Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Což takhle dát si Debian?

Což takhle dát si Debian?

Operační systém Linux, softwarový produkt, který založil Linus Torvalds a vyvíjí jej tisíce programátorů po celém světě, má řadu subsystémů. Vedle Ubuntu, o němž zde často píšeme, je to i Debian. range'>Svobodný operační systém Debian GNU/Linux, zkráceně Debian využívá jádro Linuxu. Také jeho základní nástroje, které tvoří operační systém pochází z projektu GNU; odtud názvy pro další svobodné nástroje GNU/Linux a GNU/Hurd (volně šiřitelné, které jsou všechny poskytovány zdarma. Nic vám tudíž nebrání si Debain nainstalovat také a objevovat krásu více než 37 500 předkompilovaných balíčků software pro rychlou instalaci.


Operační systém Linux, softwarový produkt, který založil Linus Torvalds a vyvíjí jej tisíce programátorů po celém světě, má řadu subsystémů. Vedle Ubuntu, o němž zde často píšeme, je to i Debain. range'>Svobodný operační systém Debian GNU/Linux, zkráceně Debian využívá jádro Linuxu. Také jeho základní nástroje, které tvoří operační systém pochází z projektu GNU; odtud názvy pro další svobodné nástroje GNU/Linux a GNU/Hurd (volně šiřitelné, které jsou všechny poskytovány zdarma. Nic vám tudíž nebrání si Debain nainstalovat také a objevovat krásu více než 37 500 předkompilovaných balíčků software pro rychlou instalaci.

Debian (vyslovuje se /ˈde.bi.ən/) založil v srpnu 1993 Ian Murdock společně s jeho ženou Debry. Šlo o zcela novou distribuci, která měla být otevřená, založená na Linuxu a GNU. Debian byl zamýšlen jako precizní a svědomitý celek a stejně tak je spravován a podporován. Debain začal rozvíjet malá, úzce propojená skupina hackerů svobodného softwaru, takže postupně vyrostl a stal se velkou, dobře zorganizovanou komunitou vývojářů a uživatelů.

Jaký hardware je podporován?

První a velkou výhodou je, že Debian pracuje téměř na všech osobních počítačích, včetně nejstarších modelů. Každé nové vydání Debianu podporuje větší množství počítačových architektur. Kompletní seznam těch, které jsou v současné době podporovány naleznete v dokumentaci k verzi stable ZDE. Uvidíte, že je podporován běžný hardware.

Instalace

Debian si jednoduše stáhnete a poté nainstalujete z Internetu. Můžete však zvolit rovněž instalaci Debianu z CD, která je k mání za cenu média. Informace k tomu jsou na webových stránkách o distribuci Debianu. Debain má rovněý svoji Technickou podporu. I specializované stránky Wiki Debianu, kde jsou řešení mnoha běžných problémů, návody, příručky, tipy a další dokumentace. Přeji hodně dobrých zážitku s tímto kvalitním operačním systémem.

Postup instalace

 • Nyní zásadní věc - po předchozí, již zastaré verzi - Debianu 6.0 Squeeze, je od roku 2013 k dispozici verze nová, a to: Debian 7.0 Wheezy
 • Každý, kdo pracuje s Linuxem ví, že musí používat psaní příkazů ve svém Terminálu, tedy pomocí kodérských příkazů. Takže - na začátku instalace běžte ve svém Linuxu/Ubuntu na cestu: /etc/apt/sources.list. Vyměňte slovo squeeze slovem wheezy. Jestliže ovšem používáte obecné označení stable, pak nemusíte měnit nic.
 • Nyní si stáhnětě z Internetu Debian 7.0 Wheezy.
 • Dále si obnovte informace o dostupných balíčcích zadáním:
  apt-get update
  
 • Nyní přichází na řadu vlastní akt instalace. Doporučená je minimální aktualizace systému. Důvod? Pro menší počet aktualizovaných balíčků a tím také menší pravděpodobnosti konfliktu balíčků. Takže do svého Terminálu napište:
  apt-get upgrade
  
 • V případě, že povolíte během instalace nainstalování nového balíčk: apt-listchanges, uvidíte informace o aktualizovaných balíčcích. Pokud byste chtěli ukončit informace o změnách, klikněte na klávesu „q“, takže poté bude pokračovat instalace dál.
 • Nakonec zbývá provést vlastní aktualizaci systému zadáním
  apt-get dist-upgrade
  

Aplikace:Debian 7.0 Wheezy
Výrobce: Debian.org
Home Page Debian.org
Download Debian/amd64/7.8.0
Operační systém Linux/Ubuntu...
Minimální konfigurace Pentium nebo AMD 32/64 1 GHz
Poslední aktualizace10. ledna 2015
Hodnocení: 9/10


 • Autor: Květoslav (Kvido) Vícha
 • PC-politika.cz
 • Obtížnost:
 • {lang: 'cs'}

Kvido 29.03.2015 00:03 1,304 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
 • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
9 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
37 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
311 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
81 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
132 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4070 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
366 2 Balin50
10-03-2019 08:44