Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
PHP-Fusion 9 Jádro
v9.03.00
Překlad
Pravidelně aktualizovaný
Demo
Testovat PHP-Fusion

Novinky

Analytické nástroje Cisco Mobility iQ dodají informace

Přístup k bezdrátovým sítím, ať již wi-fi, 3G nebo LTE se pro zákazníky začíná stávat nezbytností. Pro operátory či poskytovatele připojení to znamená nutnost investovat do jejich rozvoje. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ jim umožní získat ze sítí detailnější informace a tím i efektivněji plánovat jejich další rozvoj. Navíc lze analytické informace využít k lepšímu porozumění chování zákazníků, což otevírá cestu k lepšímu cílení marketingové komunikace.

Přístup k bezdrátovým sítím, ať již wi-fi, 3G nebo LTE se pro zákazníky začíná stávat nezbytností. Pro operátory či poskytovatele připojení to znamená nutnost investovat do jejich rozvoje. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ jim umožní získat ze sítí detailnější informace a tím i efektivněji plánovat jejich další rozvoj. Navíc lze analytické informace využít k lepšímu porozumění chování zákazníků, což otevírá cestu k lepšímu cílení marketingové komunikace.

Relevantní informace o skutečném provozu v bezdrátových sítích jsou pro operátory i poskytovatele připojení nutností. Bez nich nelze efektivně plánovat další rozvoj sítí a případné investice mohou být promrhány. Sada cloudových nástrojů Cisco Mobility iQ poskytuje operátorům i jejich obchodním partnerům ucelený, velmi podrobný přehled o aktivitě v sítích Wi-Fi, 3G a LTE v reálném čase. Právě detailní informace o dění v síti a chování zákazníků umožní dělat skutečně informovaná obchodní rozhodnutí. Díky tomu mohou mobilní operátoři i poskytovatelé wi-fi své sítě budovat mnohem efektivněji a dosáhnout tak růstu provozní efektivity. Data mohou navíc pomoci lépe porozumět chování zákazníků a pomoci nalézt nové obchodní příležitosti.

Zájem zákazníků o bezdrátové připojení k internetu rychle stoupá. Podle loňské studie Cisco World Technology Report vzroste objem přenesených dat v bezdrátových sítích do roku 2019 desetinásobně. Do hry navíc vstoupí rychle se zvyšující počet M2M modulů, které zajistí připojení celé řady senzorů a dalších zařízení. Právě rostoucí počet různých zařízení, společně s rychlým nárůstem počtu používaných technologií, často stěžuje operátorům a poskytovatelům připojení efektivní plánování dalšího rozvoje sítě.

„Odlišit náhodný růst požadavků na kapacitu připojení od skutečné potřeby dlouhodobě tuto kapacitu navýšit není vždy úplně snadné. Sledovat dění v rámci jedné sítě či technologie není příliš složité. Poskytovatelům služeb ale komplikuje situaci fakt, že počet technologií v jejich sítích stoupá,“ vysvětluje Pavel Křižanovský, technický ředitel společnosti Cisco a dodává: „Například mobilní operátoři dnes pro datové připojení využívají technologie 2G, 3G i LTE a někdy také wi-fi. Efektivně lze rozvoj sítě plánovat jen tehdy, pokud lze dění v síti sledovat napříč všemi technologiemi. A právě to Cisco Mobile iQ umí.“

Není překvapivé, že poskytovatelé služeb mají přístup k informacím o své vlastní síti. V řadě případů jsou ale schopni analyzovat data jen v rámci jedné technologie a vypracovat analýzu napříč celou sítí je velmi časově i finančně náročné. Zavádění nových služeb a technologií totiž často způsobuje fragmentaci a omezení přehledu o vnitřních i podnikových sítích, v nichž jejich zákazníci nejčastěji využívají mobilní služby. Cloudové nástroje Cisco Mobility iQ umožní velmi snadno zobrazit analytická data napříč používanými technologiemi v reálném čase. Výkonná infrastruktura Intercloudu, cloudu cloudů, na kterém Cisco spolupracuje se svými partnery, zajišťuje bezpečné uložení dat i spolehlivý přístup k aplikaci odkudkoli.

Nástroje Cisco Mobility iQ totiž poskytují jednotný a dynamický obraz stavu celé sítě. Díky tomu mohou pomoci operátorům optimalizovat výkon a odhalovat problematické oblasti, které je nutné řešit. Tím je možné efektivně předcházet problémům s připojením a dokonce velmi přesně odhadovat vývoj budoucích nároků zákazníků. Součástí balíku Cisco Mobility iQ je také programovatelné rozhraní (API), jehož prostřednictvím lze okamžitě reagovat na případné negativní dění v síti a okamžitě přijmout opatření ke zvýšení spokojenosti zákazníků a jejich loajality.

Nové příležitosti
Cisco Mobility IQ nabízí ucelený pohled na chování uživatelů ve vnitřních i venkovních sítích. Může jít například o trasy jejich pohybu nebo aktivitu na sociálních sítích. Programovatelné rozhraní (API) umožňuje zároveň vývojářům připravit aplikace, které dokáží využít informace o chování zákazníků v bezdrátových sítích ke zvýšení efektivity marketingové komunikace pro operátory i jejich obchodní partnery. Různé reklamní aplikace jsou tak schopné doručit zákazníkovi skutečně přesně zacílenou reklamu a nabízet správné produkty a služby ve správnou chvíli na správném místě.

Dostupnost analytických informací v reálném čase navíc dovoluje i pořadatelům velkých akcí, přepravním společnostem, ale třeba i obchodníkům využít analytických informací k ovlivnění pohybu zákazníků či rozprostření jejich zájmu. Lze totiž okamžitě připravit například marketingovou akci, která motivuje zákazníky zajít ke vzdálenějšímu obchodu nebo použit jiný spoj. Dozví se o ní přitom jednoduše na obrazovce svého mobilu.
Připravil: rjancar
PC-politika.cz


{lang: 'cs'}Kvido 28.04.2015 05:08 325 0 komentářů

0 komentářů

Zanechat komentář

Přihlaste se, abyste mohli zveřejnit komentář.
  • Žádné komentáře nebyly zveřejněny.

Nejnovější témata fóra
  Vlákno Zobrazení Odpovědi Poslední příspěvek
instalace phpMyadmin for Windows 10
v PHP-Fusion 9
27 1 RobiNN
21-02-2019 11:05
Vstup z jiného PC
v Obecná diskuse
74 2 Kvido
20-02-2019 09:51
Video addon questions
v Infuze, panely, vzhledy
1410 8 zizub
18-02-2019 09:24
Fórum - reputacia
v PHP-Fusion 9
128 1 Balin50
17-02-2019 17:26
Stránka bola aktualizovaná na 9.03.00
v Obecná diskuse
132 0 RobiNN
16-02-2019 13:24
FAQ
v PHP-Fusion 9
470 4 Balin50
12-02-2019 09:55
Vlastný panel - editacia
v Administrace obsahu
228 0 Balin50
12-02-2019 09:52
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.