Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Užijte si jaro: 3 tipy pro méně stresu a více produktivity

Jaro! Dny se konečně prodlužují a počasí je lepší. Většina lidí chce vyrazit ven a pokusit se co nejvíc si užít světlo delších dní. Jenže příval e-mailů se nezastavuje, kolega stále čeká na zpětné zavolání a ta důležitá prezentace musí být taky hotová. To aby měl den 30 hodin.
Mít víc času však často není jediným řešením. Mnohdy stačí maličkosti, aby byla práce méně stresující a více efektivní. Zde je pár tipů od společnosti MMD, dodavatele monitorů Philips, jak lépe zproduktivnit váš den a účinně využít čas.Jaro! Dny se konečně prodlužují a počasí je lepší. Většina lidí chce vyrazit ven a pokusit se co nejvíc si užít světlo delších dní. Jenže příval e-mailů se nezastavuje, kolega stále čeká na zpětné zavolání a ta důležitá prezentace musí být taky hotová. To aby měl den 30 hodin.
Mít víc času však často není jediným řešením. Mnohdy stačí maličkosti, aby byla práce méně stresující a více efektivní. Zde je pár tipů od společnosti MMD, dodavatele monitorů Philips, jak lépe zproduktivnit váš den a účinně využít čas.

Tip 1: Udělejte si prostor a organizujte
Abyste získali lepší přehled o nadcházející práci, pomůže uklidit si pracovní stůl – což se vztahuje i na plochu počítače. Nevyužívané soubory z plochy uklidit do složek nebo rovnou do koše. Pracovní efektivitě pomůže i změna techniky. Na velkoformátovém monitoru může být vedle sebe dobře zorganizováno hned několik oken. To vám umožňuje na první pohled zobrazit více informací, komplexní zprávy z více zdrojů dávají větší smysl a úkoly se dokončují rychleji. Například Philips BDM4065UC nabízí ohromných 40 palců.
A co víc, jeden velký monitor hravě nahradí i sestavu dvou menších panelů, což se dnes běžně používá pro náročné datové aplikace, např. ve finančnictví. Například 34palcová obrazovka s poměrem 21:9 se v rámci soustředění informací vyrovná dvěma 24palcovým monitorům, ale s výhodou úspory místa na pracovním stole, úspory energie a eliminace rušivé mezery mezi dvěma obrazovkami. Pro maximální produktivitu jsou určeny monitory, které umožňují zobrazovat obsah z dvou oddělených zařízení současně, např. Philips BDM3470UP.

Tip 2: Vytvořte si vyhrazenou pracovní zónu
Velká obrazovka také umožňuje rozdělit si plochu do více zón. Dobrý způsob, jak toho využít, je primárně se soustředit na vytvoření pracovní zóny. Nejdůležitější úkoly umístěte do středu a zbytek prostoru věnujte organizačním a konzultačním úlohám – např. mailovým a messenger aplikacím. To pomáhá lépe zvládnout různá upozornění, jako je blikání mailu na obrazovce nebo vyskakující upomínky. Tato vyrušení vás odvádějí od úkolů, často vyžadují otevření nového dokumentu, kontrolu e-mailové schránky nebo vytáhnutí nějakých dat pro kolegu. Na malé obrazovce vás tyto nové požadavky mohou odvést od původního úkolu, který už dál nevnímáte, a uprostřed neustálých upozornění zapomenete, co jste dělali na prvním místě. S většími displeji se lidé rychleji vrátí k původním úkolům.

Tip 3: Získejte víc podrobností
Rostoucí velikosti monitorových ploch vytváří víc pracovního prostoru. Bylo by to však neefektivní bez lepšího rozlišení obrazovek. Nezměněný standard obrazového rozlišení vede k nevyhovující obrazové kvalitě, což namáhá oči, texty jsou těžce čitelné a znemožňuje práci s aplikacemi závisejícími na detailech, jako je třeba grafický design. Proto jsou stále více vyžadovány technologie dodávající rozlišení lepší než HD.
QHD (Quad High Definition) poskytuje rozlišení 2560 x 1440 bodů. Mnoho nových notebooků již QHD rozlišení obrazovek využívá, a proto externí monitory s tímto rozlišením zaručují pro uživatele stejně kvalitní obraz, jako jejich notebooky. Ještě lepší rozlišení je UHD (Ultra High Definition) s označením 4K, které nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení než Full HD a přináší čtyřikrát ostřejší obraz. K takovýmto patří i monitor Philips 288P6LJEB. Tato vysoká rozlišení dovolují pracovat i s náročnými grafickými aplikacemi s maximálními detaily.
Dodržování těchto rad vám pomůže zvýšit produktivitu a zároveň budete pracovat pohodlněji. Navíc můžete svůj volný čas využívat naplno. Teď už jen to počasí aby se vydařilo!Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 18.04.2015 08:18 406 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
10 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
38 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
311 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
82 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
133 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4070 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
366 2 Balin50
10-03-2019 08:44