveden platební terminál, zvedají tržby až o 30 %. Platební karty totiž otevírají dveře k širší skupině zákazníků, ať už jsou to lidé s firemními platebními kartami, cizinci s minimem českých bankovek v peněžence nebo zkrátka lidé, kteří si nestihli vybrat hotovost z bankomatu. Při zavádění či výměně platebních terminálů je ale podle odborníků dobré myslet na moderní technologie. V mnoha restauracích je stále možné najít stacionární platební terminály, které posílají potřebné údaje bance pomocí pevné telefonní linky či internetu. Ty ale nejsou pro takovéto podniky příliš komfortní, jelikož host musí platit přímo u pokladny.

Ideální volbou jsou proto přenosné terminály využívající bezdrátovou komunikaci. Ty disponují pevnou základnou, která je připojena přes internet. Samotný platební terminál je přenosný a umožňuje přijímat platební karty v dosahu spojení mezi základnou a terminálem. „Mobilní platební terminál umožňuje zákazníkovi zaplatit komfortně přímo u stolu. Navíc s větším pocitem bezpečí, protože má kartu po celou dobu pod kontrolou a obsluha s ní nikam neodbíhá,“ popsala Lenka Bukalová ze společnosti SONET, která je předním dodavatelem platebních terminálů pro Českou republiku a Slovensko.

Aktuální novinkou, kterou Brněnská firma SONET uvádí na trh, je mobilní Wi-Fi platební terminál Spire SPw60 od společnosti Spire Payments. Terminál komunikuje s Wi-Fi přístupovým bodem (například Wi-Fi router, Access Point) a dovoluje zaplatit kartou v oblasti, která je pokryta signálem tohoto přístupového bodu. „V současné době jde o velmi poptávané platební řešení právě v oblasti pohostinství. Terminál samozřejmě splňuje veškeré nejnovější bezpečnostní standardy, takže i když jsou data přenášena bezdrátově, zákazník se nemusí bát jakéhokoliv zneužití,“ doplnila Lenka Bukalová. Samozřejmostí je také akceptace všech typů platebních karet, včetně čím dál oblíbenějších karet s bezkontaktní technologií.

Právě na bezkontaktní technologie, které umožňují částky do pěti set korun zaplatit pouze přiložením platební karty k terminálu bez zadávání pinu, kladou banky velký důraz. Česká republika je evropským lídrem v placení bezkontaktní kartou. Češi tak podle nejnovějších statistik společnosti Visa zaplatí měsíčně v průměru 3,3krát a mají rovněž největší útratu bezkontaktní kartou – zhruba 1 700 korun měsíčně. V České republice funguje již přes 57 000 bezkontaktních terminálů.

Platební část, která podléhá přísné bezpečnostní certifikaci u karetních asociací, je však jen jednou z mnoha možných aplikací platebního terminálu. Ty dnes fungují jako minipočítače, které si provozovatel může přizpůsobit na míru dle vlastních požadavků. Stejná „krabička“ tak může kromě placení sloužit i k celé řadě dalších funkcí. „Takto vznikají věrnostní systémy šité klientovi na míru, které mohou přilákat do restaurace či hotelu nové zákazníky. Platební terminál může být také propojený s hotelovým rezervačním systémem, takže informace o platbě je automaticky přenášena z rezervačního systému do terminálu, což eliminuje pravděpodobnost chyby,“ vysvětlila Lenka Bukalová.Připravil: rjancar
PC-politika.cz17.03.2015 07:11 342 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Zdielanie novinky na FB
v PHP-Fusion 9.0.3
173 6 Balin50
07-12-2018 17:27
XML Sitemap pro video
v Infuze, panely, vzhledy
591 15 zizub
02-12-2018 22:29
Novinky - posunutie pripnut...
v PHP-Fusion 9.0.3
89 1 RobiNN
02-12-2018 19:05
FormatFactory
v Pomoc
150 2 Kvido
01-12-2018 10:18
Administrácia
v PHP-Fusion 9.0.3
390 11 Balin50
13-11-2018 14:40
9.00.04
v Obecná diskuse
381 4 RobiNN
27-10-2018 12:55
Novinky - video
v Administrace obsahu
526 8 Kvido
18-10-2018 16:17
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
RobiNN
před 16 dny
mimir na tieto veci je tu fórum...
M
před 17 dny
PHP 9.0 jak aktivovat registrovaného uživatele ?
C
před 28 dny
ahoj
Nejčtenější novinky
Žádné novinky
Žádné novinky
Žádné novinky