PHP min. 5.6.8MySQL min. 5.1Apache min. 2.0
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.0
Český překlad
Pravidelně aktualizovaný

Technologie

Analytické nástroje Cisco Mobility iQ dodají informace

Přístup k bezdrátovým sítím, ať již wi-fi, 3G nebo LTE se pro zákazníky začíná stávat nezbytností. Pro operátory či poskytovatele připojení to znamená nutnost investovat do jejich rozvoje. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ jim umožní získat ze sítí detailnější informace a tím i efektivněji plánovat jejich další rozvoj. Navíc lze analytické informace využít k lepšímu porozumění chování zákazníků, což otevírá cestu k lepšímu cílení marketingové komunikace.

Přístup k bezdrátovým sítím, ať již wi-fi, 3G nebo LTE se pro zákazníky začíná stávat nezbytností. Pro operátory či poskytovatele připojení to znamená nutnost investovat do jejich rozvoje. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ jim umožní získat ze sítí detailnější informace a tím i efektivněji plánovat jejich další rozvoj. Navíc lze analytické informace využít k lepšímu porozumění chování zákazníků, což otevírá cestu k lepšímu cílení marketingové komunikace.

Relevantní informace o skutečném provozu v bezdrátových sítích jsou pro operátory i poskytovatele připojení nutností. Bez nich nelze efektivně plánovat další rozvoj sítí a případné investice mohou být promrhány. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ poskytuje operátorům i jejich obchodním partnerům ucelený, velmi podrobný přehled o aktivitě v sítích Wi-Fi, 3G a LTE v reálném čase. Právě detailní informace o dění v síti a chování zákazníků umožní dělat skutečně informovaná obchodní rozhodnutí. Díky tomu mohou mobilní operátoři i poskytovatelé wi-fi své sítě budovat mnohem efektivněji a dosáhnout tak růstu provozní efektivity. Data mohou navíc pomoci lépe porozumět chování zákazníků a pomoci nalézt nové obchodní příležitosti.

Zájem zákazníků o bezdrátové připojení k internetu rychle stoupá. Podle loňské studie Cisco World Technology Report vzroste objem přenesených dat v bezdrátových sítích do roku 2019 desetinásobně. Do hry navíc vstoupí rychle se zvyšující počet M2M modulů, které zajistí připojení celé řady senzorů a dalších zařízení. Právě rostoucí počet různých zařízení, společně s rychlým nárůstem počtu používaných technologií, často stěžuje operátorům a poskytovatelům připojení efektivní plánování dalšího rozvoje sítě.

„Odlišit náhodný růst požadavků na kapacitu připojení od skutečné potřeby dlouhodobě tuto kapacitu navýšit není vždy úplně snadné. Sledovat dění v rámci jedné sítě či technologie není příliš složité. Poskytovatelům služeb ale komplikuje situaci fakt, že počet technologií v jejich sítích stoupá,“ vysvětluje Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco a dodává: „Například mobilní operátoři dnes pro datové připojení využívají technologie 2G, 3G i LTE a někdy také wi-fi. Efektivně lze rozvoj sítě plánovat jen tehdy, pokud lze dění v síti sledovat napříč všemi technologiemi. A právě to Cisco Mobile iQ umí.“

Není překvapivé, že poskytovatelé služeb mají přístup k informacím o své vlastní síti. V řadě případů jsou ale schopni analyzovat data jen v rámci jedné technologie a vypracovat analýzu napříč celou sítí je velmi časově i finančně náročné. Zavádění nových služeb a technologií totiž často způsobuje fragmentaci a omezení přehledu o vnitřních i podnikových sítích, v nichž jejich zákazníci nejčastěji využívají mobilní služby. Cloudové nástroje Cisco Mobility iQ umožní velmi snadno zobrazit analytická data napříč používanými technologiemi v reálném čase. Výkonná infrastruktura Intercloudu, cloudu cloudů, na kterém Cisco spolupracuje se svými partnery, zajišťuje bezpečné uložení dat i spolehlivý přístup k aplikaci odkudkoli.

Nástroje Cisco Mobility iQ totiž poskytují jednotný a dynamický obraz stavu celé sítě. Díky tomu mohou pomoci operátorům optimalizovat výkon a odhalovat problematické oblasti, které je nutné řešit. Tím je možné efektivně předcházet problémům s připojením a dokonce velmi přesně odhadovat vývoj budoucích nároků zákazníků. Součástí balíku Cisco Mobility iQ je také programovatelné rozhraní (API), jehož prostřednictvím lze okamžitě reagovat na případné negativní dění v síti a okamžitě přijmout opatření ke zvýšení spokojenosti zákazníků a jejich loajality.

Nové příležitosti
Cisco Mobility IQ nabízí ucelený pohled na chování uživatelů ve vnitřních i venkovních sítích. Může jít například o trasy jejich pohybu nebo aktivitu na sociálních sítích. Programovatelné rozhraní (API) umožňuje zároveň vývojářům připravit aplikace, které dokáží využít informace o chování zákazníků v bezdrátových sítích ke zvýšení efektivity marketingové komunikace pro operátory i jejich obchodní partnery. Různé reklamní aplikace jsou tak schopné doručit zákazníkovi skutečně přesně zacílenou reklamu a nabízet správné produkty a služby ve správnou chvíli na správném místě.

Dostupnost analytických informací v reálném čase navíc dovoluje i pořadatelům velkých akcí, přepravním společnostem, ale třeba i obchodníkům využít analytických informací k ovlivnění pohybu zákazníků či rozprostření jejich zájmu. Lze totiž okamžitě připravit například marketingovou akci, která motivuje zákazníky zajít ke vzdálenějšímu obchodu nebo použit jiný spoj. Dozví se o ní přitom jednoduše na obrazovce svého mobilu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz28.04.2015 06:08 306 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře byly zveřejněny.
Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
Vývoj - ako pokračuje
v PHP-Fusion 9.0.3
93 2 RobiNN
23-09-2018 13:37
FAQ chyba
v Administrace obsahu
43 1 RobiNN
23-09-2018 13:35
Blogs na HP [Vyřešeno]
v PHP-Fusion 9.0
95 2 Kvido
15-09-2018 17:12
Tenisový portál [Vyřešeno]
v Obecná diskuse
184 3 jany
08-09-2018 08:06
Prihlásenie [Vyřešeno]
v Administrace systému
166 7 Balin50
05-09-2018 15:36
FAQ formátovanie [Vyřešeno]
v Administrace obsahu
238 8 RobiNN
05-09-2018 15:09
Token [Vyřešeno]
v Administrace systému
177 1 RobiNN
05-09-2018 15:05
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Shoutbox
Chcete-li odeslat zprávu, musíte se přihlásit.
Kvido
před 20 dny
Jj. Zbytečné moc ne, pač tu u jejich reg. e-mailem nepustím zahraniční, nejčastěji ru., com., org.
RobiNN
před 20 dny
Kvido spammerov musíš vymazať a zablokovať ich IP. Inak je to zbytočne.
Kvido
před 21 dnem
Protože se ve Fóru objevilo několik SPAMů, je nyní registrace nových členů zapnuta přes e-mail a povolení hlavního administratora.
RobiNN
před 1 měsícem
4 témy sú v základnej inštalácii (na 4. téme robím) Ďalšie sú tu https://github.co...ion/Themes a tu https://github.co...ion-Themes
F
před 1 měsícem
Kdy bude více vzhledů, módů a všeho možného do php fusion 9? :-)