Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Nový úsek metra V.A zrychlí dopravu na Letiště Václava Havla

V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra V.A, které je plánováno na 6. dubna 2015 od 15:00, dojde s platností od 7. dubna 2015 ke změnám v dopravě směrem na Letiště Václava Havla Praha (LVHP). Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společností ROPID zkrátí dobu cestování autobusovou linkou č. 119, která bude nově ukončena u stanice metra A Nádraží Veleslavín.


V souvislosti s otevřením čtyř nových stanic metra V.A, které je plánováno na 6. dubna 2015 od 15:00, dojde s platností od 7. dubna 2015 ke změnám v dopravě směrem na Letiště Václava Havla Praha (LVHP). Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci se společností ROPID zkrátí dobu cestování autobusovou linkou č. 119, která bude nově ukončena u stanice metra A Nádraží Veleslavín.

Jízdní doba linky autobusu č. 119, která každý den přepraví na Letiště Václava Havla a zpět více než 14 tisíc cestujících, bude nově zkrácena na 15 minut (ze současných 21 minut). Zkrácením trasy ke stanici metra Nádraží Veleslavín bude linka méně negativně ovlivňována dopravním zatížením Evropské ulice. Spolu s otevřením nového úseku metra V.A také budou ve vybraných obdobích zkráceny intervaly na 5 až 6 minut ve špičce a na 7 až 8 minut o víkendech. Provoz bude organizován dle 2 základních rozsahů – letní a zimní provoz, vypouští se „polosezónní“ provoz. Nově bude také většina zastávek na lince č. 119 na znamení, což výrazně přispěje k plynulosti jízdy. Veškeré spoje na lince navíc budou zajišťovat nízkopodlažní autobusy.

„Zrychlení dopravy na Letiště Václava Havla je dlouhodobou prioritou hl. města Prahy. Nově se cestující dostanou z letiště do centra Prahy v kratším čase a díky zkrácení jízdy autobusem i pohodlněji. Na každý spoj metra A (mimo špičku) bude nově navazovat minimálně jeden autobus na letiště,“ uvedl Petr Dolínek, radní pro dopravu hl. m. Prahy.

„Chceme, aby Letiště Václava Havla bylo u nás i ve světě známé tím, že má rychlé a levné spojení s centrem do 30 minut. Jsme rádi, že nový úsek metra a návazné změny v autobusové dopravě přispějí ke zrychlení dopravy, kterou využívá celá třetina našich cestujících. Zároveň jsme se rozhodli k této změně také sami aktivně přispět. Proto počínaje 8. dubnem bude cestujícím u stanice metra Nádraží Veleslavín k dispozici naše asistenční služba, která jim bude pomáhat se zavazadly a směrovat je k zastávce autobusové lince č. 119,“ doplnil Václav Řehoř, předseda představenstva Českého aeroholdingu a upřesnil: „Zároveň jsme navrhli a se zástupci Dopravního podniku a Rencar jednáme o modernější verzi linky č. 119.“

I po otevření nového úseku metra A bude možné nadále využít k přepravě na letiště linku č. 100 ze stanice metra B Zličín (16 minut) a nově také linku č. 191 ze stanice metra A Petřiny (24 minut) nebo stanice metra B Anděl (48 minut). V provozu zůstane také speciální linka AE (Airport Express), vedoucí k pražskému Hlavnímu nádraží. V nočních hodinách bude dopravu na LVHP zajišťovat autobusová linka č. 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I.P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).

DPP spolu se zprovozněním nového úseku metra přeznačuje mapy, schémata a další součástí dopravního informačního systému ve stanicích a vozidlech MHD. O změně dopravy na LVHP budou cestující kromě těchto materiálů informovat také velkoformátové cedule ve dvou jazykových mutacích, umístěné ve stanici metra A Dejvická a na místě původní zastávky linky č. 119.

„Otevření čtyř nových stanic metra A znamená pro cestující a návštěvníky Prahy zejména zkvalitnění dopravy na severozápadě města, zrychlení a zkvalitnění dopravy na největší tuzemské letiště. Pro nás je to další krok k rozšíření a zkvalitnění sítě veřejné dopravy. Chápeme zároveň, že půjde o změnu v dopravě a bude potřeba, aby cestující měli veškeré informace. V prvních dnech po otevření tak budou na nových stanicích připraveni informátoři Dopravního podniku, kteří ochotně cestujícím poradí s dopravním spojením. Dopravní podnik zároveň vyměňuje grafiku informačního systému. Připravujeme také řadu informačních materiálů, kde bude změna dopravy na letiště vyznačena. Vznikne i speciální cizojazyčný propagační leták věnovaný změnám přepravy na letiště,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, předseda představenstva a generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy.

DPP také nově umístí na seznamy stanic na lince metra A piktogram letadla k nové stanici Nádraží Veleslavín. Cestující budou za stanicí metra A Bořislavka upozorněni na přestup na autobus linky č. 119. DPP bude o změnách v dopravě informovat cestující na svých internetových stránkách www.dpp.cz. Na své webové stránky www.prg.aero zařadí informace pro pasažéry i Letiště Praha.

Přehled autobusových spojů na LVHP (od 7. 4. 2015):
• Linka č. 119 bude zkrácena do nové stanice metra A Nádraží Veleslavín.
• Linka č. 100 bude pokračovat na své stávající trase od stanice metra B Zličín.
• Speciální linka AE bude pokračovat na své stávající trase z Hlavního nádraží.
• Nově bude zavedena linka č. 191, jejíž trasa povede přes stanice metra A Petřiny a metra B Anděl.
• V nočních hodinách bude dopravu na LVHP zajišťovat autobusová linka č. 510 (trasa Na Beránku – Kačerov – I. P. Pavlova – Petřiny – Divoká Šárka – Letiště).
• Linka č. 179 již nebude ve své nové trase vedena na LVHP a v původní trase ji nahradí linka č. 191.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 30.03.2015 05:14 501 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Lost password
v Administrace uživatelů
86 7 Balin50
25-03-2019 19:52
Banner
v Administrace obsahu
101 2 Balin50
25-03-2019 17:42
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
113 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
398 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
169 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
215 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4182 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Nejčtenější novinky