PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Dokončete úkoly společně; na mobilu, tabletu či počítači

K tomu, abyste se mohli setkat se svým týmem, nemusíte být nutně v kanceláři. Společnost Cisco představuje službu Cisco Spark pro efektivní virtuální týmovou spolupráci, komunikaci a bezpečné sdílení dokumentů. Loni představená aplikace Project Squared tak dostává komerční podobu. Základní verze ale zůstává bezplatná.

K tomu, abyste se mohli setkat se svým týmem, nemusíte být nutně v kanceláři. Společnost Cisco představuje službu Cisco Spark pro efektivní virtuální týmovou spolupráci, komunikaci a bezpečné sdílení dokumentů. Loni představená aplikace Project Squared tak dostává komerční podobu. Základní verze ale zůstává bezplatná.

Sociální sítě se stávají populární platformu pro komunikaci a sdílení dokumentů a informací. Jsou totiž mnohem flexibilnější než e-mail. Pro firemní použití ovšem nejsou dostatečně bezpečné. Společnost Cisco proto připravila bezpečnou alternativu v podobě Cisco Spark, která umožní propojit tým bez ohledu na to, kde se jeho jednotliví členové nachází. Spark vychází z aplikace Project Squared, která byla představena loni v listopadu, a výrazně rozšiřuje její možnosti. Ve virtuálních projektových místnostech mohou menší týmy sdílet dokumenty nebo zůstat vzájemně v kontaktu. Nemusí být přitom všichni současně on-line. I když například některý z členů týmu není zrovna dostupný on-line, místo zasílání různých zpráv e-mailem či SMS najde všechny potřebné informace na jednom místě, ve virtuální projektové místnosti na Cisco Spark.

Základní varianta služby Cisco Spark zůstává bezplatná. Jednotliví členové týmu mohou díky ní efektivně a bezpečně spolupracovat uvnitř i mimo zázemí firmy s pomocí téměř jakéhokoli stolního i mobilního zařízení. Na základě připomínek uživatelů k aplikaci Project Squared společnost Cisco výrazně rozšířila možnosti, které nyní produkt nabízí. Kromě možnosti vytvářet virtuální projektové místnosti a sdílet dokumenty, je nyní k dispozici například funkce moderátora konferenční místnosti, který rozhoduje o zapojení nebo vyloučení členů z konference, administrátorské funkce pro správu uživatelských účtů, nastavení pravidel přístupu, statistiky využití apod.

„Cisco Spark pohání nová cloudová platforma Cisco Collaboration Cloud. Vedle základních služeb, které může začít využívat bezplatně kdokoliv, kdo projde registrací, nabídne do budoucna například integraci se stávajícími vnitrofiremními aplikacemi, jako jsou adresářové služby (Active Directory), jednotné přihlašování uživatelů (Single Sign On), firemní kalendáře nebo integraci s řídícími servery pro hlasovou a videokonferenční komunikaci,“ vysvětluje Jan Račanský, produktový specialista společnosti Cisco. „Svým uživatelům Spark nabídne výhody stávající vnitrofiremní infrastruktury se všeobecnou dostupností základních služeb zcela zdarma,“ doplňuje Jan Račanský.

Cisco Spark nabízí dvoustranné a skupinové zasílání zpráv, sdílení souborů, dvoustranné videokonference a jednání se sdílením obrazovky pro maximálně tři účastníky. Oproti Project Squared nabízí navíc také integraci mobilního kalendáře a kontaktů nebo komplexní šifrování obsahu. Všechny tyto funkce zůstávají k dispozici zdarma a aplikaci si lze jednoduše stáhnout z obchodů Google Play či Appstore. Novinkou je také podpora 17 jazyků a také nový klient pro operační systém Windows umožňující pohodlné připojení ke službě i ze stolního počítače.

Nadstavbové služby
Souběžně s uvedením bezplatné služby Spark představila společnost Cisco také rozšiřující placené balíčky, které doplňují službu o funkce určené pro větší týmy. Balíček Cisco Spark Message rozšiřuje možnosti moderátora místnosti a uživatelům umožní využít výhody jednotného přihlašování, synchronizace adresářů a živé podpory. Pro firmy, které potřebují pořádat videokonference až pro 25 osob nebo potřebují mít přístup ke WebEx Meeting Center nebo Enterprise Edition, je určen balíček Cisco Spark Message and Meet.

Balíčky budou na jednotlivé trhy uváděny postupně a v České republice budou k dispozici později. Bezplatné verze služby Cisco Spark lze ale využívat bez jakýchkoli omezení.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


12.04.2015 08:26 728 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Novinky - video
v Administrace obsahu
168 8 Kvido
18-10-2018 17:17
Instalace na Ubuntu serveru
v PHP-Fusion 9.0
170 8 grootcz
11-10-2018 19:27
PHP 7 čeština
v PHP-Fusion 7
247 1 Kvido
28-09-2018 13:46
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
272 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
201 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
250 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
362 3 jany
08-09-2018 08:06
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Nebyly odeslány žádné zprávy.
Nejčtenější blogy