PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

ČD spustily nový web s nabídkami nemovitostí

České dráhy nabízí zbytné nemovitosti prostřednictvím nových webových stránek. Ty jsou přehlednější a především upravené pro využívání chytrými telefony a tablety. Zhruba polovina zájemců o koupi či pronájem totiž hledá vhodnou nemovitost právě prostřednictvím těchto zařízení.


České dráhy nabízí zbytné nemovitosti prostřednictvím nových webových stránek. Ty jsou přehlednější a především upravené pro využívání chytrými telefony a tablety. Zhruba polovina zájemců o koupi či pronájem totiž hledá vhodnou nemovitost právě prostřednictvím těchto zařízení.

„Chceme, aby byl prodej zbytného majetku transparentní, jednoduchý a aby měl k nabídkám přístup každý a odkudkoli,“ vysvětluje důvody spuštění nových stránek člen představenstva ČD odpovědný za úsek techniky, servisu a majetku František Bureš. „Po prodeji části závodu SŽDC nám zbude zhruba 3 700 budov a asi 20 milionů metrů čtverečních pozemků, které k ničemu nepotřebujeme a naopak firmě generují roční náklady v řádu desítek až stovek milionů korun. Chceme je proto prodat a získané prostředky využít pro rozvoj naší hlavní činnosti, tedy osobní dopravy.“

V drtivé většině případů jde o menší nemovitosti, jako jsou sklady, dílny, kůlny nebo garáže. Stejně tak pozemky jsou vhodné jen jako zahrádky, komunikace nebo pro rozvoj drobných podnikatelských aktivit. Jejich využití je často omezeno i tím, že jsou v ochranném pásmu dráhy. „Tomu přizpůsobujeme strategii prodeje. Mezi zájemci už nebudou podniky nebo organizace, ale spíš drobní kupci. Třeba živnostníci nebo zahrádkáři,“ říká Šárka Cidlinská, ředitelka odboru správy a prodeje majetku ČD a pokračuje: „V tuto chvíli je na webu 140 nabídek prodeje, ale také dalších 600 pronájmů, protože s tím, co máme, musíme, pokud je to samozřejmě možné, podnikat. Další nemovitosti budeme průběžně doplňovat.“

Každou zbytnou nemovitost je nutné k prodeji připravit. Vyřešit majetkoprávní vztahy, vyžádat si souhlas SŽDC a vypracovat nezávislý znalecký posudek. Teprve pak může být nabídnuta k prodeji. „Není ale potřeba vybírat jen ze zveřejněných nabídek. Jestliže v určitém regionu hledáte konkrétní typ objektu nebo pozemku, například k podnikání, obraťte se na naše makléře, kteří mají k dispozici celé portfolio zbytného majetku. Když vhodnou nemovitost najdou, připraví ji k prodeji,“ doplňuje Šárka Cidlinská.

V loňském roce České dráhy realizovaly 270 obchodních případů prodeje, z toho 120 v hodnotě pod 100 000 korun. „Prodáváme za tržní ceny vycházející ze znaleckého posudku, a pokud najdeme více zájemců, pak samozřejmě rozhoduje nejvyšší nabídka. Poslední slovo má přitom vždy dozorčí rada. Nakládání s majetkem Českých drah musí být maximálně transparentní a s co nejvyšší výtěžností,“ uzavírá František Bureš.
Adresa webových stránek s nabídkami zbytných nemovitostí ČD je: www.nemovitosti.ceskedrahy.cz.Připravil: rjancar
PC-politika.cz


19.04.2015 07:59 357 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)