PHP-Fusion
PHP-Fusion je lehký open source redakční systém (CMS) napsaný v PHP. PHP-Fusion využívá databázi MySQL na ukládání obsahu vašich stránek a obsahuje jednoduchý, ale komplexní a kompletní administrativní systém na správu vašich stránek. PHP-Fusion obsahuje nejběžnější funkce, které byste očekávali v mnoha dalších CMS systémech.
Icon Aktuální verze: 9.0 - 27.4. 2017
Stáhnout
Language Překlad
Stáhnout

Technologie

Skupina České dráhy je pořadatelem jubilejní Konference generálních ředitelů OSŽD

Organizace pro spolupráci železnic (OSŽD) je mezivládní organizace, kde členské státy zastupují ministerstva dopravy a národní železniční podniky. Pravidelně jednají na úrovni porady ministrů a Konference generálních ředitelů. Letošní, už 30. konferenci, hostí v Praze ve čtvrtek 23. dubna Skupina České dráhy.

Organizace pro spolupráci železnic (OSŽD) je mezivládní organizace, kde členské státy zastupují ministerstva dopravy a národní železniční podniky. Pravidelně jednají na úrovni porady ministrů a Konference generálních ředitelů. Letošní, už 30. konferenci, hostí v Praze ve čtvrtek 23. dubna Skupina České dráhy.

OSŽD má v soustavě mezinárodních dopravních organizací své místo, především vzhledem k rozvoji obchodních a dopravních vztahů Evropy a Asie. Tato skutečnost se odráží i v zájmu významných západních železničních společností, které se v posledních letech staly pozorovateli OSŽD (DB, SNCF). Kromě stálých členů, mezi které patří i Česká republika, se na činnosti podílejí také přidružené firmy, např. Siemens, Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) nebo OLTIS Group.

„Jednání konference umožňuje nahlížet na železnici v širším kontextu střední a východní Evropy a Asie. Spolupráce při řešení otázek týkajících se tvorby jednotné dopravní politiky v oblasti mezinárodní železniční dopravy je přínosem pro zvýšení konkurenční schopnosti železnice vůči ostatním druhům dopravy – silniční a námořní,“ uvedl předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek.

Konferenci generálních ředitelů hodlá využít i dceřiná společnost Českých drah, a.s., pro nákladní dopravu, ČD Cargo, a.s. „Účastníkům setkání chceme prezentovat možnosti využití kontejnerového terminálu a skladové haly v Lovosicích. O možnost spolupráce v této lokalitě již projevilo zájem několik subjektů z Číny,“ říká předseda představenstva ČD Cargo, a.s., Ivan Bednárik. „Představíme také projekt ‚Fosforového vlaku‘, kterým je z Kazachstánu do České republiky v režii ČD Cargo dopravován nebezpečný bílý fosfor, a kde se nabízí zajímavé možnosti dalšího využití tohoto spoje k přepravám na a z východu.“

V pátek 24. dubna je pro účastníky připravena návštěva Zkušebního centra Výzkumného Ústavu Železničního ve Velimi. VUZ zde provozuje především dva zkušební železniční okruhy, které patří k významným a uznávaným pracovištím a svým technickým a technologickým vybavením vytváří unikátní kompaktní celek.

„Spolupráce s partnerskými železnicemi i dalšími organizacemi OSŽD si velice vážíme a usilujeme o její další prohloubení a rozšíření,“ potvrzuje předseda představenstva a generální ředitel VUZ Antonín Blažek. „V tomto ohledu se kromě testování drážních vozidel na zkušebních okruzích jedná především o zkoušky jejich komponentů, jako jsou např. železniční podvozky, kola, nápravy, ložiska nebo také prvky železniční infrastruktury. Významnou oblastí je rovněž jejich posuzování a certifikace z hlediska splnění požadavků technických specifikací interoperability, evropských norem, popř. dalších standardů a předpisů. Dlouhodobě dobrou spolupráci v tomto směru již máme s Ukrajinou, Bulharskem, Polskem, Ruskou federací a jednáme o možnostech obdobné spolupráce s Kazachstánem, Běloruskem, Čínou i dalšími členy OSŽD.

Činnost OSŽD se zaměřuje také na zdokonalování mezinárodního přepravního práva, odúčtování výkonů, spolupráci při řešení otázek spojených s ekonomickými, informačními, vědecko-technickými a ekologickými aspekty železniční dopravy nebo spolupráci s mezinárodními organizacemi působícími v oblasti železniční dopravy včetně kombinované dopravy. Jedním z nejdůležitějších směrů činnosti OSŽD je přepravní právo a technická standardizace infrastruktury a vozidlového parku.

V době vzniku OSŽD v roce 1956 činila provozní délka všech železničních tratí členských států OSŽD přibližně 227 000 km, dnes je to 280 000 km. Ročně se po nich přepraví 5,4 miliardy tun zboží a 4,6 miliardy cestujících.
Mgr. Radka PistoriusováPřipravil: rjancar
PC-politika.cz21.04.2015 05:11 224 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Host
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
video infusion
v Bugy a chyby
649 16 zizub
21-01-2018 23:06
ban užívateľa
v PHP - Fusion 9.1
38 0 Balin50
21-01-2018 11:29
chyby
v PHP - Fusion 9.1
59 0 Balin50
20-01-2018 21:36
Fotogaléria
v PHP - Fusion 9.1
83 0 Balin50
19-01-2018 17:38
Ban
v PHP - Fusion 9.1
73 0 Balin50
19-01-2018 15:15
fusion 9
v PHP - Fusion 9.0
158 3 Balin50
17-01-2018 09:06
Nejnovější videa
Přihlásit se
Ještě nejste členem? Klikněte zde zaregistrovat se.
TECHNOLOGIE
Nejčtenější
7 dnů 14 dnů 30 dnů
>Jak to žije (13); rok 2018 (239x)

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Ubytování v apartmánech v Praze

SMS zdarma do všesch sítí