Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad CZ/SK
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Carun Pharmacy expanduje s Konopnými lékárnami do Polska

Nejen Česko dnes zažívá konopný boom, ale celý svět. Tuzemská značka Carun má úspěch i v zahraničí. Loni se s ní společnosti Carun Pharmacy podařila úspěšná expanze do Velké Británie a letos pronikla s konceptem Konopných lékáren na polský trh.Nejen Česko dnes zažívá konopný boom, ale celý svět. Tuzemská značka Carun má úspěch i v zahraničí. Loni se s ní společnosti Carun Pharmacy podařila úspěšná expanze do Velké Británie a letos pronikla s konceptem Konopných lékáren na polský trh.

V historickém městě Katovice naleznou lidé první z poboček, která brzy najde své následovníky. Polsko je totiž další ze zahraničních zemí, kde společnost Carun Pharmacy prostřednictvím master-franšízové licence úspěšně expanduje.

Důvodem pro vstup je i to, že obliba konopných produktů v této zemi je na vzestupu. Společnost přináší polským zákazníkům možnost nákupu kosmetiky z konopí obsahující konopných olej, ale hlavně i konopným výtažek z celé rostliny. Jen tak mají prostředky ty správné připisované účinky. V nabídce jsou i BIO potraviny s obsahem konopí botanického druhu Cannabis Sativa (konopí seté).

„Zaznamenali jsme skutečně obrovský zájem o naše konopné produkty. Na polském trhu nabídka kvalitních konopných produktů doposud chyběla. Lidé tak tuto možnost vítají. Co se týče sortimentu, zdá se, že i v Polsku bude jedničkou univerzální konopná mast Carun,“ míní Michal Kylar, bussines manager Carunu. Firmu na pozici master-franšízanta v Polsku vybíral přes rok. V brzké době otevře Konopná lékárna v Řešově, následovat bude Poznaň a další pobočky jsou v jednání.

Kompletní sortiment zahrnuje kromě konopného vína (zatím jen v Česku) uznávanou univerzální konopnou mast, Baby mast (pro děti) s bambuckým máslem, mýdlo, ústní vodu, pleťový krém, tělový a pleťový olej, intimní mycí gel a z doplňků stravy konopné semínko loupané, panenský konopný olej, lístky konopí, konopný bio sirup či konopné těstoviny.

Loni velký úspěch ve Velké Británii
Konopná mast Carun získala loni druhé místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt na prestižním veletrhu v Londýně. Probojovala se z téměř 500 firem.

„Po úspěchu na londýnském veletrhu jsme navázali řadu zahraničních spoluprací. Rozhodli jsme se vstoupit na polský trh a rozjednané máme aktuálně i další země jako Německo, Rakousko, Francii či skandinávské země,“ prozrazuje Michal Kylar z Carun.

Na začátku loňského roku vznikla na britských ostrovech firma Carun UK Limited, která nabízí prostředky konopí s nynějším sídlem v Londýně. Již dříve uvedl její generální ředitel Michal Takáč, že se rozhodli pro trh Velké Británie na základě průzkumu, který odhalil enormní zájem o konopné přípravky a potenciál trhu je proto slibný. Britská pobočka byla rovněž otevřena na základě franšízové licence a i zde se tímto způsobem hodlá rozšiřovat.

V Česku už přes dvě desítky lékáren
Za sítí franšízových Konopných lékáren stojí společnost Carun Pharmacy. Aktuálně je na českém trhu 24 lékáren a další chystají zahájení provozu. Pokud má někdo podle zakladatele Konopných lékáren a značky Carun Jiřího Stably zájem, není nic snazšího: „Kontaktujte společnost Carun Pharmacy přes webový formulář na našich stránkách,“ s tím, že zároveň vybízí všechny příznivce této starobylé léčivé byliny, ať sdílí informace a články o konopí na sociálních sítích a tím pomohou navrácení konopí zpět do Česka. Poptávku podporuje i internetový obchod jako stránky www.carun.cz nebo www.konopnyshop.cz.

Léčivé cannabinoidy třeba i proti stárnutí
Ženy neustále hledají nové pleťové vody a zázračné přípravky, které slibují dokonale bezchybnou pleť. Ale zvážili jste někdy použití konopí k odstranění akné nebo suché pokožky? Konopí je totiž, mimo širokého spektra pozitivních zdravotních účinků, možná tajemství, na dokonalou pleť. Produkty, které jej obsahují, mají protizánětlivé účinky. Konopí má jednu z nejvyšších úrovní přírodních antioxidantů.

„Aktivní cannabinoidy, jako nalezneme v produktu Carun, ukázaly zlepšení celé škály kožních problémů, včetně akné a ekzému,“ říká popularizátor konopí Jiří Stabla z Carun Pharmacy a pokračuje: „Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty, které pracují na principu redukce zánětu a hlavně pokud se kombinují s hydratujícími oleji, můžou pomoci k udržení funkce přírodní kožní bariéry.“

Konopná rostlina obsahuje jedinečnou sloučeninu nazývanou cannabinoidy. Existuje asi kolem 85 různých druhů cannabinoidů. Nejznámější z nich je látka THC, která způsobuje marihuanový „rauš“. Konopí, které obsahují produkty Carun, má množství těchto psychoaktivních látek jen do 0,3 procenta (marihuana obsahuje často 20-30 procent, dokonce někdy až 38 procent THC), zato obsahuje velké množství dalšího důležitého cannabinoidu, a to cannabidiolu (CBD). Pro zajímavost slouží ke snížení psychoaktivních účinků THC.

Díky protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním vlastnostem extrakt z konopí zmírňuje a léčí pleťové problémy, jako jsou akné, vyrážky, suchou kůži, podrážděnou a svědící kůži, puchýře, hmyzí bodnutí, posttraumata a jizvy.

Mimořádně bohatý konopný olej má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů rostlinných olejů; antioxidanty jsou ceněné kvůli jejich proti-stárnoucím účinkům. Olej z konopí je také plný minerálů, jako je vápník, hořčík a draslík.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 18.04.2015 08:19 439 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Banner
v Administrace obsahu
60 0 Balin50
21-03-2019 11:31
Ako skryt welcome spravu pre prihlasenych
v Pomoc
79 2 jany
19-03-2019 22:06
Užívatelské polia
v PHP-Fusion 9
356 19 Balin50
19-03-2019 18:00
Vlastné stránky
v PHP-Fusion 9
129 3 Balin50
18-03-2019 21:15
Tvorba Theme - ( Bootstrap )
v PHP-Fusion 9
176 5 RobiNN
17-03-2019 21:45
Chyba databáze
v PHP-Fusion 8
4138 12 RobiNN
14-03-2019 12:29
SEO ako to funguje
v PHP-Fusion 9
422 2 Balin50
10-03-2019 08:44