PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

DPP v době konání MS v hokeji posílí provoz metra na lince B a vybrané tramvajové spoje

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v období 1. – 17. 5. 2015, kdy se v Praze koná Mistrovství světa v ledním hokeji, posílí provoz metra na lince B, a to před zahájením a po skončení všech zápasů šampionátu. V okolí O2 arény bude také navýšena přepravní kapacita projíždějících tramvajových linek a na místě budou i informátoři DPP v reflexních vestách, ochotní poradit dopravní spojení v češtině i angličtině.Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v období 1. – 17. 5. 2015, kdy se v Praze koná Mistrovství světa v ledním hokeji, posílí provoz metra na lince B, a to před zahájením a po skončení všech zápasů šampionátu. V okolí O2 arény bude také navýšena přepravní kapacita projíždějících tramvajových linek a na místě budou i informátoři DPP v reflexních vestách, ochotní poradit dopravní spojení v češtině i angličtině.

„Mistrovství světa v hokeji je určitě jednou z největších sportovních akcí letošního roku v Praze. Z pohledu DPP pokládám zajištění posílení provozu MHD v době konání tohoto šampionátu za náš přínos k jeho úspěšnému zvládnutí. Po celou dobu konání turnaje jsme připraveni také operativně posílit pravidelnými zálohami provoz metra na linkách A a C,“ uvedl Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP a předseda představenstva.
Přehled dopravních opatření v souvislosti se šampionátem
Provoz metra:
Provoz metra linky B bude posilován pouze v hracích dnech šampionátu (ve volných dnech ve středu 13. 5. a v pátek 15. 5. provoz posílen nebude).

• V mimopracovních dnech bude provoz na lince B posílen vždy 2 hodiny před zahájením každého utkání (čímž bude zajištěno i dostatečné posílení provozu při odvozu cestujících z předcházejícího u zápasu).
• V pracovních dnech bude provoz metra na lince B posílen před ukončením odpolední přepravní špičky (v úterý 12. 5., kdy se hrají 3 utkání, bude provoz posílen i v čase přepravního sedla).
• V pracovní i mimopracovní dny bude provoz linky metra B posílen vždy po ukončení večerních zápasů daného hracího dne šampionátu.

V neděli 3. 5., kdy se v Praze koná také Mezinárodní pražský maraton, budou posilovány linky metra A, B i C již od ranních hodin.

V den konání finále šampionátu (17. 5.) bude posílen provoz metra linky B v době odpoledního a večerního provozu až do jeho ukončení. V případě potřeby (prodloužení zápasu a následného ceremoniálu) DPP pro tento den prodlouží provoz na všech linkách metra o 1 hodinu.

DPP je po celou dobu konání turnaje připraven (v případě nárazově zvýšené poptávky) také operativně posílit pravidelnými zálohami provoz metra na linkách A a C.

Provoz tramvají:
Tramvajové spoje budou v době konání šampionátu vypravovány podle platného jízdního řádu. Vybrané spoje budou posíleny navýšením jejich přepravní kapacity.

Na všechny spoje jedoucí kolem O2 arény (ul. Českomoravská nebo ul. Sokolovská), budou mimořádně vypravovány spřažené soupravy (15T, KT8). Toto opatření platí i pro noční provoz a nehrací dny šampionátu. Pro zajištění bezpečnosti provozu bude rychlost tramvají v ul. Českomoravská omezena v obou směrech na max. 30 km/hod.

Ve všechny hrací dny šampionátu bude v oblasti O2 arény zajištěn trvalý dohled dispečerů.
Provoz autobusů:
Po celou dobu konání turnaje (včetně nehracích dnů) bude pro veškerý provoz uzavřeno obratiště u stanice metra Českomoravská. Linky č. 151, 158 a 375 budou z ul. Ocelářská odkloněny do ul. K Moravině, která bude vyhrazena výhradně pro provoz autobusů. Výstupní a nástupní zastávky budou přesunuty do ul. K Moravině do úseku mezi ul. Ocelářská – Drahobejlova.

Změněna bude pouze trasa linky č. 151, která obousměrně neobslouží zastávku Poliklinika Vysočany. Z ul. Sokolovská bude odkloněna do ul. Ocelářská.
Informování návštěvníků akce:
Informační systém ve stanici metra Českomoravská bude doplněn o navigaci k O2 aréně a Fanzóně.

Již od 27. 4. 2015 (po celou dobu konání MS) budou k dispozici letáky v tramvajích a na zastávkách ve vitrínách JCD i plakáty na stojanech ve stanicích metra se základními informacemi o spojení k O2 aréně a dalšími užitečnými údaji. Obdobné informace se objeví i na projekčních plátnech systému Metrovision ve stanicích metra.

Po celou dobu konání MS budou v oblasti stanice metra Českomoravská k dispozici návštěvníkům akce informátoři DPP v reflexních vestách, kteří budou schopni poradit dopravní spojení v češtině i angličtině. Provoz telefonické infolinky DPP (296 19 18 17) bude ve všech hracích dnech šampionátu prodloužen do 23.00 hodin.

Vstupenky na jednotlivá utkání nebudou uznávány jako jízdní doklad. Cestující, kteří se prokážou akreditační kartou vydanou hokejovým svazem, budou moci MHD cestovat zdarma.Připravil: rjancar
PC-politika.cz26.04.2015 20:02 374 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
FAQ chyba
v Administrace obsahu
3 0 Balin50
22-09-2018 22:15
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
72 1 Kvido
18-09-2018 12:59
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
89 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
171 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
152 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
223 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
164 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 18 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 18 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 18 dny
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)