PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Skupina České dráhy je pořadatelem jubilejní Konference generálních ředitelů OSŽD

Organizace pro spolupráci železnic (OSŽD) je mezivládní organizace, kde členské státy zastupují ministerstva dopravy a národní železniční podniky. Pravidelně jednají na úrovni porady ministrů a Konference generálních ředitelů. Letošní, už 30. konferenci, hostí v Praze ve čtvrtek 23. dubna Skupina České dráhy.

Organizace pro spolupráci železnic (OSŽD) je mezivládní organizace, kde členské státy zastupují ministerstva dopravy a národní železniční podniky. Pravidelně jednají na úrovni porady ministrů a Konference generálních ředitelů. Letošní, už 30. konferenci, hostí v Praze ve čtvrtek 23. dubna Skupina České dráhy.

OSŽD má v soustavě mezinárodních dopravních organizací své místo, především vzhledem k rozvoji obchodních a dopravních vztahů Evropy a Asie. Tato skutečnost se odráží i v zájmu významných západních železničních společností, které se v posledních letech staly pozorovateli OSŽD (DB, SNCF). Kromě stálých členů, mezi které patří i Česká republika, se na činnosti podílejí také přidružené firmy, např. Siemens, Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) nebo OLTIS Group.

„Jednání konference umožňuje nahlížet na železnici v širším kontextu střední a východní Evropy a Asie. Spolupráce při řešení otázek týkajících se tvorby jednotné dopravní politiky v oblasti mezinárodní železniční dopravy je přínosem pro zvýšení konkurenční schopnosti železnice vůči ostatním druhům dopravy – silniční a námořní,“ uvedl předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Konferenci generálních ředitelů hodlá využít i dceřiná společnost Českých drah, a.s., pro nákladní dopravu, ČD Cargo, a.s. „Účastníkům setkání chceme prezentovat možnosti využití kontejnerového terminálu a skladové haly v Lovosicích. O možnost spolupráce v této lokalitě již projevilo zájem několik subjektů z Číny,“ říká předseda představenstva ČD Cargo, a.s., Ivan Bednárik. „Představíme také projekt ‚Fosforového vlaku‘, kterým je z Kazachstánu do České republiky v režii ČD Cargo dopravován nebezpečný bílý fosfor, a kde se nabízí zajímavé možnosti dalšího využití tohoto spoje k přepravám na a z východu.“

V pátek 24. dubna je pro účastníky připravena návštěva Zkušebního centra Výzkumného Ústavu Železničního ve Velimi. VUZ zde provozuje především dva zkušební železniční okruhy, které patří k významným a uznávaným pracovištím a svým technickým a technologickým vybavením vytváří unikátní kompaktní celek.

„Spolupráce s partnerskými železnicemi i dalšími organizacemi OSŽD si velice vážíme a usilujeme o její další prohloubení a rozšíření,“ potvrzuje předseda představenstva a generální ředitel VUZ Antonín Blažek. „V tomto ohledu se kromě testování drážních vozidel na zkušebních okruzích jedná především o zkoušky jejich komponentů, jako jsou např. železniční podvozky, kola, nápravy, ložiska nebo také prvky železniční infrastruktury. Významnou oblastí je rovněž jejich posuzování a certifikace z hlediska splnění požadavků technických specifikací interoperability, evropských norem, popř. dalších standardů a předpisů. Dlouhodobě dobrou spolupráci v tomto směru již máme s Ukrajinou, Bulharskem, Polskem, Ruskou federací a jednáme o možnostech obdobné spolupráce s Kazachstánem, Běloruskem, Čínou i dalšími členy OSŽD.

Činnost OSŽD se zaměřuje také na zdokonalování mezinárodního přepravního práva, odúčtování výkonů, spolupráci při řešení otázek spojených s ekonomickými, informačními, vědecko-technickými a ekologickými aspekty železniční dopravy nebo spolupráci s mezinárodními organizacemi působícími v oblasti železniční dopravy včetně kombinované dopravy. Jedním z nejdůležitějších směrů činnosti OSŽD je přepravní právo a technická standardizace infrastruktury a vozidlového parku.

V době vzniku OSŽD v roce 1956 činila provozní délka všech železničních tratí členských států OSŽD přibližně 227 000 km, dnes je to 280 000 km. Ročně se po nich přepraví 5,4 miliardy tun zboží a 4,6 miliardy cestujících.
Mgr. Radka PistoriusováPřipravil: rjancar
PC-politika.cz21.04.2015 06:11 279 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
97 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
47 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
97 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
189 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
170 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
242 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
178 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 21 dnem
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 21 dnem
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 22 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)